Quote (Nerz8 @ Wed, Aug 12 2009, 05:20pm)
Engedj be! - Let The Right One In!
Stockholm fagyos és meglehetősen nyomorúságos külvárosában járunk, valamikor a nyolcvanas évek elején. Hősünk, Oskar Eriksson teljesen átlagos, ám magányos 12 éves kisfiú. Próbálja ép bőrrel megúszni, hogy osztálytársai állandó jelleggel terrorizálják. Otthon - ahol édesanyjával kettesben élnek - titkon sorozatgyilkosokról szóló újságkivágásokat és más hasonló dolgokat gyűjt. Egy nap egy fán, nem messze Oskarék házától egy rituálisan meggyilkolt fiú holttestére bukkannak. Oskar eközben megismerkedik Elivel, aki a szomszéd lakásba költözött egy idősebb férfival - akiről a néző hamarosan azt feltételezheti, hogy az apja. A kis Eli ugyanolyan magányos, mint Oskar, így hamar barátságot kötnek.
nehéz lenne besorolni bármilyen kategóriába, mivel elég sok elem megtalálható benne (vámpíros story - horror - dráma - szerelmi szál)
nekem nagyon tetszett, aki szereti a nyomasztó drámákat annak ajánlom, elég erős film...
lol fél éve megígértem beninek,hogy megcsekkolom,de még most se néztem meg
