d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Felsőoktatás Topik > Bmebme
Prev1121122123124125327Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 49,806
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Dec 7 2013 04:20pm
Quote (josheide @ Dec 6 2013 11:47am)
Mert Magyarorszag az EU egyik legcsorobb orszaga ?


Ha olyan csórók vagyunk
akkor miért van az, hogy elmentem 3 országba, sehol sem használhattam a diákomat, mert nem ott tanulok, de euból akárkijön magyarisztába, vígan használhatja a diákját bárhol bármikor? Ilyenkor nem vagyunk csórók?
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Dec 7 2013 04:42pm
Quote (Vismajor @ 7 Dec 2013 23:20)
Ha olyan csórók vagyunk
akkor miért van az, hogy elmentem 3 országba, sehol sem használhattam a diákomat, mert nem ott tanulok, de euból akárkijön magyarisztába, vígan használhatja a diákját bárhol bármikor? Ilyenkor nem vagyunk csórók?


internesönel sztudent kárd
lehet használni külföldön is a diákodat, én úgy tudom. pláne ezt az új fajtát.
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Dec 7 2013 05:06pm
Quote (Vismajor @ Dec 7 2013 11:20pm)
Ha olyan csórók vagyunk
akkor miért van az, hogy elmentem 3 országba, sehol sem használhattam a diákomat, mert nem ott tanulok, de euból akárkijön magyarisztába, vígan használhatja a diákját bárhol bármikor? Ilyenkor nem vagyunk csórók?


fyi a nemzetközi diákot az eun belül mindenhol elfogadják

de a barátnőm sima diákját is elfogadták szlovéniában várlébelépőhöz
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Dec 7 2013 05:11pm
Quote (jarabekg @ 8 Dec 2013 01:06)
fyi a nemzetközi diákot az eun belül mindenhol elfogadják

de a barátnőm sima diákját is elfogadták szlovéniában várlébelépőhöz


finn?
Member
Posts: 21,625
Joined: Dec 25 2006
Gold: 2.00
Dec 7 2013 05:22pm
Quote (tevetava @ 8 Dec 2013 00:42)
internesönel sztudent kárd
lehet használni külföldön is a diákodat, én úgy tudom. pláne ezt az új fajtát.


this
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 8 2013 01:33am
Quote (Vismajor @ 7 Dec 2013 23:20)
Ha olyan csórók vagyunk
akkor miért van az, hogy elmentem 3 országba, sehol sem használhattam a diákomat, mert nem ott tanulok, de euból akárkijön magyarisztába, vígan használhatja a diákját bárhol bármikor? Ilyenkor nem vagyunk csórók?


komolyan egy diakkedvezmenyt akarsz egy oktatas koltsegevel osszehasonlitani? :D
Member
Posts: 49,806
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Dec 8 2013 04:44am
Quote (josheide @ Dec 8 2013 08:33am)
komolyan egy diakkedvezmenyt akarsz egy oktatas koltsegevel osszehasonlitani? :D


Nem, dehogy
Csak az elv. Ha csórók vagyunk akkor azok vagyunk, puf, én megértem. De akkor ilyen lehetőségeket miért adunk meg, ami szintén minusz pénz?
Quote (tevetava @ Dec 7 2013 11:42pm)
internesönel sztudent kárd
lehet használni külföldön is a diákodat, én úgy tudom. pláne ezt az új fajtát.


finnországban, horvátországban 100%, hogy csak akkor kapsz diákkedvezményt bármire, ha ott tanulsz, külföldi diákodat feldughatod magadnak. Belgiumnak nem néztem durván utána mielöt mentünk volna, amikor jegyeket vettünk a vonatra megkérdeztem kapunk e diákkedveményt, azt mondta nem. De pl atomium belépőre megkaptuk.

This post was edited by Vismajor on Dec 8 2013 04:44am
Member
Posts: 17,322
Joined: Apr 29 2007
Gold: 26.00
Dec 8 2013 04:47am
Quote (RRC @ 8 Dec 2013 00:11)
finn?


szlovén
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 8 2013 04:49am
Quote (Vismajor @ 8 Dec 2013 11:44)
Nem, dehogy
Csak az elv. Ha csórók vagyunk akkor azok vagyunk, puf, én megértem. De akkor ilyen lehetőségeket miért adunk meg, ami szintén minusz pénz?

finnországban, horvátországban 100%, hogy csak akkor kapsz diákkedvezményt bármire, ha ott tanulsz, külföldi diákodat feldughatod magadnak. Belgiumnak nem néztem durván utána mielöt mentünk volna, amikor jegyeket vettünk a vonatra megkérdeztem kapunk e diákkedveményt, azt mondta nem. De pl atomium belépőre megkaptuk.


Magyarorszag mikor kovetett elveket?? Amugy a legtobb helyen nem jo a kulfoldi diakigazolvany, pl. BKV, MAV, egyik sem fogad el mashonnan diakot, bar talan a BKVnal meg elnezik az Europai Diakot, de ott is faszkodnak vele.

Az ilyen kedvezmenyeket nehez egysegesiteni, es igazabol teljesen folosleges ezt az oktatashoz hasonlitanod, tudjuk, hogy ezzel is csak arra akarsz ramutatni, hogy neked finn csajod van.
Member
Posts: 49,806
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Dec 8 2013 04:51am
Quote (josheide @ Dec 8 2013 11:49am)
Magyarorszag mikor kovetett elveket?? Amugy a legtobb helyen nem jo a kulfoldi diakigazolvany, pl. BKV, MAV, egyik sem fogad el mashonnan diakot, bar talan a BKVnal meg elnezik az Europai Diakot, de ott is faszkodnak vele.

Az ilyen kedvezmenyeket nehez egysegesiteni, es igazabol teljesen folosleges ezt az oktatashoz hasonlitanod, tudjuk, hogy ezzel is csak arra akarsz ramutatni, hogy neked finn csajod van.


Így van, csak ez a célom
Btw nem, a máv és a bkv is simán elfogadja a külföldi diákot, még nemzetközinek se kell lennie.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1121122123124125327Next
Add Reply New Topic New Poll