d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Telefon Help Topik
Prev1124125126127128660Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Dec 13 2011 04:20pm
Quote (CyberPunk666 @ Dec 13 2011 11:18pm)
nem, mert ameddig nincs dev accod és fejlesztőeszközeid nem tudsz iphonon futtatni tetszőleges programot, szóval ki sem tudod próbálni amit írtál. Az apple pedig a kódot kéri és előbb ők átnézik az egészet mielőtt kikerül a storeba. nem csak a mennyiség az érdek.

a jailbreak meg nem legális szóval az kiesik.


és mi van a free appokkal? például tudom, hogy a máltai mentőszolgálat (ami karitatív és önkéntes alapon működik) csinált egy appot a hogyan hívd a mentőt és mit tegyél sürgős helyzetben témakörből ... aligha fizettek dev accért
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Dec 13 2011 04:23pm
Quote (beni @ 13 Dec 2011 23:20)
és mi van a free appokkal? például tudom, hogy a máltai mentőszolgálat (ami karitatív és önkéntes alapon működik) csinált egy appot a hogyan hívd a mentőt és mit tegyél sürgős helyzetben témakörből ... aligha fizettek dev accért


megbíztak egy céget aki foglalkozik a fejlesztéssel. Az apple meg rábólintott, hogy az ilyen mehet freebe.


Megnéztem neked 99usd évente, és az apple dönti el, hogy megkahatod-e a tagságot vagy nem. Elvileg magánszemélyként esélyed sincs.

This post was edited by CyberPunk666 on Dec 13 2011 04:25pm
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Dec 13 2011 04:26pm
Quote (CyberPunk666 @ Dec 13 2011 11:23pm)
megbíztak egy céget aki foglalkozik a fejlesztéssel. Az apple meg rábólintott, hogy az ilyen mehet freebe.


Megnéztem neked 99usd évente, és az apple dönti el, hogy megkahatod-e a tagságot vagy nem. Elvileg magánszemélyként esélyed sincs.


hát az nem akkora összeg (céget meg lehet alapítani, bár az is jár költségekkel)
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Dec 13 2011 04:30pm
Quote (ecneB @ 13 Dec 2011 22:53)
Ég és föld = teljesen különböző, egy kanyi betűt nem véstem a monitorra arról, hogy melyik oldalra billen a mérleg. De ha nem csak write only módba tolnád a fórumozást, akkor elolvastad volna azokat a postjaimat is, amelyekben kifejtettem, hogy pont sima Galaxy S-t akartam venni, mert jobb.


Bocsi most eléggé ki vagyok égve, egyébként az SGS mindenképpen jobb vétel jelenleg mint a Plus ami szerintem irreálisan drága.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Dec 13 2011 04:31pm
Quote (ecneB @ Dec 13 2011 11:11pm)
Őszintén szólva ez az egyik ok, amiért én is elkezdem a programozást. Én például baromira nem vagyok megelégedve az appokkal. (IOS szinten nem tudom mi a helyzet mondjuk)


és milyen appot akarsz írni?
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Dec 13 2011 04:47pm
Quote (beni @ 14 Dec 2011 00:31)
és milyen appot akarsz írni?


egyelőre semmilyet, pusztán beleloholtam magam a gondolatba, ami neked is megfordult a fejedben. programozni már régóta el akartam kezdeni, ha megtetszik, akkor majd talán elindulok androidos irányban is (meg ofc beiratkozom bme-vik-re NOT, csak hogy legyen felsőoktatás is :d ). rengeteg jó app van, nem erről van szó. de vhogy mégis az az érzésem, hogy elég sovány a kínálat úgy zusammen mindenből. szal' csak faszrázós poszt akart lenni. :d de ez az egész annyira távoli egyelőre, hogy kár fecsérelni is a karaktereket.

Quote (fahrii @ 14 Dec 2011 00:30)
Bocsi most eléggé ki vagyok égve, egyébként az SGS mindenképpen jobb vétel jelenleg mint a Plus ami szerintem irreálisan drága.


semmi gond. én is így láttam a helyzetet, főleg, hogy a sgs támogatottságától már alapból leszopom magam, de lévén, hogy első androidos telefon, így teljes mértékben örülök ennek is.

This post was edited by ecneB on Dec 13 2011 04:48pm
Member
Posts: 37,874
Joined: Jan 27 2008
Gold: 138.00
Dec 14 2011 03:01am
Quote (beni @ Dec 13 2011 10:08pm)
Amúgy nehéz lenne megtanulni programozni IOS vagy androidos készülékre, mi? Főleg nekem akinek fingja nincs a gépekről.

Az ilyen 50 centért árulható alkalmazásokban nagy jövőt érzek (bár lehet, hogy hamar telítődni fog a piac azon a szinten, amire egy ilyen kis kezdő programozó egyedül eljuthat).


nem hiszem hogy annyira bonyolult lenne andoridra. elvégre Linux alapú az egész ha jól tudom. talán valami fordítóval -1 kis belepiszkálás után- egyszerűen lehet portolni linuxos/c-s appokat.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Dec 14 2011 03:04am
Quote (diablo2g @ 14 Dec 2011 10:01)
nem hiszem hogy annyira bonyolult lenne andoridra. elvégre Linux alapú az egész ha jól tudom. talán valami fordítóval -1 kis belepiszkálás után- egyszerűen lehet portolni  linuxos/c-s appokat.


végülis csak egy egészen más architektúrára épülő rnedszerről van szó, semmi extra az az x86 -> arm konvertálás, mi? ^^

ne viccelődj már velem, egy hello worldot nem tudsz úgy megírni, hogy lefusson mobilon és pcn ugyanazzal a forráskóddal :D
Member
Posts: 37,874
Joined: Jan 27 2008
Gold: 138.00
Dec 14 2011 03:17am
Quote (CyberPunk666 @ Dec 14 2011 09:04am)
végülis csak egy egészen más architektúrára épülő rnedszerről van szó, semmi extra az az x86 -> arm konvertálás, mi? ^^

ne viccelődj már velem, egy hello worldot nem tudsz úgy megírni, hogy lefusson mobilon és pcn ugyanazzal a forráskóddal :D


nem értek hozzá annyira, csak 1 felvetés volt. linux tanárom mondta hogy vannak ilyen-olyan fordítók, és mivel tudom hogy hasonló a rendszer ezért gondoltam hogy esetleg megoldható a konverzió
Member
Posts: 15,009
Joined: Jul 3 2008
Gold: 10.66
Dec 14 2011 03:24am
Quote (ecneB @ 13 Dec 2011 23:11)
Őszintén szólva ez az egyik ok, amiért én is elkezdem a programozást. Én például baromira nem vagyok megelégedve az appokkal. (IOS szinten nem tudom mi a helyzet mondjuk)


a piac legnagyobb app storeja. elég jó az ellátmány, ha már gátlástalanul nyomják a "there's an app for that" slogant.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1124125126127128660Next
Add Reply New Topic New Poll