Quote (Karan2_Returned @ May 21 2021 06:09pm)
Ha mar az angolnal tartunk, ki erzi ugy hogy rosszabb lett az angolja a munkahely miatt? Mindenki tömondatokban kommunikal, meg ugy is hibasan. Amikor en beszelek akkor meg direkt olyan szavakat es kifejezeseket kell hasznalni, amit mindenki megert, ahelyett hogy a stilisztikara figyelnek.
én most váltottam, előző munkahelyemen kb hetente 1x kellett használni és 3év után azt éreztem, hogy amikor tárgyalásra került sor, akkor rendesen rossz érzés jött rám és szar volt, hogy szavakon kellett gondolkodnom
mostaniban meg kb fél napot angolul kell beszélni, meg németre beirattak, mondjuk ott súlyos problémák vannak
de szerintem (és eddigi tapasztalat alapján) sokkal fontosabb, hogy kisebb nyelvtani hibákkal folyamatosan beszéljen valaki összeszedetten és határozottan, sem mint nyelvtanilag helyesen dadogjon meg őzzön meg kínlódjon, az kurva cink
This post was edited by rapiddani on May 21 2021 11:25am