Quote (Vismajor @ 19 May 2021 18:42)
Az te honnan tudod, hogy milyen szinten beszélek angolul? Volt alkalmunk angolul kommunikalni, ever?
Es baromi regen volt, de nem a koztarsasagi elnok irja ala a törvényeket? Vagyis ha alkotmany ellenesnek iteli akkor elkuldheti az ABnak felülvizsgálatra? Illetve ujra targyalasra is visszaküldheti a kormanynak de mivel 2/3van ez a funcio mar ki is esett.
Ha lenne fuggetlen AB es fuggetlen KE akkor mar ezaz 1 funkcio eleg
hat lattalak angolul irni meg hallottalak angolul, emlekeim szerint konkretan 4. osztalyos nyelvtannal, de magabiztosan rakod egymas utan a szavakat es megtudod magad ertetni, ha azota fejlodtel akkor good for you
de, a koztarsasagi elnok irja ala a torvenyeket, visszakuldheti 1x megfontolasra az ogynek ha nem ert vele egyet (XD) aztan ugyanugy atmegy megegyszer, alkotmanyellenesseg meg eleg meme, mivel az ogy az alkotmanyozo, ha nagyon atakarnak vmit tolni ami nem osszeegyeztetheto az alkotmannyal akkor atirjak
foleg eljarasi kerdesek eseten vannak jogai, de azert azoknak a betartasa nem vmi nagy fek
semmire se jo kirakatbabu a koztarsasagi elnok, attol fuggetlenul, hogy mit gondolunk az alkotmanybirosagrol
az alkotmanybirosag se egy csodafegyver, megvan irva az alaptorveny, es ahhoz kepest vizsgalodik
az ogy-t nem tudja korlatozni egyik se, es amig nem kozvetlenul a nep altal valasztottak, addig nem is nagyon lenne oke, hogy legyen mondjuk barmelyik szervnek veto joga, amivel actually ellensulyozhatna barmit is
Quote (Vismajor @ 19 May 2021 18:45)
Sztem ez mar leirja amire utalni szerettem volna- hogy perspektiva kerdese. Imo eleve kulon kell valasztani budapestet MO tobbi reszetol, es tisztazni mihhez kepest nem tudunk angolul. Mertugye nem mind1 h finnekhez nezed vagy spanyolokhoz
ennek van egy objektiv merceje, es ahhoz kepest kell nezni, nem azt kell nezni, hogy timbuktuban se tudnak angolul lol xd akkor jok vagyunk