d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev1124912501251125212531468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Jun 3 2021 07:50am
Quote (josheide @ Jun 3 2021 10:42am)
Nagyon durva, posztoltam is róla.

Ha nem akarsz, nem kell adózz, add nekünk direktbe a pénzed xDDDD


esetleges kormányváltáskor ezeket az alapitványokat miért nem lehet államositani a gecibe? nem lesz 2/3 várhatoan mint fifinek van és ugy nem lehet veretni rendesen?
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jun 3 2021 07:55am
Quote (cowding @ Jun 3 2021 03:50pm)
esetleges kormányváltáskor ezeket az alapitványokat miért nem lehet államositani a gecibe? nem lesz 2/3 várhatoan mint fifinek van és ugy nem lehet veretni rendesen?



nem lesz 2/3
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Jun 3 2021 08:44am
Ha nem lesz ellenzéki 2/3, az szerintem majdnem olyan rossz szcenárió, mint a fideszes kormány. Sőt, szerintem még rosszabb is. A fidesz ellenzékben mindent le fog szavazni, a kimentett milliárdoknak köszönhetően pedig szinte ugyanazt a befolyását, életvitelét fenntarthatja. Ebből mit lát majd az egyszerű választó: 4 év káosz, Elkúrtuk 2.0. És 2026-ban újra megválasztják a fideszt.

Csak ellenzéki kétharmaddal lehet eltakarítani a fidesz mocskát, visszacsinálni az önkényesen meghozott törvényeket, és elszámoltatni ezeket a faszszopókat.

This post was edited by -joey- on Jun 3 2021 08:45am
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jun 3 2021 08:47am
Quote (-joey- @ Jun 3 2021 04:44pm)
Ha nem lesz ellenzéki 2/3, az szerintem majdnem olyan rossz szcenárió, mint a fideszes kormány. Sőt, szerintem még rosszabb is. A fidesz ellenzékben mindent le fog szavazni, a kimentett milliárdoknak köszönhetően pedig szinte ugyanazt a befolyását, életvitelét fenntarthatja. Ebből mit lát majd az egyszerű választó: 4 év káosz, Elkúrtuk 2.0. És 2026-ban újra megválasztják a fideszt.

Csak ellenzéki kétharmaddal lehet eltakarítani a fidesz mocskát, visszacsinálni az önkényesen meghozott törvényeket, és elszámoltatni ezeket a faszszopókat.



azért ez nem teljesen igaz
ha az ellenzék kormányon lesz, és nem kapnak össze, egy kis kreativitással simán ki tudják végezni a Fideszt, csak szépen el kell venni tőlük a forrásokat.
Member
Posts: 34,954
Joined: May 17 2006
Gold: 0.00
Jun 3 2021 09:09am
Quote (anyd @ 3 Jun 2021 16:47)
azért ez nem teljesen igaz
ha az ellenzék kormányon lesz, és nem kapnak össze, egy kis kreativitással simán ki tudják végezni a Fideszt, csak szépen el kell venni tőlük a forrásokat.


XD!
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jun 3 2021 10:25am
Quote (cowding @ 3 Jun 2021 14:50)
esetleges kormányváltáskor ezeket az alapitványokat miért nem lehet államositani a gecibe? nem lesz 2/3 várhatoan mint fifinek van és ugy nem lehet veretni rendesen?


Ezeknek az alapitványoknak és a vagyonuknak jogilag már semmi köze az államhoz. Nagyon kemény meccs lenne őket egyenesen újraállamositani. Csak kerülőutak és kényszeritő eszközök vannak, de ezzel az indirekt finanszirozási formával még azokat is elveszik.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jun 3 2021 10:34am
azt ne felejtsük el, hogy nem polt lesz a főügyész a továbbiakban, hogyha nyer az ellenzék
Member
Posts: 34,954
Joined: May 17 2006
Gold: 0.00
Jun 3 2021 10:46am
Quote (Cpt_Ghost @ 3 Jun 2021 18:34)
azt ne felejtsük el, hogy nem polt lesz a főügyész a továbbiakban, hogyha nyer az ellenzék


