d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Hiszel Istenben?
Prev1121314151631Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
May 29 2009 05:53pm
Quote (iFeelAlone @ Sat, May 30 2009, 12:45am)
Én sem akartam belefolyni a társalgásba de egyszerűen nem bírom ki, hogy ne írjam le a véleményem.

Ismerek valakit ( közeli hozzátartozóm) aki egész életében követte Isten tanításait, templomba járt minden héten, próbálta az utat mutatni az embereknek és olyan példás életet élt amilyenre én sose leszek képes. Ezt Isten úgy hálálta meg, hogy  most a kínok kínját kell átélnie, olyan dolgon esett át ami ezerszer milliószor rosszabb a végtelenségig tartó kínszenvedésnél.

Ezek után a kérdésem az, hogy mi Isten szerepe az ember életében. Miért jó az nekem ha vakon hiszek Istenben.


Ha feltesszük, hogy létezik a keresztény Isten, akkor semmi köze a hitednek ahhoz, hogy neked ebben az életben mit kell kiállnod. Egyszer egyik évfolyamtársam őszintén kiakadt egy vizsga után, hogy biztosan nincs Isten mert ő halálra tanulta magát és csak 4est kapott :lol:

Egyébként pedig a végtelenségig tartó szenvedés azért csak rosszabb, mint amivel ebben az életben találkozni tudunk.

(közben megy az LS és ilyenkor nem tudok fogalmazni ^^ )

This post was edited by beni on May 29 2009 05:54pm
Member
Posts: 2,708
Joined: Feb 16 2008
Gold: 2,280.00
May 29 2009 05:55pm
LoL RoFL

Olyan nincs, hogy valakit a szülei vallásos szemszögből "semleges módon" nevelnek. Ez kamu. Ezt nem kajálom be. Ez valójában azt jelenti, hogy a szülei nem tanítják meg imádkozni és kész. Ennyi. Fogalma sem lesz a gyereknek arról, mit jelent az, kommunikálni Istennel. Személyes szeretetkapcsolatban lenni Istennel.

Ha valaki nem tanult meg kisgyerekkorában imádkozni, annak felnőttkorában már baromi nehéz dolga lesz. Tele lesz a feje a tévéből, a médiából ömlő erkölcsi szennyel, a celebekkkel, az egyházgyalázó, egyházgyűlölő emberek manipulatív hazugságaival. A sok pornóval. A sok gyilkossággal. A sok háborúval. Ezek után az ilyen témák, hogy Isten, vallás, egyház, szeretet, nem fogják érdekelni, ne legyünk naivak. Inkább átkapcsol a pucérnős csatornára.

Én hálás vagyok a sorsnak, hogy engem pici gyerekként így, vallásos szeretetben neveltek. És megértem azok kínjait, akik nem tudnak imádkozni. Ezért is jártatom itt annyit a számat, ha valaki segítséget kér, annak próbálok segíteni.
Banned
Posts: 8,077
Joined: May 4 2007
Gold: 1.00
Warn: 50%
May 29 2009 05:57pm
Quote (ToldiSenior @ Sat, 30 May 2009, 01:55)
LoL RoFL

Olyan nincs, hogy valakit a szülei vallásos szemszögből "semleges módon" nevelnek. Ez kamu. Ezt nem kajálom be. Ez valójában azt jelenti, hogy a szülei nem tanítják meg imádkozni és kész. Ennyi. Fogalma sem lesz a gyereknek arról, mit jelent az, kommunikálni Istennel. Személyes szeretetkapcsolatban lenni Istennel.

Ha valaki nem tanult meg kisgyerekkorában imádkozni, annak felnőttkorában már baromi nehéz dolga lesz. Tele lesz a feje a tévéből, a médiából ömlő erkölcsi szennyel, a celebekkkel, az egyházgyalázó, egyházgyűlölő emberek manipulatív hazugságaival. A sok pornóval. A sok gyilkossággal. A sok háborúval. Ezek után az ilyen témák, hogy Isten, vallás, egyház, szeretet, nem fogják érdekelni, ne legyünk naivak. Inkább átkapcsol a pucérnős csatornára.

Én hálás vagyok a sorsnak, hogy engem pici gyerekként így, vallásos szeretetben neveltek. És megértem azok kínjait, akik nem tudnak imádkozni. Ezért is jártatom itt annyit a számat, ha valaki segítséget kér, annak próbálok segíteni.


keresztesháború :zzz:


najó LoL RoFL én megyek aludni
Member
Posts: 31,873
Joined: May 14 2005
Gold: 124.45
May 29 2009 05:58pm
Quote (kopek66 @ Fri, 29 May 2009, 23:32)
nem akartam leirni de sajnos kikivánkozik belőlem:
én így látom a dolgokat:

vagy _nem_ létezik Isten, ekkor minden véletlenszerűen történik senki se hibáztatható - senki se fog segíteni rajtad, csak az ha te teszel magadért és nem mástól várod a sült galambot a szádba

vagy létezik Isten, de akkor én nem akarok találkozni vele, beszélni se. Mert mit lehet látni? emberek ezrei halnak meg, éheznek, háborúznak, újabb és újabb vírusok, halálos betegségek ütik fel a fejüket és mindez azért mert ő unatkozik/szórakozik/büntet minket (amit talán kiválthatunk ha esdekelve imátkozunk hozzá ? )

és már kerültem olyan helyzetbe hogy nem voltak túl jók a kilátásaim (intenziv osztály..) mégsem kezdtem imátkozni - lehet én vagyok a kivétel.


fú de sokan kvótoltok, elnézést a töredezettségért.

