d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Felsőoktatás Topik > Bmebme
Prev1120121122123124327Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 17,322
Joined: Apr 29 2007
Gold: 26.00
Dec 6 2013 06:14am
Quote (josheide @ 6 Dec 2013 12:56)
Csak egy kis perspektiva a csorosagunkrol...

Most a teljes magyar felsooktatas eves koltsegvetese kb. 130 milliard forint (par eve meg 180 korul volt es az is kurva keves)

ehhez kepest...
a NAV-os afacsalas ugy allitolag evente 1000 milliard kieses
az egykulcsos ado bevezetese evente kb. 450 - 500 milliard kieses
a dohanypiac ujraosztasa miatt elmaradt afa evente kb 40 milliard kieses

just sayin'


Korrupcióból adódó veszteséget is ide írhattad volna, bár elég nehéz lehet megbecsülni, de szerintem a többszöröse a fent felsoroltak összegének...
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 6 2013 06:20am
Quote (ace07 @ 6 Dec 2013 13:14)
Korrupcióból adódó veszteséget is ide írhattad volna, bár elég nehéz lehet megbecsülni, de szerintem a többszöröse a fent felsoroltak összegének...


Hat arra nehez szamot mondani.
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Dec 6 2013 06:33am
Quote (ace07 @ Dec 6 2013 01:14pm)
Korrupcióból adódó veszteséget is ide írhattad volna, bár elég nehéz lehet megbecsülni, de szerintem a többszöröse a fent felsoroltak összegének...


inkabb nehez definialni meg megfogni a korrupcio koltseget

pl a navbotrany dohanymutyi etc ezek szerintem mind ebbe a kategoriaba tartoznak

This post was edited by jarabekg on Dec 6 2013 06:33am
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Dec 6 2013 06:34am
Quote (josheide @ 6 Dec 2013 14:20)
Hat arra nehez szamot mondani.


te úgyis tudni fogod majd :XDASDASDD
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Dec 6 2013 06:34am
mi az a NAV-os áfacsalás ? mármint amit az emberek okoznak azzal h nem jelentenek be dolgokat ?
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 6 2013 06:38am
Quote (RRC @ 6 Dec 2013 13:34)
te úgyis tudni fogod majd :XDASDASDD


ja hat abbol fogom megalapitani a pro-gaming teamem

Quote (Anarkin @ 6 Dec 2013 13:34)
mi az a NAV-os áfacsalás ? mármint amit az emberek okoznak azzal h nem jelentenek be dolgokat ?


Nem, a nagy cegek nem fizetnek afat.
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Dec 6 2013 06:40am
Quote (josheide @ 6 Dec 2013 14:38)
ja hat abbol fogom megalapitani a pro-gaming teamem



Nem, a nagy cegek nem fizetnek afat.


legálisan ?
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 6 2013 06:43am
Quote (Anarkin @ 6 Dec 2013 13:40)
legálisan ?


Nem, de a NAV tudott rola es nem tettek semmit ellene. Ez a botrany megy mar hetek ota.

Ha adoparadicsom lennenk az nem lenne ennyire problematikus, de gondolom itt rengeteg kenopenz volt a hatterben.
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Dec 6 2013 06:45am
Quote (josheide @ Dec 6 2013 01:43pm)
Nem, de a NAV tudott rola es nem tettek semmit ellene. Ez a botrany megy mar hetek ota.

Ha adoparadicsom lennenk az nem lenne ennyire problematikus, de gondolom itt rengeteg kenopenz volt a hatterben.


semmi más gond nincs, csak az, hogy 27% az áfa

egységes áfa kéne a zunijóba
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 6 2013 06:52am
Quote (jarabekg @ 6 Dec 2013 13:45)
semmi más gond nincs, csak az, hogy 27% az áfa

egységes áfa kéne a zunijóba


de ha az afa egyseges akkor hasonlo szjak is kellenek...

na de maradjunk a felsooktatasnal.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1120121122123124327Next
Add Reply New Topic New Poll