d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Felsőoktatás Topik > Bmebme
Prev1123124125126127327Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 49,807
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Dec 8 2013 05:53am
Quote (josheide @ Dec 8 2013 12:49pm)
Megprobalom kicsit reszletesebben leirni, hogy a fogyatekkal elok is megertsek.

Van egy rendszer ami az anyanyelven biztosit olcso / ingyenes oktatast.
Meg ha az erettsegit le is teheted mas nyelven, sot akar kurzusokat is felvehetsz idegen nyelven egyetemen, ez az allam szamara plusz teher.
Ezert azok akik mas kvalifikaciokkal jutnak be a magyar rendszerbe tobbet kell fizessenek.

Vannak olyan, gazdagabb vagy egyszeruen elorelatobb vezetokkel rendelkezo orszagok, ahol az allam nagy kegyesen atvallalja ezt a terhet, mert ezaltal tehetseges embereket vonzhat az orszagba. (lasd Anglia)
Magyarorszagon nem hiszem, hogy sokan telepednenek le azok kozul a kulfoldi egyetemistak kozul akik ott vegzik el az egyetemet. Ez igy nem palya az orszagnak es ezert fizetniuk kell.

Viszont ha egy EUs allampolgar megszerzi az egyetemre bejutashoz megfelelo szamu pontot a magyar erettsegin, es kepes magyar nyelvu kepzest elvegezni, akkor ugyanolyan jogokkal es kotelessegekkel kell rendelkezzen, mint egy hazai tarsa.


Ja, hogy visszakanyarodtál a pénzhez. Azt hittem a diákkedvezményekről papolsz. bocs, hogy fogyatékkal élek.
a bolded meg ennyi, erre voltam kíváncsi
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 8 2013 05:56am
Quote (Vismajor @ 8 Dec 2013 12:53)
Ja, hogy visszakanyarodtál a pénzhez. Azt hittem a diákkedvezményekről papolsz. bocs, hogy fogyatékkal élek.
a bolded meg ennyi, erre voltam kíváncsi


Akinek nem inge, ne vegye magara.
Member
Posts: 17,322
Joined: Apr 29 2007
Gold: 26.00
Dec 13 2013 03:19am
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Dec 13 2013 03:22am
Quote (ace07 @ 13 Dec 2013 11:19)
https://scontent-a-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/1506871_650149521703922_1419672670_n.png


milyen szerencse hogy most jarunk egyetemre es nem x es mulva, amikor lesz 49 het szen szunet es 3 het oktatas
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 13 2013 03:25am
Quote (ace07 @ 13 Dec 2013 10:19)
https://scontent-a-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/1506871_650149521703922_1419672670_n.png


szombathelyi stadion 10 milliard :D
BME -637

Smat vs. BME masterrace
1:0
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Dec 13 2013 04:51am
Quote (josheide @ 13 Dec 2013 10:25)
szombathelyi stadion 10 milliard :D
BME -637

Smat vs. BME masterrace
1:0


:D
Member
Posts: 8,400
Joined: Jul 31 2013
Gold: 95.00
Dec 16 2013 07:26pm
Quote (Jancsipapa @ Dec 17 2013 01:33am)


Nem jo a link, vagy csak telorol nem tudom megnyitni
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Dec 16 2013 07:27pm
Quote (putincykavodka @ 17 Dec 2013 03:26)
Nem jo a link, vagy csak telorol nem tudom megnyitni


jó a link
és a cikk is jó
Member
Posts: 49,807
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Dec 17 2013 04:30am
Quote (Anarkin @ Dec 17 2013 02:27am)
jó a link
és a cikk is jó


Nekem se m3gy telorok
Go Back To Magyar Topic List
Prev1123124125126127327Next
Add Reply New Topic New Poll