d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev1127512761277127812791468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Oct 11 2021 12:08pm
látom mzpnek 1 nap kellett h elpattanjon
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Oct 11 2021 02:10pm
Quote (Smat @ Oct 11 2021 07:30pm)
Betrollkodod a temat ilyen hulyeseggel tesokam aztan a vegen meg valaki komolyan is veszi.


/e
De azert raharapok mert keves a kontent d2n kivul.

Szoval ezzel azt akarod mondani hogy szakmunkas papir > 3 Michelin csillag?



Elég vad a példád, én azt mondom h szakképesítést megszerezni kb lofasz effort, tehát aki ebbe akar dolgozni az nyugodtan csinálja meg (amúgy meg hány 3michelin csillagos chef van Magyarországon akinek nincs szakkepesitese ? 0?)
Member
Posts: 22,595
Joined: Jun 5 2005
Gold: 10,257.50
Oct 11 2021 03:06pm
https://index.hu/gazdasag/2021/10/11/gyros-langos-bufe-gyorsetterem-szakkepzes-vegzettseg-vendeglatas/

Egyre lejjebb süllyed a bölcsész diploma értéke, már a mekihez sem elég.
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Oct 11 2021 03:20pm
Quote (Genthor @ 11 Oct 2021 23:06)
https://index.hu/gazdasag/2021/10/11/gyros-langos-bufe-gyorsetterem-szakkepzes-vegzettseg-vendeglatas/

Egyre lejjebb süllyed a bölcsész diploma értéke, már a mekihez sem elég.


pultozas mehet?
Member
Posts: 31,725
Joined: Jan 16 2008
Gold: 1,593.00
Oct 11 2021 06:55pm
Quote (rapiddani @ 12 Oct 2021 04:10)
Elég vad a példád, én azt mondom h szakképesítést megszerezni kb lofasz effort, tehát aki ebbe akar dolgozni az nyugodtan csinálja meg (amúgy meg hány 3michelin csillagos chef van Magyarországon akinek nincs szakkepesitese ? 0?)


Nyilvan nagyon extrem pelda, de jol szemlelteti hogy milyen gyaszos a helyzet.
Atlagos peldanak viszont jo lesz az is hogy en dolgoztam konyhan 2 telen + 1 nyaron mint elokeszito aki osszevagja, felkeszre megsuti/fozi a dolgokat, osszesen van kb masfel eves tapasztalatom, es nem putri langososnal voltam, de Magyarorszagon szutykos papir nelkul max mosogatni mehetnek el a szakmaban. lyl
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Oct 11 2021 10:32pm
Quote (rapiddani @ Oct 11 2021 07:22pm)
Minden szakmához van kötve már jó ideje, meg a műköröm építő is, akkor a Szakács miért ne lenne. Nem teljesen értem a sírást



Diploma már nem kell ahoz hogy valaki tanár legyen vagy korházban dolgozzon, de ha a nagymamám kitalálná hogy csinál egy lángosozót, akkor nem mehet, mert nincs meg hozzá a szakképesítése. Szerintem ez nevettséges.
Azok a diákok akik nyáron alkoholmentes mojitot árultak standból, most majd kereshetnek más melót, mert nincs szakképesítésük összekeverni egy limonádét.
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Oct 12 2021 01:38am
Quote (anyd @ Oct 12 2021 06:32am)
Diploma már nem kell ahoz hogy valaki tanár legyen vagy korházban dolgozzon, de ha a nagymamám kitalálná hogy csinál egy lángosozót, akkor nem mehet, mert nincs meg hozzá a szakképesítése. Szerintem ez nevettséges.
Azok a diákok akik nyáron alkoholmentes mojitot árultak standból, most majd kereshetnek más melót, mert nincs szakképesítésük összekeverni egy limonádét.



Az első számomra épp elég probléma, főleg h mostanában elég sokszor kényszerítenek h állami egészségügyet igénybe vegyem, és kibaszottul feltudnék pofozni par embert ott.

Diákoknak meg szerintem találni fognak épp elég melot vendéglátásban ami nem ezeket érinti.

Amennyiben értelmes rendszer lenne, és nem verezne ennyi sebből, én továbbra is jónak tartanám h az dolgozzon olyan területeken akinek van fogalma róla mit csinál (van képesítése), de hat a rendszer arról szól h pénzt vegyenek le olyanoktól akiknek már nem ingyenes a képzés.
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Member
Posts: 34,954
Joined: May 17 2006
Gold: 0.00
Oct 12 2021 02:10am
Quote (Anarkin @ 12 Oct 2021 09:56)


nem tudom ki írta a magyar nemzet cikket, de elképzelhető h túltolta és majd megköszönik a munkáját :D

Dobrevről ilyeneket írni a magyar nemzetben kb nettó hazaárulás

This post was edited by Fej on Oct 12 2021 02:11am
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Oct 12 2021 02:38am
Quote (Fej @ 12 Oct 2021 10:10)
nem tudom ki írta a magyar nemzet cikket, de elképzelhető h túltolta és majd megköszönik a munkáját :D

Dobrevről ilyeneket írni a magyar nemzetben kb nettó hazaárulás


szerintem pont h direkt csinálták :D mert utána őt könnyebb lesz gyurcsányozni
Go Back To Magyar Topic List
Prev1127512761277127812791468Next
Add Reply New Topic New Poll