d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Felsőoktatás Topik > Bmebme
Prev1122123124125126327Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 8 2013 04:53am
Quote (Vismajor @ 8 Dec 2013 11:51)
Így van, csak ez a célom
Btw nem, a máv és a bkv is simán elfogadja a külföldi diákot, még nemzetközinek se kell lennie.


nope.avi

legalabbis az en esetemben nem

de latod, ennyire konzizstens a rendszer

thanks Joey Obama Orban
Member
Posts: 49,807
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Dec 8 2013 04:53am
Quote (josheide @ Dec 8 2013 11:53am)
nope.avi

legalabbis az en esetemben nem

de latod, ennyire konzizstens a rendszer

thanks Joey Obama Orban


mert gondolom neked nem eus, én EUról beszéltem
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 8 2013 04:56am
Quote (Vismajor @ 8 Dec 2013 11:53)
mert gondolom neked nem eus, én EUról beszéltem


EUs orszagokban tanulo barataim nemzetkozi diakjait SE fogadta el soha a MAV.

De mindegy, most ez is igazan fontos, ez felsooktatas topic szoval kanyarodjunk vissza ahhoz a temahoz.
Member
Posts: 49,807
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Dec 8 2013 05:00am
Quote (josheide @ Dec 8 2013 11:56am)
EUs orszagokban tanulo barataim nemzetkozi diakjait SE fogadta el soha a MAV.

De mindegy, most ez is igazan fontos, ez felsooktatas topic szoval kanyarodjunk vissza ahhoz a temahoz.


De azt hogy a kukóba? Nyáron hostoltam egy csomó embert, csak anastasia diákját nem fogadták el mert orosz volt és minden cirillbetűvel volt rajta
németek, finnek, svédek, spanyolok, angolok, mindegyiknek elfogadta a máv a diákját
A németekkel és a finnekkel mentünk mávon is, nem csak BKVn, ott se volt gond. Ja, meg a szlovénekkel is mentem mávon, velük se. Többször vettünk BKV bérletet, megkérdeztem h kapnak e diákkedvezményt, az volt a válsaz, hogy euból jöttek? mondom ja, akkor persze
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 8 2013 05:06am
Quote (Vismajor @ 8 Dec 2013 12:00)
De azt hogy a kukóba? Nyáron hostoltam egy csomó embert, csak anastasia diákját nem fogadták el mert orosz volt és minden cirillbetűvel volt rajta
németek, finnek, svédek, spanyolok, angolok, mindegyiknek elfogadta a máv a diákját
A németekkel és a finnekkel mentünk mávon is, nem csak BKVn, ott se volt gond. Ja, meg a szlovénekkel is mentem mávon, velük se. Többször vettünk BKV bérletet, megkérdeztem h kapnak e diákkedvezményt, az volt a válsaz, hogy euból jöttek? mondom ja, akkor persze


http://www.elvira.hu/utazas/diakkedvezmeny.php

Hat vegulis ez alapjan sokminden belefer... Meg csak azt se irjak, hogy EUsnak kene lennie a diaknak.

De ugye egy egyetem eseteben vannak bizonyos vizsgak (erettsegi) amiket nem tudsz letenni ha nem beszelsz magyarul, igy nem jogosulsz azokra a kedvezmenyekre amikre a helyi diakok.
Member
Posts: 49,807
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Dec 8 2013 05:08am
Quote (josheide @ Dec 8 2013 12:06pm)
http://www.elvira.hu/utazas/diakkedvezmeny.php

Hat vegulis ez alapjan sokminden belefer... Meg csak azt se irjak, hogy EUsnak kene lennie a diaknak.

De ugye egy egyetem eseteben vannak bizonyos vizsgak (erettsegi) amiket nem tudsz letenni ha nem beszelsz magyarul, igy nem jogosulsz azokra a kedvezmenyekre amikre a helyi diakok.

Ezt hogy érted?
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 8 2013 05:11am
Quote (Vismajor @ 8 Dec 2013 12:08)
Ezt hogy érted?


Bemesz erettsegizni, nem beszelsz magyarul, nem tudod letenni az erettsegit, nem kerulsz be az egyetemre.

Ezt komolyan ilyen kurva nehez felfogni?
Member
Posts: 49,807
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Dec 8 2013 05:30am
Quote (josheide @ Dec 8 2013 12:11pm)
Bemesz erettsegizni, nem beszelsz magyarul, nem tudod letenni az erettsegit, nem kerulsz be az egyetemre.

Ezt komolyan ilyen kurva nehez felfogni?


De miért van ilyen kurva nagy pofád? Ez még hozzám is eljutott, még ha marhaság is, hisz lehet más nyelveken is letenni az érettségit.
És nemzetközi érettségivel is belehet kerülni az egyetemre. Akkor milyen kedvezményekre nem vagyok jogosult amire a helyi diákok igen? V wut?
Member
Posts: 39,304
Joined: Oct 30 2006
Gold: 519.11
Dec 8 2013 05:32am
Itt mindenki olyan okos, de főleg helikopter.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 8 2013 05:49am
Quote (Vismajor @ 8 Dec 2013 12:30)
De miért van ilyen kurva nagy pofád? Ez még hozzám is eljutott, még ha marhaság is, hisz lehet más nyelveken is letenni az érettségit.
És nemzetközi érettségivel is belehet kerülni az egyetemre. Akkor milyen kedvezményekre nem vagyok jogosult amire a helyi diákok igen? V wut?


Megprobalom kicsit reszletesebben leirni, hogy a fogyatekkal elok is megertsek.

Van egy rendszer ami az anyanyelven biztosit olcso / ingyenes oktatast.
Meg ha az erettsegit le is teheted mas nyelven, sot akar kurzusokat is felvehetsz idegen nyelven egyetemen, ez az allam szamara plusz teher.
Ezert azok akik mas kvalifikaciokkal jutnak be a magyar rendszerbe tobbet kell fizessenek.

Vannak olyan, gazdagabb vagy egyszeruen elorelatobb vezetokkel rendelkezo orszagok, ahol az allam nagy kegyesen atvallalja ezt a terhet, mert ezaltal tehetseges embereket vonzhat az orszagba. (lasd Anglia)
Magyarorszagon nem hiszem, hogy sokan telepednenek le azok kozul a kulfoldi egyetemistak kozul akik ott vegzik el az egyetemet. Ez igy nem palya az orszagnak es ezert fizetniuk kell.

Viszont ha egy EUs allampolgar megszerzi az egyetemre bejutashoz megfelelo szamu pontot a magyar erettsegin, es kepes magyar nyelvu kepzest elvegezni, akkor ugyanolyan jogokkal es kotelessegekkel kell rendelkezzen, mint egy hazai tarsa.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1122123124125126327Next
Add Reply New Topic New Poll