d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Túrázzunk
Prev1121314151622Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 71,152
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Mar 9 2011 03:32am
Quote (Zayl @ Mar 9 2011 10:24am)
A topikot nem olvastam végig, mert rohadtul nincs hozzá hangulatom, de
ötleteket várnék, hogy hova menjünk tavasszal kirándulni, ami szép és Pesttől nincs nagyon messze.
Aszondom, hogy olyan 100km-es körzet, és kutyát is lehet vinni.


Pilis? Baromi közel van és a kutyát is beengedik az erdőbe ha nem koszolja össze az avart.

(Rám szakadék?)

Amúgy meg ez a katonáknak gyártják a legfaszább cuccokat dologban én nem hinnék vakon. Elvégre ott ezer tényező függvénye, hogy mi alapján és miért az az adott cucc lesz a tender (ha volt) győztese.

Csak, hogy a legbénább példát említsem: anno mindenki Rambo túlélőkéssel járkált, mert hogy az mennyire durva elit osztagos felszerelés, szarvast is ki tudom vele belezni, csak kb azzal nem számolt senki, hogy ha vízszintesen áll a táskában akkor az Andrássyn nem lehet végigsétálni, mert kétoldalt lehorzsolja az épületekről a vakolatot.

This post was edited by beni on Mar 9 2011 03:38am
Retired Moderator
Posts: 17,423
Joined: Aug 8 2005
Gold: 1,486.07
Trader: Trusted
Mar 9 2011 03:38am
Quote (beni @ 9 Mar 2011 11:32)
Pilis? Baromi közel van és a kutyát is beengedik az erdőbe ha nem koszolja össze az avart.

(Rám szakadék?)


Jaja a Pilis az jó, őőő asszem rám szakadéknál még nem voltunk, csak a szurdok völgyben ( ha jól emlékszem az a pilisben volt? :D ).
Csak kicsit több hely kéne, mert sokat szeretnék ebben az évben kirándulni. ^_^
Member
Posts: 71,152
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Mar 9 2011 03:40am
Quote (Zayl @ Mar 9 2011 10:38am)
Jaja a Pilis az jó, őőő asszem rám szakadéknál még nem voltunk, csak a szurdok völgyben ( ha jól emlékszem az a pilisben volt? :D ).
Csak kicsit több hely kéne, mert sokat szeretnék ebben az évben kirándulni. ^_^


akkor ezt nagyon tudom ajánlani

http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/

Szervezett túrák, mindig van részvételi díj kb, de nagyon jó móka. (Én múltkor a nevezési díj mellé kaptam egy polót meg túra után olyan bográcsos kaját, hogy a fakanál megállt a tányérban... alig akartam elhinni.)
Member
Posts: 21,452
Joined: Jun 5 2005
Gold: 6,036.50
Mar 9 2011 03:50am
Én a Gerecse 50-en akartam volna indulni április közepén, csak sajna közbejött ez a drágalátos vakbélműtét.

http://www.gyalogturasport.hu/page.php?2
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Mar 9 2011 06:47am
Quote (Baleee @ 8 Mar 2011 23:37)
http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/tura?id=2991

Valaki akar-e jönni erre?

50km táv ofc.


Quote (beni @ 9 Mar 2011 11:40)
akkor ezt nagyon tudom ajánlani

http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/

Szervezett túrák, mindig van részvételi díj kb, de nagyon jó móka. (Én múltkor a nevezési díj mellé kaptam egy polót meg túra után olyan bográcsos kaját, hogy a fakanál megállt a tányérban... alig akartam elhinni.)


Quote (Genthor @ 9 Mar 2011 11:50)
Én a Gerecse 50-en akartam volna indulni április közepén, csak sajna közbejött ez a drágalátos vakbélműtét.

http://www.gyalogturasport.hu/page.php?2


Quote (Zayl @ 9 Mar 2011 11:38)
Jaja a Pilis az jó, őőő asszem rám szakadéknál még nem voltunk, csak a szurdok völgyben ( ha jól emlékszem az a pilisben volt? :D ).
Csak kicsit több hely kéne, mert sokat szeretnék ebben az évben kirándulni. ^_^


POnt most linkeltem, ezzel bumpoltam am topicot. :D

Szóval ki jönne akkor msot áprilisban? Amúgy lényegében ezen a távon március 26.-án végig akarunk sétálni pár ismerőssel, akkor esetleg jönne-e valaki?
Member
Posts: 21,452
Joined: Jun 5 2005
Gold: 6,036.50
Mar 9 2011 08:19am
Quote (Baleee @ 9 Mar 2011 13:47)
POnt most linkeltem, ezzel bumpoltam am topicot. :D

Szóval ki jönne akkor msot áprilisban? Amúgy lényegében ezen a távon március 26.-án végig akarunk sétálni pár ismerőssel, akkor esetleg jönne-e valaki?