Miért ne ő lenne? Úgy tudom h még pár évig mindenképp ő lesz, aktuális kormánytól függetlenül
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jun 3 2021 11:20am
Quote (Cpt_Ghost @ 3 Jun 2021 18:34)
azt ne felejtsük el, hogy nem polt lesz a főügyész a továbbiakban, hogyha nyer az ellenzék


legfőbbügyész *
Quote (Fej @ 3 Jun 2021 18:46)
Miért ne ő lenne? Úgy tudom h még pár évig mindenképp ő lesz, aktuális kormánytól függetlenül


22. § (1) A legfőbb ügyész megbízatása megszűnik:

a) a megbízatási időtartam [Alaptörvény 29. cikk (4) bekezdés] leteltével;

b) felmentésével;

c) lemondásával;

d) *

e) * országgyűlési, európai parlamenti, helyi önkormányzati képviselővé, nemzetiségi szószólóvá, illetve polgármesterré történő megválasztásával [48. § (2) bekezdés], továbbá a kormányzati igazgatásról szóló törvény szerinti politikai felsővezetővé, közigazgatási államtitkárrá és helyettes államtitkárrá (a továbbiakban: állami vezető) történő megválasztásával vagy kinevezésével;

f) összeférhetetlenségének megállapításával (47. §);

g) hivatalvesztése kimondásával;

h) * a bíróságnak vele szemben bűncselekmény miatt szabadságvesztést, elzárást, közérdekű munkát kiszabó jogerős ügydöntő határozatával, továbbá, ha büntetőeljárás során jogerős ügydöntő határozattal kényszergyógykezelését rendelték el;

i) halálával;

j) ha a 11. § (1) bekezdésében meghatározott feltételek valamelyike már nem áll fenn.

(2) * Ha a legfőbb ügyész megbízatása az (1) bekezdés a) pontja alapján szűnt meg, a legfőbb ügyészi jogköröket az új legfőbb ügyész megbízatása kezdetéig gyakorolja.


Első dolgom lenne ellenzékként megnyerve a választást felmenteni a picsába és kinevezni valakit, aztán nézzünk szét, nyomozgassunk, cigizgessünk :))

This post was edited by Cpt_Ghost on Jun 3 2021 11:22am
Member
Posts: 839
Joined: Apr 12 2020
Gold: 1,700.00
Jun 3 2021 11:36am
Quote (Cpt_Ghost @ Jun 3 2021 07:20pm)
legfőbbügyész *

22. § (1) A legfőbb ügyész megbízatása megszűnik:

a) a megbízatási időtartam [Alaptörvény 29. cikk (4) bekezdés] leteltével;

b) felmentésével;

c) lemondásával;

d) *

e) * országgyűlési, európai parlamenti, helyi önkormányzati képviselővé, nemzetiségi szószólóvá, illetve polgármesterré történő megválasztásával [48. § (2) bekezdés], továbbá a kormányzati igazgatásról szóló törvény szerinti politikai felsővezetővé, közigazgatási államtitkárrá és helyettes államtitkárrá (a továbbiakban: állami vezető) történő megválasztásával vagy kinevezésével;

f) összeférhetetlenségének megállapításával (47. §);

g) hivatalvesztése kimondásával;

h) * a bíróságnak vele szemben bűncselekmény miatt szabadságvesztést, elzárást, közérdekű munkát kiszabó jogerős ügydöntő határozatával, továbbá, ha büntetőeljárás során jogerős ügydöntő határozattal kényszergyógykezelését rendelték el;

i) halálával;

j) ha a 11. § (1) bekezdésében meghatározott feltételek valamelyike már nem áll fenn.

(2) * Ha a legfőbb ügyész megbízatása az (1) bekezdés a) pontja alapján szűnt meg, a legfőbb ügyészi jogköröket az új legfőbb ügyész megbízatása kezdetéig gyakorolja.


Első dolgom lenne ellenzékként megnyerve a választást felmenteni a picsába és kinevezni valakit, aztán nézzünk szét, nyomozgassunk, cigizgessünk :))


Vag csak simán lelövig a gexibe.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1124912501251125212531468Next
Add Reply New Topic New Poll