d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Magyar GFX Sticky > Minden, Ami Grafika
Prev1124312441245124612471311Next
Closed New Topic New Poll
Member
Posts: 17,322
Joined: Apr 29 2007
Gold: 26.00
May 17 2010 02:52am
Quote (banyek @ 16 May 2010 19:40)
Valaki tudna segíteni? Olyan tutorialokat keresek, amelyek kifejezetten a digitális fotókhoz kapcsolódik, utómunkákról, stbstb..
Esetleg ötleteket, programokat stbstb..

Jelenleg lightroom amit használok..

első próba..
eredeti: http://img22.imageshack.us/img22/9051/dscf0090m.jpg
utómunkával:  http://img522.imageshack.us/img522/5673/aaahx.jpg


jaa és miért ilyen gáz képeket készít ez a vacak? rendben hogy kompakt gép, meg olcsó kategória, de akkor is :S


Quote (Xrd @ 16 May 2010 19:58)
ace07 segítségére lesz szükséged, szerintem : )


azért én nem vok annyira pro :D

HDR-hez értek kicsit, ha más kell akkor nem naon tudok segiteni, HDR-hez használj PhotoMatix pro -t. Ott le van írva minden. Meg ajánlom figyelmedbe RealityDream nevű magyar fotós alkotásait, tutorialját.

Persze ha kompakt géped van ami nem tud RAW-t akkor nem mész sokra ezekkel. Vegyél egy olympus SP-t az egész olcsó és tud RAW-ot is (vagy Olympus DSLR is még megfizethető)

Ha embereket ábrázoló fotokat akarsz tunningolni akkor ott van az imagenomic portraiture nevű PS plugin. Nem tudom mennyire elterjedt, de a Szombathelyi profi fotósok ezt használják.


Quote (banyek @ 17 May 2010 01:54)
fluidmask3, érdemes kipróbálni ;)

http://www.vertustech.com/fluidMask/gallery.html


Esetleg ha valaki már megvette, segíthetne nekem is, hogy hol :D


ez meg egy kupac fos, mármint természetfotós szempontból. Nem az a fontos, hogy egy elcseszett fotót szarrá tunningolj, hogy szép szines legyen, hanem a természetben kapd el a pillanatot és emeld ki a lényeget egy kis PS-el.

This post was edited by ace07 on May 17 2010 02:57am
Member
Posts: 4,638
Joined: May 16 2009
Gold: 0.31
May 17 2010 03:08am
Quote (ace07 @ 17 May 2010 09:52)
...

ez meg egy kupac fos, mármint természetfotós szempontból. Nem az a fontos, hogy egy elcseszett fotót szarrá tunningolj, hogy szép szines legyen, hanem a természetben kapd el a pillanatot és emeld ki a lényeget egy kis PS-el.


Köszi szépen a segítséget, mindenképp megnézem őket, és kipróbálom. Igen, én is pont olympus SP-re gondoltam, vagy kicsit feljebb, de egyenlőre kompakt, hogy lássam, érdekel-e annyira a téma, és használom-e annyira, hogy megérje kicsit mélyebbre a zsebembe nyúlni..

AM a fluidmask3-at a sigkészítéshez ajánlottam, rengeteg stocknál segíthet, ahol ki kell szépen vágni a hátteret..
Member
Posts: 17,322
Joined: Apr 29 2007
Gold: 26.00
May 17 2010 03:55am
Quote (banyek @ 17 May 2010 10:08)
Köszi szépen a segítséget, mindenképp megnézem őket, és kipróbálom. Igen, én is pont olympus SP-re gondoltam, vagy kicsit feljebb, de egyenlőre kompakt, hogy lássam, érdekel-e annyira a téma, és használom-e annyira, hogy megérje kicsit mélyebbre a zsebembe nyúlni..

AM a fluidmask3-at a sigkészítéshez ajánlottam, rengeteg stocknál segíthet, ahol ki kell szépen vágni a hátteret..


a mélyebben zsebbe nyúlás kb 300K huf lesz, és akkor még nem vettél objektíveket :D
Member
Posts: 4,638
Joined: May 16 2009
Gold: 0.31
May 17 2010 04:14am
Quote (ace07 @ 17 May 2010 10:55)
a mélyebben zsebbe nyúlás kb 300K huf lesz, és akkor még nem vettél objektíveket :D


aaakor mi nem egyről beszélünk, valamit elnéztem, mert az amit én néztem olyan ~100 volt :P
Member
Posts: 17,322
Joined: Apr 29 2007
Gold: 26.00
May 17 2010 04:31am
Quote (banyek @ 17 May 2010 11:14)
aaakor mi nem egyről beszélünk, valamit elnéztem, mert az amit én néztem olyan ~100 volt :P


70 ért kapsz egy olympus SP 590 UZ -t meg állvány meg stb

150 körül kapsz egy Olympus DSLR-t + valami gagyi objektívet

az igazi gépek (Canon 40Dtől felfele, vagy Nikon gépek) 200 nál kezdődnek objektív + vaku nélkül (a sima vaku szart sem ér). Ami sokba kerül az majd az objektívek lesznek.
Member
Posts: 13,857
Joined: Jul 12 2008
Gold: 0.00
May 17 2010 04:57am
hogy tudok egész layer re rakni fade-t ? vagy akármit ami homályositja a rajta lévő brushokat ?
Member
Posts: 25,661
Joined: Mar 19 2007
Gold: 0.71
May 17 2010 06:13am
Quote (b_daniel @ 17 May 2010 12:57)
hogy tudok egész layer re rakni fade-t ? vagy akármit ami homályositja a rajta lévő brushokat ?


bal oldalt az eszköztárban keresd ki a blur toolt
Member
Posts: 31,873
Joined: May 14 2005
Gold: 124.45
May 17 2010 11:33am
Quote (GeRLi @ 17 May 2010 18:25)
Hello there,
your signature violates the Signature & Avatar rules.

The violated rule is:

Quote
Total size of the images contained in your signature or avatar should not exceed 50 kilobytes for the avatar and 70 kilobytes for the signature. Offending images will be removed followed by a warning. Continued abuse of the rules will result in your rights to have a Signature and Avatar being removed.


Signature and Avatar rules located here!

Your sig = 115 KB

Please change or remove your signature.

~Best Regards
GeRLi



valami seggnyaló szólt a sigpolice-nak. Lecsökkentené vki a méretét nekem?
Member
Posts: 44,289
Joined: Oct 4 2008
Gold: 316,730.65
Trader: Trusted
May 17 2010 11:35am
Quote (banyek @ 17 May 2010 10:14)
aaakor mi nem egyről beszélünk, valamit elnéztem, mert az amit én néztem olyan ~100 volt :P


gica fut a pénzzel
Member
Posts: 44,245
Joined: Jun 10 2007
Gold: 3,551.99
May 17 2010 11:41am
Quote (Oberon_os @ 17 May 2010 19:33)
valami seggnyaló szólt a sigpolice-nak. Lecsökkentené vki a méretét nekem?


ezt annyira bírom, hogy tele van a fórum welcherekkel meg multikkal, mégis úgy sírnak pár kilóbájt miatt, mintha az 56k modem fénykorát élnénk

tessék:
Go Back To Magyar Topic List
Prev1124312441245124612471311Next
Closed New Topic New Poll