d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev1124612471248124912501468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 2,924
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
Jun 2 2021 06:46am
Quote (Smat @ 2 Jun 2021 14:30)
Ertem en hogy nem mindenki olyan majer az Angollal mint te vagy en, de azert erdekes hogy mennyi mindenhez kert tolmacsot:
https://budapest.hu/Lapok/2021/a-fovarosi-onkormanyzat-forditasi-es-tolmacsolasi-koltsegei.aspx

Nem azt mondom hogy perfektul beszelje a nyelvet es egy vitaban mondjuk a New Yorki polgarmester jelolt Andrew Yangot ossza ki, de azert ha van egy megszervezett V4 fopolgarmesteri online konferencia, akkor ne uljon mar ott mint egy darab szar tolmacsra varva.. Vagy peldaul csak egy sima elo forumon miert o az egyetlen aki nem beszel angolul? Valami nagyon santit ezzel az angoltudassal.. Ha nem tud, azzal sincs problema, csak ne hebegjen habogjon ha megkerdezik rola. Ha egyszer beismeri hogy bocs, nem tudok annyira angolul hogy nemzetkozi esemenyeken felszolaljak ezen a nyelven, akkor utana mar nincs rajta semmi fogas, egyszer eljatsszak hogy haha nem tud angolul lul micsoda vesztes, utana 2. alkalommal meg mar le se szarjak az emberek, meg a gyoker 2 bites fidesz fasszopo birkak is leszarjak utana.


valoszinuleg az angoltanari es alignezett youtube sztari eletedben ez meg nem merult fel, de van hogy a hasznalt kifejezeseknek es az esetleges felreerteseknek sulya van. sokfele dologrol kell jo szokincsel rendelkezni, mert ugye nem egy szakmat uz es mindig arrol van szo.

keves atemenet van a magabiztosan kezelek minden helyzetet angolul es a tolmacs kell kozott. barmennyire majernek is kepzeled az angolodat, azert uzleti/diplomaciai porondon neked is szoknod/tanulnad kene mielott a kepzelt szinten tudnal mukodni
Member
Posts: 34,954
Joined: May 17 2006
Gold: 0.00
Jun 2 2021 06:52am
Tessék, ez témába vág :D

Gyurcsany CNN interjúja az őszödi beszed után

Member
Posts: 31,725
Joined: Jan 16 2008
Gold: 1,593.00
Jun 2 2021 06:56am
Quote (SteelMeetsSteel @ 2 Jun 2021 20:46)
valoszinuleg az angoltanari es alignezett youtube sztari eletedben ez meg nem merult fel, de van hogy a hasznalt kifejezeseknek es az esetleges felreerteseknek sulya van. sokfele dologrol kell jo szokincsel rendelkezni, mert ugye nem egy szakmat uz es mindig arrol van szo.

keves atemenet van a magabiztosan kezelek minden helyzetet angolul es a tolmacs kell kozott. barmennyire majernek is kepzeled az angolodat, azert uzleti/diplomaciai porondon neked is szoknod/tanulnad kene mielott a kepzelt szinten tudnal mukodni


Aranyos vagy hogy megszakerted az Angol tudasomat a monitor mogul. Tanarkent akinek CELTA + TEFL kepesitesei vannak, es aktivan tanit felnotteknek uzleti angolt nem hiszem hogy tolmacsra lenne szuksegem. De azert nice try.
Member
Posts: 2,924
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
Jun 2 2021 07:01am
Quote (Smat @ 2 Jun 2021 14:56)
Aranyos vagy hogy megszakerted az Angol tudasomat a monitor mogul. Tanarkent akinek CELTA + TEFL kepesitesei vannak, es aktivan tanit felnotteknek uzleti angolt nem hiszem hogy tolmacsra lenne szuksegem. De azert nice try.


kifejezetten igyekeztem nem az angolodat megszakerteni (pedig a videoid alapjan azt is lehetne), hanem azt bemutatni hogy miert mas a kornyezet

ezekkel a kepesitesekkel gondolom csak kinevettetni akarod magad, de felolem eppen faszmeregetesig is sullyedhetunk

Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jun 2 2021 07:02am
Quote (Smat @ 2 Jun 2021 13:56)
Aranyos vagy hogy megszakerted az Angol tudasomat a monitor mogul. Tanarkent akinek CELTA + TEFL kepesitesei vannak, es aktivan tanit felnotteknek uzleti angolt nem hiszem hogy tolmacsra lenne szuksegem. De azert nice try.


Én viszont értem a tolmács dolgot. Amit ptdk is mond, ha vmi nagyon technikai dologról meg kurva nagy pénzekről van szó még egy felsőfokú de kevesebbet használt angoltudás is túl kockázatos ahhoz, hogy rábizd a politikusra, hogy majd lesz vhogy.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jun 2 2021 07:08am
Quote (Smat @ 2 Jun 2021 14:30)
Ertem en hogy nem mindenki olyan majer az Angollal mint te vagy en, de azert erdekes hogy mennyi mindenhez kert tolmacsot:
https://budapest.hu/Lapok/2021/a-fovarosi-onkormanyzat-forditasi-es-tolmacsolasi-koltsegei.aspx