Légyszíves, olvasd el amit írtam. De tényleg. :D épp ez a lényeg: ha létezik Isten, és beavatkozna, mit mondanál? Van szabad akarat? Az ember azt tesz amit akar, mióta azt akar tenni amit akar (képletesen: mióta zabált Éva egy almából). Isten nem avatkozhat bele abba ami itt zajlik: nem veheti ki a petárdát a rosszcsont kölyök kezéből hogy ne kösse a macskához, mert a gyereknek szabad akarata lévén joga van ezt megtenni. Egy tömeggyilkost nem teleportálhat egy börtönbe csakhogy ne váljon belőle tömeggyilkos, mert neki joga van azzá válni. Érted ugyi?
Tipikus példa volt amit írtam ott, hogy ezt rohadt sokan felhozzák - Isten miért hagyja mindezt? Ezért. Mert Te választottad. A másik, amit felhoznak, hogy ezt KELL tenned, mert MUSZÁJ. Hmmm, mintha ez az előző ellentéte lenne nem? Egyszer kötelezően előír valamit, máskor meg ponthogy nem avatkozik bele és ezért szemét? Lehet kicsit csapongóan írom, de 2 van, fáradt vagyok, és ezt nehéz így gépelve ledarálni, de attól még remélem érthető, mire akarok kilyukadni: Isten a saját életedet a Te kezedbe adta, nem máséba: nem fog bele avatkozni, csak az irányt mutatja, amit érdemes követni. Nem fog téged semmire kötelezni, nem fog kinyúlni a levegőből egy kéz hogy megpofozzon, satöbbi: úgy éled az életed, ahogy akarod. Követheted, ignorálhatod, szembe mehetsz vele - Te döntésed.
Member
Posts: 31,873
Joined: May 14 2005
Gold: 124.45
May 29 2009 05:59pm
Quote (Mesh2_returned @ Fri, 29 May 2009, 23:49)
ja egyébként nem fogok résztvenni itt az eszmefuttatásban, nem kell aggódni, csak gondoltam leírom a véleményem:


azért mázli hogy megcsillantottad elméd pár velős postban, thx!
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
May 29 2009 06:00pm
Quote (ToldiSenior @ Sat, May 30 2009, 12:55am)
A sok pornóval.

:drool:
Banned
Posts: 8,077
Joined: May 4 2007
Gold: 1.00
Warn: 50%
May 29 2009 06:04pm
Quote (Oberon_os @ Sat, 30 May 2009, 01:59)
azért mázli hogy megcsillantottad elméd pár velős postban, thx!


inkább mégsem megyek aludni, 5 óra alvás is elég lesz
meg inkább mégiscsak résztveszek, habár nem túl színvonalasan, mert erről a témáról színvonalasan beszélni fölösleges szerintem

aki keresztény, az ignoráns, szemellenzős, és butuska

a szeretet terjesztéséhez/gyakorlásához teljesen fölösleges a kereszténység, de ha valaki nagyon ragaszkodna a vallásokhoz, akkoris van sokkal normálisabb formája a spiritualizmusnak, mint a népbutítás, amit a kereszténység csinált 1500 éven keresztül

Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
May 29 2009 06:08pm
Úgy tünik én túl racionálisakat postolok, hogy válaszoljanak rájuk :cry:

Quote (ToldiSenior @ Sat, 30 May 2009, 01:55)
LoL RoFL

Olyan nincs, hogy valakit a szülei vallásos szemszögből "semleges módon" nevelnek. Ez kamu. Ezt nem kajálom be. Ez valójában azt jelenti, hogy a szülei nem tanítják meg imádkozni és kész. Ennyi. Fogalma sem lesz a gyereknek arról, mit jelent az, kommunikálni Istennel. Személyes szeretetkapcsolatban lenni Istennel.

Ha valaki nem tanult meg kisgyerekkorában imádkozni, annak felnőttkorában már baromi nehéz dolga lesz. Tele lesz a feje a tévéből, a médiából ömlő erkölcsi szennyel, a celebekkkel, az egyházgyalázó, egyházgyűlölő emberek manipulatív hazugságaival. A sok pornóval. A sok gyilkossággal. A sok háborúval. Ezek után az ilyen témák, hogy Isten, vallás, egyház, szeretet, nem fogják érdekelni, ne legyünk naivak. Inkább átkapcsol a pucérnős csatornára.