Ne várd, hogy 1+2 hét tömény kórházi táborozás után képben legyek az összes posttal. :P
Member
Posts: 6,656
Joined: Aug 9 2006
Gold: 2,015.00
Mar 9 2011 09:44am
A Gerecse és a Vértes szép és jó, Budapestről is elérhető. A Gerecse 50-en nagy tömeg szokott lenni, idén biztosan én is megyek. (Tavaly ha jól emlékszem, kétezernél több induló volt az 50-es távon).

Ha igazán vájtfülű vagy, akkor a Kinizsi 100-ra is gyúrsz, bár az már kemény. (Az is kb. Budapest és Tatabánya között van, csak ugye lábon és nagy szintkülönbségekkel). A Vértesben is szokott lenni később (kora nyár) egy 50-es teljesítménytúra. Az nem olyan felkapott még, mint a Gerecse 50, jóval kevesebben vannak. Viszont az utóbbi ha süt a nap egész nap, kicsit necces már (túl meleg van).

De saját szervezésű túrákat is bármikor lehet csinálni. A Gerecsét Tatabányáról érdemes célozgatni (nagyon jó és sűrű a vonatközlekedés is Budapest felé). A Vértest Szárligetről (Tatabánya előtt kell leszállni, ott is megáll a vonat).
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Mar 9 2011 10:02am
Quote (Aruns @ 9 Mar 2011 17:44)
A Gerecse és a Vértes szép és jó, Budapestről is elérhető. A Gerecse 50-en nagy tömeg szokott lenni, idén biztosan én is megyek. (Tavaly ha jól emlékszem, kétezernél több induló volt az 50-es távon).

Ha igazán vájtfülű vagy, akkor a Kinizsi 100-ra is gyúrsz, bár az már kemény. (Az is kb. Budapest és Tatabánya között van, csak ugye lábon és nagy szintkülönbségekkel). A Vértesben is szokott lenni később (kora nyár) egy 50-es teljesítménytúra. Az nem olyan felkapott még, mint a Gerecse 50, jóval kevesebben vannak. Viszont az utóbbi ha süt a nap egész nap, kicsit necces már (túl meleg van).

De saját szervezésű túrákat is bármikor lehet csinálni. A Gerecsét Tatabányáról érdemes célozgatni (nagyon jó és sűrű a vonatközlekedés is Budapest felé). A Vértest Szárligetről (Tatabánya előtt kell leszállni, ott is megáll a vonat).


26.-án a Gerecse bemelegítésnek egy rövidebb útvonal lesz, ahol majd megyünk, az asszem csak olyan 42km (én nem tudom a pontos útvonalat, nem én szervezem), jelenleg kb 9-en vagyunk.

Amúgy a Gerecsén összefuthatnánk, vagy valami, elején.
Member
Posts: 6,656
Joined: Aug 9 2006
Gold: 2,015.00
Mar 9 2011 10:07am
Quote (Baleee @ Mar 9 2011 05:02pm)
26.-án a Gerecse bemelegítésnek egy rövidebb útvonal lesz, ahol majd megyünk, az asszem csak olyan 42km (én nem tudom a pontos útvonalat, nem én szervezem), jelenleg kb 9-en vagyunk.

Amúgy a Gerecsén összefuthatnánk, vagy valami, elején.


Persze. Egy ideje Tatabányán dolgozom, szóval képben vagyok a helyi viszonyokkal. A vonatot is azért ajánlgatom, mert ezek a kulturált új Stadler vonatok mennek már évek óta Tatabánya és Budapest között - elég sűrűn járnak, szépek, tiszták, normálisak, nem kell az autóval vacakokni, parkolót keresni, stb (bár Tatabányán még mindig teljsen ingyenes a parkolás az egész városban - szerintem ezzel egyedüli Magyarországon a megyeszékhelyek és nagyobb városok között).
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Mar 9 2011 10:10am
Quote (Aruns @ 9 Mar 2011 18:07)
Persze. Egy ideje Tatabányán dolgozom, szóval képben vagyok a helyi viszonyokkal. A vonatot is azért ajánlgatom, mert ezek a kulturált új Stadler vonatok mennek már évek óta Tatabánya és Budapest között - elég sűrűn járnak, szépek, tiszták, normálisak, nem kell az autóval vacakokni, parkolót keresni, stb (bár Tatabányán még mindig teljsen ingyenes a parkolás az egész városban - szerintem ezzel egyedüli Magyarországon a megyeszékhelyek és nagyobb városok között).


Csóró egyetemisták vagyunk, szerinted mi más lehetőség van, mint vonat/busz?! :DDD
Go Back To Magyar Topic List
Prev1121314151622Next
Add Reply New Topic New Poll