Nem azt mondom hogy perfektul beszelje a nyelvet es egy vitaban mondjuk a New Yorki polgarmester jelolt Andrew Yangot ossza ki, de azert ha van egy megszervezett V4 fopolgarmesteri online konferencia, akkor ne uljon mar ott mint egy darab szar tolmacsra varva.. Vagy peldaul csak egy sima elo forumon miert o az egyetlen aki nem beszel angolul? Valami nagyon santit ezzel az angoltudassal.. Ha nem tud, azzal sincs problema, csak ne hebegjen habogjon ha megkerdezik rola. Ha egyszer beismeri hogy bocs, nem tudok annyira angolul hogy nemzetkozi esemenyeken felszolaljak ezen a nyelven, akkor utana mar nincs rajta semmi fogas, egyszer eljatsszak hogy haha nem tud angolul lul micsoda vesztes, utana 2. alkalommal meg mar le se szarjak az emberek, meg a gyoker 2 bites fidesz fasszopo birkak is leszarjak utana.


amugy sztem meg akkor is teljesen rendben van tolmacsot kerni szakmai megbeszelesekhez ha egyebkent van egy relative magabiztos angoltudasod
inkabb mint hogy faszsagokat beszelj veletlenul

latom nem vagyok egyedul

mindjart gondoltam hogy smatnak menne magatol a jogi diplomaciai meg gazdasagi szakkommunikacio is 5 nyelven

This post was edited by Cpt_Ghost on Jun 2 2021 07:11am
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Jun 2 2021 07:12am
Quote (Cpt_Ghost @ 2 Jun 2021 15:08)
amugy sztem meg akkor is teljesen rendben van tolmacsot kerni szakmai megbeszelesekhez ha egyebkent van egy relative magabiztos angoltudasod
inkabb mint hogy faszsagokat beszelj veletlenul

latom nem vagyok egyedul

mindjart gondoltam hogy smatnak menne magatol a jogi diplomaciai meg gazdasagi szakkommunikacio is 5 nyelven


nem ertem ezen miert lepodsz meg, a hunsubon vagy....
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jun 2 2021 07:16am
Quote (Smat @ Jun 2 2021 02:56pm)
Aranyos vagy hogy megszakerted az Angol tudasomat a monitor mogul. Tanarkent akinek CELTA + TEFL kepesitesei vannak, es aktivan tanit felnotteknek uzleti angolt nem hiszem hogy tolmacsra lenne szuksegem. De azert nice try.



én a magyart anyanyelvi szinten beszélem, mégsem biztos hogy mernék tárgyalni fontos dolgokról politikusként mert nem értek hozzá
mérnökként viszont angolul dolgozok nap mint nap, és úgysejtem hogy hiába beszélsz te szebben angolul, valószínüleg nem sokat értenél abból amiről beszélünk nap mint nap

szerintem erre akartak rámutatni

egy miniszterelnöknek nem feltétlen kell mindenhez értenie, ergo vannak olyan dolgok amikben nem szégyen szakmai fordítót igénybe venni
Member
Posts: 31,725
Joined: Jan 16 2008
Gold: 1,593.00
Jun 2 2021 07:17am
Quote (Cpt_Ghost @ 2 Jun 2021 21:08)
amugy sztem meg akkor is teljesen rendben van tolmacsot kerni szakmai megbeszelesekhez ha egyebkent van egy relative magabiztos angoltudasod
inkabb mint hogy faszsagokat beszelj veletlenul


Szerintem egy tanacsado jobban nezne ki aki esetleg adagolja neki hogyha valami irdalmatlan nagy faszsagot mondana.

Quote (Fej @ 2 Jun 2021 20:52)
Tessék, ez témába vág :D

Gyurcsany CNN interjúja az őszödi beszed után

https://www.youtube.com/watch?v=VKFCAoXEknE


Szerintem ezzel nem sok problema van, persze, nyelvtanilag egy rakas szar meg az akcentus is, de relative erthetoen elmondta a lenyeget es egy ilyen szintet azert illene hozni egy fopolgarmesternek.

Quote (SteelMeetsSteel @ 2 Jun 2021 21:01)
kifejezetten igyekeztem nem az angolodat megszakerteni (pedig a videoid alapjan azt is lehetne), hanem azt bemutatni hogy miert mas a kornyezet

ezekkel a kepesitesekkel gondolom csak kinevettetni akarod magad, de felolem eppen faszmeregetesig is sullyedhetunk


Nekem mind1, en csak bedobtam azt hogy megis mivel gurulok es hogy mennyire vagyok tanult ilyen szempontbol, nem faszmeregetesnek szantam, de ha te ezt igy magadra veszed akkor sajnalom, nem akartam a kis lelkedbe tiporni.

Quote (josheide @ 2 Jun 2021 21:02)
Én viszont értem a tolmács dolgot. Amit ptdk is mond, ha vmi nagyon technikai dologról meg kurva nagy pénzekről van szó még egy felsőfokú de kevesebbet használt angoltudás is túl kockázatos ahhoz, hogy rábizd a politikusra, hogy majd lesz vhogy.


Nagyon egyszeru, ha nagy penzekrol van szo akkor igy kell lerendezni: GIV MI DO KESS END I VILL DU MAJ BESZT FOR DO SZITI I PROMISZ TRASZT MI 10/10, would uzleti conversation ujra
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Jun 2 2021 07:19am
Uraim, elő a faszokkal!
Go Back To Magyar Topic List
Prev1124612471248124912501468Next
Add Reply New Topic New Poll