d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Healthy Lifestyle
Prev1121314151629Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 17,322
Joined: Apr 29 2007
Gold: 26.00
Sep 19 2012 11:42am
Quote (farki @ 19 Sep 2012 18:41)
ja amúgy a kínai sokkal jobb, csirkerizs ftw


2 kollégám evett kínaiban heti 4-5-6 alkalommal. Mindkettőnek pár hónap alatt tönkrement az emésztése.

This post was edited by ace07 on Sep 19 2012 11:42am
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Sep 19 2012 11:43am
Quote (Baleee @ Sep 19 2012 05:41pm)
... és akkor mi van? Lóhúst is ettem már, engem ez baromira nem zavar, ha jól van elkészítve.

:XDFD:X
csak poénból írtam

de amúgy én sem idegenkedem a nem megszokott ételektől.. egyszer már ettem szöcskét is (rendesen elkészítve) és ízlett.. meg csigát is ettem már és az is ízlett


mondjuk kutyát nem ennék, konkrétan úgy, hogy tudom, hogy kutya... de csak azért mert imádom őket és nem akarom a kutyahúspiac terjedését növelni egy forinttal sem :c
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Sep 19 2012 11:50am
Quote (ace07 @ 19 Sep 2012 19:42)
2 kollégám evett kínaiban heti 4-5-6 alkalommal. Mindkettőnek pár hónap alatt tönkrement az emésztése.


Igazabol ez olyan, hogy minden embernek ahhoz szokik hozza, ahhoz alakitja a genetika az emesztorendszeret, amilyen kozegben elodjei is felnottek, marmint itt a kajakra gondolok, regi embereknek ugye nem volt ennyire nyilt a taplalkozasuk, nem ehettek annyifele kajat, mint amilyen manapsag van. Husok, stb. Lehet most azt felhozni, hogy a paradicsom se oshonos itthon, de ugye ahhoz mar alkalmazkodtak az xxx ev alatt.

A kinai kaja is egy ilyen dolog. Hasznalnak rengeteg fuszert es mivel a kinai kajak 90%-at europai nem enne meg/nem tudna megemeszteni, csak azt a parat hozzak ide es aruljak tomegben, ami olyanokbol van, amit az europai gyomor elvisel lenyegeben. De ettol fuggetlenul hozzak ok a sajat fuszerkeszletuket, illetve kulonbozo novenyeket, ha husbol nincs is akkora valasztek, mint naluk mondjuk egy atlag halpiacon, de ezek a fuszerek is idegenek azert europai gyomor szamara es akar enyhebb meregkent is erezheti a szervezet ezeket, ami aztan felgyulemlik es bebasz. Masreszt ezek a szoszok, mivel minden itteni etel szojaszosszal telekurt ragacsos fosadek, gondolom azok is agyontartositott, adalekolt silany szarok (nyilvan ezert is olcso a kinai kaja), ami miert ne baszna tonkre a szervezetet.

Real kinai kajak nagyresze nem uszik szojaszoszban, plane nem ilyen ragacsos hanyasban, csirkes eteleik is azert sok eleg konnyed. Pedig abban is van szojaszosz, amit mondjuk ok otthon csinalnak.

Csak meg kell nezni, itthon minden kinai etteremben ugyanaz a ~20fele kaja van, max egyiken vastagabb masikon vekonyabb a panir, egyik tocsog az olajban masik nem. Ettol fuggetlenul neha en is eszek kinai kajaldaban, mert kozel van a sulihoz, olcso es fel napot elvagyok 500 ft-bol.
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Sep 19 2012 11:52am
testépítőktől kérdem, hogy ti hogyan oldjátok meg a napi 4k kalóriát? kezdek kifogyni az ötletekből
Member
Posts: 17,322
Joined: Apr 29 2007
Gold: 26.00
Sep 19 2012 11:53am
Quote (RRC @ 19 Sep 2012 18:52)
testépítőktől kérdem, hogy ti hogyan oldjátok meg a napi 4k kalóriát? kezdek kifogyni az ötletekből


Libazsírral megkent békönös majonézes kenyér.
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Sep 19 2012 11:53am
Quote (RRC @ 19 Sep 2012 19:52)
testépítőktől kérdem, hogy ti hogyan oldjátok meg a napi 4k kalóriát? kezdek kifogyni az ötletekből


egyel lisztet evokanallal, oblitsd le tejjel
Member
Posts: 13,043
Joined: Jan 16 2005
Gold: 1,080.60
Sep 19 2012 11:54am
Quote (ace07 @ 19 Sep 2012 18:42)
2 kollégám evett kínaiban heti 4-5-6 alkalommal. Mindkettőnek pár hónap alatt tönkrement az emésztése.


amikor kínában voltunk 2 hétig tánccsoporttal, akkor kb 3 nap alatt ment tönkre a fél csoportnak az emésztése
de olyan szinten, hogy már nem is fostak, hanem simán víz jött a seggükből
nekem személy szerint semmi bajom nem volt tőle, s etalon kajákat ettem, iszonyat finom volt minden (polipot is ekkor ettem életemben először)
btw az itthon lévő kínai kaják a mi ízlésünkhöz vannak igazítva, nem is true kínai :c

voltak ilyen faszságok, hogy pl. a gyümölcsleveket reggelire FORRÓN ADTÁK, nem létezett olyan, hogy hideg narancslé
a kenyér pedig nem sós, hanem cukros volt
most hirtelen ennyi jutott eszembe
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Sep 19 2012 11:55am
Quote (RRC @ 19 Sep 2012 19:52)
testépítőktől kérdem, hogy ti hogyan oldjátok meg a napi 4k kalóriát? kezdek kifogyni az ötletekből


>van testepito a subon
Member
Posts: 13,043
Joined: Jan 16 2005
Gold: 1,080.60
Sep 19 2012 11:55am
Quote (RRC @ 19 Sep 2012 18:52)
testépítőktől kérdem, hogy ti hogyan oldjátok meg a napi 4k kalóriát? kezdek kifogyni az ötletekből


olajos magvak (mogyoró, mandula), mogyoróvaj, tej
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Sep 19 2012 11:56am
Quote (SummertimeClothes @ 19 Sep 2012 19:53)
egyel lisztet evokanallal, oblitsd le tejjel


kibaszott vicces

amúgy farki véleményére pl. nagyon kíváncsi lennék, ő minden témában guru
Go Back To Magyar Topic List
Prev1121314151629Next
Add Reply New Topic New Poll