d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Telefon Help Topik
Prev1120121122123124660Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Dec 13 2011 08:00am
Quote (ecneB @ 13 Dec 2011 14:51)
Dual bootos winxp sp3 - ubuntu netbook remix van fent, tökéletesen kielégíti minden e fajta igényemet. Msn-t őszintén szólva nem tudom ki az aki még használ, de erre is ott van pidgin, ami teljes mértékben kezeli a legtöbb IM klienst, mindezt egyben, csilivili faszságok nélkül, ráadásul nem is zabál sok erőforrást.
Az első részéhez pedig, ha tehetném sem vennék egy majd 3x annyiba kerülő készüléket egy olyan feladatra, amit tökéletesen ellát az olcsóbb verzió is. Persze faszverés faktor az konvergál a nullához.




Nem suliban kell tanulnom, saját magam szeretném elkezdeni. Kernighan - Ritchie könyvet már előtúrtam.


akkor talán valamelyik újabb visual studiot javaslom, igazából a devc++, meg a codeblocks is tud mindent, de nekem a vs nyomon követése volt a legjobb és leghasználhatóbb. Azért arra figyelj, hogy vannak különbségek, és nem biztos, hogy egy copy paste cod le fog fordulni, ebben talán még a vs-el jársz legjobban.
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Dec 13 2011 08:02am
Quote (CyberPunk666 @ 13 Dec 2011 16:00)
akkor talán valamelyik újabb visual studiot javaslom, igazából a devc++, meg a codeblocks is tud mindent, de nekem a vs nyomon követése volt a legjobb és leghasználhatóbb. Azért arra figyelj, hogy vannak különbségek, és nem biztos, hogy egy copy paste cod le fog fordulni, ebben talán még a vs-el jársz legjobban.


ez a devc++-t ismerős vhonnan. lehet, hogy ezzel próbálkoztam régen. amúgy ennek van valami köze a notepad++-hoz (ezt a progit imádom), vagy csak a név hasonló? btw, kösz az infókat!
Member
Posts: 15,009
Joined: Jul 3 2008
Gold: 10.66
Dec 13 2011 08:07am
Quote (ecneB @ 13 Dec 2011 14:51)
Dual bootos winxp sp3 - ubuntu netbook remix van fent, tökéletesen kielégíti minden e fajta igényemet. Msn-t őszintén szólva nem tudom ki az aki még használ, de erre is ott van pidgin, ami teljes mértékben kezeli a legtöbb IM klienst, mindezt egyben, csilivili faszságok nélkül, ráadásul nem is zabál sok erőforrást.
Az első részéhez pedig, ha tehetném sem vennék egy majd 3x annyiba kerülő készüléket egy olyan feladatra, amit tökéletesen ellát az olcsóbb verzió is. Persze faszverés faktor az konvergál a nullához.


hát ha tudnám, hogy egy otthon élő házaspár miért akarná a faszát verni az iPadre, akkor érteném, amit mondani akarsz, de így nem. megmagyarázod?

meg szerintem ne ragadj le ott, hogy a számítógép = célszerszám. "számoljon és kész, a többi nem számít"
a számítógépnek nem csak ellátnia kell a feladatot, hanem élvezhetővé tenni a használatát. gyors, gördülékeny és jó legyen használni. legyen szép.
különben mi a faszomnak árulnak különböző színekben laptopokokat, különböző gázház formákkal, mindenből egy csomó félét?

azért, hogy az ember szeresse, hogy ne nyomja a csőrét, hogy ronda. a netbookok szerintem rondák.én még nem láttam szépet.
a windows xp is ronda. és egy 40 fölötti ember nem is fog leülni és samurizeal meg themekkel hackelgetni, hogy szép legyen.
azt akarja, hogy kiveszi a dobozból, feltölti és legyen szép, legyen bekonfigurálva, csak fel kelljen csatlakozni a wi-fire otthon és már működjön vagy hármat nyomni a kijelzőn hogy ott legyen neki a programja, amit szeret.