Én hálás vagyok a sorsnak, hogy engem pici gyerekként így, vallásos szeretetben neveltek. És megértem azok kínjait, akik nem tudnak imádkozni. Ezért is jártatom itt annyit a számat, ha valaki segítséget kér, annak próbálok segíteni.


Én szüleim megkereszteltek mikor megszülettem, megtették amit kellett hogy legyen esélyem választani (én is ezt fogom tenni)

Általánosban mikor egyik pillanatról a másikra megvette az egyház az iskolát szintén meghagyták nekem a döntést, hogy maradjak-e. Adtam egy esélyt neki, why not

5-ös voltam hittanból (kb. egyedül), de félévre annyira bedurvult a helyzet, hogy tele lett olyanokkal az iskola mint Te. Eljöttem szabad akaratomból

A "pucérnős csatornákkal" mi a baj? Sokkal természetesebb, mint hogy fehér cuccban járjak iskolába teljesen önszántamból, és vasárnaponként magamtól templomba járjak (vagy szimplán megbuktatnak)

Ki is tömi kinek a fejét? Én átéltem :)

"Személyes szeretetkapcsolatban vagyok" a családommal, és barátaimmal -- nekem ez elég so far
Member
Posts: 12,371
Joined: May 26 2005
Gold: 931.79
May 29 2009 06:08pm
Quote (Oberon_os @ Sat, May 30 2009, 12:58am)
fú de sokan kvótoltok, elnézést a töredezettségért.

Légyszíves, olvasd el amit írtam. De tényleg. :D épp ez a lényeg: ha létezik Isten, és beavatkozna, mit mondanál? Van szabad akarat? Az ember azt tesz amit akar, mióta azt akar tenni amit akar (képletesen: mióta zabált Éva egy almából). Isten nem avatkozhat bele abba ami itt zajlik: nem veheti ki a petárdát a rosszcsont kölyök kezéből hogy ne kösse a macskához, mert a gyereknek szabad akarata lévén joga van ezt megtenni. Egy tömeggyilkost nem teleportálhat egy börtönbe csakhogy ne váljon belőle tömeggyilkos, mert neki joga van azzá válni. Érted ugyi?
Tipikus példa volt amit írtam ott, hogy ezt rohadt sokan felhozzák - Isten miért hagyja mindezt? Ezért. Mert Te választottad. A másik, amit felhoznak, hogy ezt KELL tenned, mert MUSZÁJ. Hmmm, mintha ez az előző ellentéte lenne nem? Egyszer kötelezően előír valamit, máskor meg ponthogy nem avatkozik bele és ezért szemét? Lehet kicsit csapongóan írom, de 2 van, fáradt vagyok, és ezt nehéz így gépelve ledarálni, de attól még remélem érthető, mire akarok kilyukadni: Isten a saját életedet a Te kezedbe adta, nem máséba: nem fog bele avatkozni, csak az irányt mutatja, amit érdemes követni. Nem fog téged semmire kötelezni, nem fog kinyúlni a levegőből egy kéz hogy megpofozzon, satöbbi: úgy éled az életed, ahogy akarod. Követheted, ignorálhatod, szembe mehetsz vele - Te döntésed.


Ahhoz hogy tudjam gyilkolni rabolni rossz dolog nincs szükségem istenre. Ezt a társadalom belém nevelte. De ha isten nem avatkozik bele az életünkbe "csak" megteremtett minket ( amit persze az evolúció egyértelműen cáfol) akkor mi értelme az egésznek? Isten megteremtett minket , hogy szenvedhessünk? Kösz baszdmeg ha legközelebb találkozom istennel, leköpöm.
Banned
Posts: 8,077
Joined: May 4 2007
Gold: 1.00
Warn: 50%
May 29 2009 06:10pm
Quote (Anarkin @ Sat, 30 May 2009, 02:08)
Úgy tünik én túl racionálisakat postolok, hogy válaszoljanak rájuk :cry:



Én szüleim megkereszteltek mikor megszülettem, megtették amit kellett hogy legyen esélyem választani (én is ezt fogom tenni)

Általánosban mikor egyik pillanatról a másikra megvette az egyház az iskolát szintén meghagyták nekem a döntést, hogy maradjak-e. Adtam egy esélyt neki, why not

5-ös voltam hittanból (kb. egyedül), de félévre annyira bedurvult a helyzet, hogy tele lett olyanokkal az iskola mint Te. Eljöttem szabad akaratomból

A "pucérnős csatornákkal" mi a baj? Sokkal természetesebb, mint hogy fehér cuccban járjak iskolába teljesen önszántamból, és vasárnaponként magamtól templomba járjak (vagy szimplán megbuktatnak)

Ki is tömi kinek a fejét? Én átéltem :)

"Személyes szeretetkapcsolatban vagyok" a családommal, és barátaimmal -- nekem ez elég so far


az, hogy a kereszténység elítéli az ember ösztönös viselkedését, és teljesen nem természetes viselkedésre próbál nevelni :zzz:
Go Back To Magyar Topic List
Prev1121314151631Next
Add Reply New Topic New Poll