d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Autó Help Topic > Tolem Lehet Official Is.
Prev1121314151630Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Mar 14 2013 12:19pm
Amugy iso mar vmi szotart ezekrol a pthdi, meg hdi, meg hasonlokrol. ^^ Nem csak a jelentes, hanem muszakilag mit jelent. Valami ertelmes gyujtemenyt.
Member
Posts: 42,982
Joined: Apr 14 2006
Gold: 3,000.00
Mar 14 2013 12:23pm
Quote (Baleee @ Mar 14 2013 07:19pm)
Amugy iso mar vmi szotart ezekrol a pthdi, meg hdi, meg hasonlokrol. ^^ Nem csak a jelentes, hanem muszakilag mit jelent. Valami ertelmes gyujtemenyt.


a tdi az turbo diesel injector
kthxbye
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Mar 14 2013 12:24pm
Quote (Taszilo.^ @ 14 Mar 2013 20:23)
a tdi az turbo diesel injector
kthxbye


Nah azt az egyet vagtam. :D
Member
Posts: 11,680
Joined: Nov 5 2008
Gold: 1.21
Member
Posts: 11,680
Joined: Nov 5 2008
Gold: 1.21
Mar 14 2013 02:46pm
Quote (Baleee @ 14 Mar 2013 19:19)
Amugy iso mar vmi szotart ezekrol a pthdi, meg hdi, meg hasonlokrol. ^^ Nem csak a jelentes, hanem muszakilag mit jelent. Valami ertelmes gyujtemenyt.


http://totalcar.hu/magazin/technika/pdtdi/

vagy adagolós(rég kihaltak), vagy befecskendezős (pd) vagy közös nyomócsöves (hdi, crdi, cr-tdi, tdci, összes)

This post was edited by bbaallaaggee on Mar 14 2013 02:48pm
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Mar 14 2013 02:47pm
Quote (bbaallaaggee @ 14 Mar 2013 22:42)


Ezt mar neztem en is, meg amikor irtad azt az elejen. Amugy nem tudom, hogy tenyleg igy eves 3-5k km-en mennyire kopnanak gyorsan az alkatreszek, meg, hogy mennyire viselne el, hogy bemegyek foldutra vele. xd
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Mar 14 2013 03:34pm
Quote (rapiddani @ Mar 14 2013 07:16pm)
wot?

2000 alattiak sima tdik
2000től meg pdtdi, de csak az 1,9 motorjuk megbizható a többi fos, de van újabb is, nemértem a kérdésed.


csak nemtom ez a passat milyen évjáratú
mert engem anno azzal óvtak meg az ilyen jótalálatnak tűni jókis pdti passattól, hogy tényleg jó, és a vállalatok fele alkalmazza munkaautónak, és szarrá vannak hajtva
Member
Posts: 11,680
Joined: Nov 5 2008
Gold: 1.21
Mar 14 2013 03:42pm
Quote (Vismajor @ 14 Mar 2013 22:34)
csak nemtom ez a passat milyen évjáratú
mert engem anno azzal óvtak meg az ilyen jótalálatnak tűni jókis pdti passattól, hogy tényleg jó, és a vállalatok fele alkalmazza munkaautónak, és szarrá vannak hajtva


céges autók abból a szempontból nem annyira jók, hogy aki használta őket, az miért vigyázott volna rá, hiszen nem az övé. annyiból viszont faszák, hogy minden karbantartást spórolás nélkül megkaptak
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Mar 14 2013 08:17pm
Quote (bbaallaaggee @ Mar 14 2013 08:42pm)


Futott km: 199.000 km
1,3millioért

seems legit
Member
Posts: 3,497
Joined: Nov 7 2012
Gold: 0.00
Warn: 10%
Mar 14 2013 09:38pm
Quote (Baleee @ Mar 14 2013 09:47pm)
Ezt mar neztem en is, meg amikor irtad azt az elejen. Amugy nem tudom, hogy tenyleg igy eves 3-5k km-en mennyire kopnanak gyorsan az alkatreszek, meg, hogy mennyire viselne el, hogy bemegyek foldutra vele. xd


peugeot kocsik nálunk durván 90-100K körül futnak(expert,partner többnyire)/ év
olyan 3, esetleg 4-5 évig lehet őket biztosan használni mindenféle komolyabb hiba nélkül
utána elkezdi megadni magát általában az injektor(hdi), ami egy nagyon kellemetlen jelenség meg a különböző részegységek a futómű környezetében, amire a márkaszervíz 600-800K körüli javítási ajánlatot szokott adni
remek srácok - így születik a kulcsos autó

ez alapján 3-5K/év nem szabadna, hogy kárt tegyen egy kocsiban egészséges használat mellett
de nem vagyok winkler robi
valaki javasolta a passatot, arra én is voksolnék egyet
Go Back To Magyar Topic List
Prev1121314151630Next
Add Reply New Topic New Poll