én értem, hogy neked kevés az ipad és a te tudásodhoz és a te egyéni vagy minimális esztétikai igényedhez megfelelő egy olcsó netbook, de ha valaki nem akar energiát ölni bele, csak használni, annak simán megéri a felárat és még a seggét is kinyalják és az ételt is a szájába teszi a gép. mert tényleg így történik.

szóval attól, hogy tökéletesen nem te vagy a célközönség, még nem szar meg divattermék. legalábbis azért, mert pár köcsög ezzel fotózza magát, még nem kéne annak lennie. csomó ember drága canon meg nikon gépekkel fotózza magát a tükörben és azokra nem mondják, h divatgeci. pedig simán látok embereknél 120-160 rongy értékű gépeket. csak nincs rajta alma -> nem kap automatikus fikázódást. nevetségesnek tartom.

na ez regény lett.
újraolvasva kicsit haragos hangvételűnek tűnhet a posztom, de nem az, csak érdekel, hogy miért jó fikázni valamit, amit nem is használtál huzamosabb ideig és próbáltál vele helyettesíteni egy másik eszközt.

Quote (ecneB @ 13 Dec 2011 14:54)
Mi az, amit nem tudsz megtenni XP-ben?


fos hálózatkezelés, fos megosztási lehetőségek, rendezetlen könyvtárstruktúra, dx10-11 teljes hiánya(ez nyilván a játékosokat érinti), rossz energiagazdálkodás (ugyan az a laptop nálam hamarabb lemerült xp-vel, mint a később feltelepített W7 rendszerrel - nem állítottam egyiken se semmit, tök gyári), lassú bootolás.
most ezek ugrottak be, amik személyes tapasztalatok, de biztos van erről jobb összesítés.

This post was edited by Aston on Dec 13 2011 08:15am
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Dec 13 2011 08:08am
Quote (ecneB @ 13 Dec 2011 15:02)
ez a devc++-t ismerős vhonnan. lehet, hogy ezzel próbálkoztam régen. amúgy ennek van valami köze a notepad++-hoz (ezt a progit imádom), vagy csak a név hasonló? btw, kösz az infókat!


semmi köze.
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Dec 13 2011 08:15am
Quote (Aston @ 13 Dec 2011 16:07)
hát ha tudnám, hogy egy otthon élő házaspár miért akarná a faszát verni az iPadre, akkor érteném, amit mondani akarsz, de így nem. megmagyarázod?

meg szerintem ne ragadj le ott, hogy a számítógép = célszerszám. "számoljon és kész, a többi nem számít"
a számítógépnek nem csak ellátnia kell a feladatot, hanem élvezhetővé tenni a használatát. gyors, gördülékeny és jó legyen használni. legyen szép.
különben mi a faszomnak árulnak különböző színekben laptopokokat, különböző gázház formákkal, mindenből egy csomó félét?

azért, hogy az ember szeresse, hogy ne nyomja a csőrét, hogy ronda. a netbookok szerintem rondák.én még nem láttam szépet.
a windows xp is ronda. és egy 40 fölötti ember nem is fog leülni és samurizeal meg themekkel hackelgetni, hogy szép legyen.
azt akarja, hogy kiveszi a dobozból, feltölti és legyen szép, legyen bekonfigurálva, csak fel kelljen csatlakozni a wi-fire otthon és már működjön vagy hármat nyomni a kijelzőn hogy ott legyen neki a programja, amit szeret.

én értem, hogy neked kevés az ipad és a te tudásodhoz és a te egyéni vagy minimális esztétikai igényedhez megfelelő egy olcsó netbook, de ha valaki nem akar energiát ölni bele, csak használni, annak simán megéri a felárat és még a seggét is kinyalják és az ételt is a szájába teszi a gép. mert tényleg így történik.

szóval attól, hogy tökéletesen nem te vagy a célközönség, még nem szar meg divattermék. legalábbis azért, mert pár köcsög ezzel fotózza magát, még nem kéne annak lennie. csomó ember drága canon meg nikon gépekkel fotózza magát a tükörben és azokra nem mondják, h divatgeci. pedig simán látok embereknél 120-160 rongy értékű gépeket. csak nincs rajta alma -> nem kap automatikus fikázódást. nevetségesnek tartom.

na ez regény lett.
újraolvasva kicsit haragos hangvételűnek tűnhet a posztom, de nem az, csak érdekel, hogy miért jó fikázni valamit, amit nem is használtál huzamosabb ideig és próbáltál vele helyettesíteni egy másik eszközt.


Ugyanez a dolog megvan a fotósok körében is. :)
Értem én, hogy tökéletes, és állva leszop, De.. én az egészet almás dolgot megértem, akinek tetszik, használja. Azt viszont még mindig nem vagyok képes megérteni, hogy miképp lehet egy első genes netbookot az ipadhez hasonlítani. Ha párhuzamot akarsz vonni a két dolog között, akkor bizony a CP által említett hardver (2 core & ion) lehet egyenértékű. Az hogy kinek melyik tetszik, az teljesen egyéni ízlés dolga. Nekem pl. nem tetszik a legtöbb tablet. A faszveréses része a postomnak meg egyáltalán nem a rokonodra vonatkozik, csak bepöccentem az összehasonlításon (remélem érzed, hogy a felár nem tükrözi hűen a 40k vs 120k közötti különbséget)

Btw tényleg nem tudom mire nem elég egy átlag usernek az xp, azonkívül, hogy külcsínyben eljárt felette az idő.
Member
Posts: 15,009
Joined: Jul 3 2008
Gold: 10.66
Dec 13 2011 08:34am
Quote (ecneB @ 13 Dec 2011 15:15)
Ugyanez a dolog megvan a fotósok körében is. :)
Értem én, hogy tökéletes, és állva leszop, De.. én az egészet almás dolgot megértem, akinek tetszik, használja. Azt viszont még mindig nem vagyok képes megérteni, hogy miképp lehet egy első genes netbookot az ipadhez hasonlítani. Ha párhuzamot akarsz vonni a két dolog között, akkor bizony a CP által említett hardver (2 core & ion) lehet egyenértékű. Az hogy kinek melyik tetszik, az teljesen egyéni ízlés dolga. Nekem pl. nem tetszik a legtöbb tablet. A faszveréses része a postomnak meg egyáltalán nem a rokonodra vonatkozik, csak bepöccentem az összehasonlításon (remélem érzed, hogy a felár nem tükrözi hűen a 40k vs 120k közötti különbséget)

Btw tényleg nem tudom mire nem elég egy átlag usernek az xp, azonkívül, hogy külcsínyben eljárt felette az idő.


előző posthoz hozzátoldottam, hogy miért nem tartom jónak az xp-t.
az összehasonlításom nem tudom hogy hol volt hibás; én nem kötöttem ki, hogy a 40K-s netbookot akarom hasonlítani az iPad 2-höz. annyit mondtam, h netbook :D
én még sose fogtam a kezembe 40K forintos netbookot 2 percnél tovább, mert a 9 hüvelykes kijelző nekem annyira kicsi az évek alatt megszokott a 20+"-os monitoromhoz, hogy csak na.

egy nagyobb már volt nálam pár napig, valami atom processzoros 100K körüli asus eeepc 2 giga rammal. pár hónapos volt és lassú volt, de legalább szép piros :D
attól meg kifejezetten megőrültem, hogy gépelés közben a touchpadhez hozzáért a tenyerem, kijelölte a szöveget és a következő bill.leütésnél töröltem mindent.
persze a legtöbb helyen ctrl+z visszahozta, de elég hergelő. meg lassan is bootolt és az istenért se tudtam megosztani a zenéket róla tv-nek(philips ethernet csatlakozós "okos" tv) :D
meg nem volt rajta hdmi csatlakozó és nem tudtuk a tévére küldeni a 1080p-s filmet, de ez biztos csak ennek a típusnak volt a hibája.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Dec 13 2011 08:37am
Quote (Aston @ 13 Dec 2011 15:34)
előző posthoz hozzátoldottam, hogy miért nem tartom jónak az xp-t.
az összehasonlításom nem tudom hogy hol volt hibás; én nem kötöttem ki, hogy a 40K-s netbookot akarom hasonlítani az iPad 2-höz. annyit mondtam, h netbook :D
én még sose fogtam a kezembe 40K forintos netbookot 2 percnél tovább, mert a 9 hüvelykes kijelző nekem annyira kicsi az évek alatt megszokott a 20+"-os monitoromhoz, hogy csak na.

egy nagyobb már volt nálam pár napig, valami atom processzoros 100K körüli asus eeepc 2 giga rammal. pár hónapos volt és lassú volt, de legalább szép piros :D
attól meg kifejezetten megőrültem, hogy gépelés közben a touchpadhez hozzáért a tenyerem, kijelölte a szöveget és a következő bill.leütésnél töröltem mindent.
persze a legtöbb helyen ctrl+z visszahozta, de elég hergelő. meg lassan is bootolt és az istenért se tudtam megosztani a zenéket róla tv-nek(philips ethernet csatlakozós "okos" tv) :D
meg nem volt rajta hdmi csatlakozó és nem tudtuk a tévére küldeni a 1080p-s filmet, de ez biztos csak ennek a típusnak volt a hibája.


ma már ezt mind tudja az új gen netbook, még a touchpad kikapcsolást is, ha gépelsz, meg a két magos nem lassú.
Member
Posts: 30,348
Joined: Sep 25 2007
Gold: 2,366.74
Dec 13 2011 08:41am
ezt a sok wall of text postot :D

This post was edited by Inakwo on Dec 13 2011 08:44am
Member
Posts: 15,009
Joined: Jul 3 2008
Gold: 10.66
Dec 13 2011 09:09am
Quote (CyberPunk666 @ 13 Dec 2011 15:37)
ma már ezt mind tudja az új gen netbook, még a touchpad kikapcsolást is, ha gépelsz, meg a két magos nem lassú.


nekem a netbook majem összehugyozta magát egy webcam által felvett videó megvágása alatt, míg iPaden az electroworldben vagy hol röhögve megvágtunk és rommá effekteztük a videót, de biztos csak bénáztam.
ja és az xp movie maker programja nekem régen baromi sok fejfájást okozott azzal, h egy 2 perces videó alatt 15 másodpercenként crashelt. mindenki_gépén_otthon!
nice.

Quote (Inakwo @ 13 Dec 2011 15:41)
ezt a sok wall of text postot :D


jobb, mint egy smat v. greendaypeter flamelés!
Member
Posts: 30,348
Joined: Sep 25 2007
Gold: 2,366.74
Dec 13 2011 09:11am
Quote (Aston @ 13 Dec 2011 16:09)
nekem a netbook majem összehugyozta magát egy webcam által felvett videó megvágása alatt, míg iPaden az electroworldben vagy hol röhögve megvágtunk és rommá effekteztük a videót, de biztos csak bénáztam.
ja és az xp movie maker programja nekem régen baromi sok fejfájást okozott azzal, h egy 2 perces videó alatt 15 másodpercenként crashelt. mindenki_gépén_otthon!
nice.



jobb, mint egy smat v. greendaypeter flamelés!


ez igaz

mert ott agyatlanok beszélgetnek
Go Back To Magyar Topic List
Prev1120121122123124660Next
Add Reply New Topic New Poll