Quote (cowding @ 16 Mar 2016 13:09)
:DD
amugy gyereknél/csecsemőnél tényleg mindkettő egyszerre, felnőttnél meg fej hátrahajtva, száját befogod és orrba fújsz, bár hogy ennek konkrétan mi az oka azt nemtudom
talán az orrbol kicsit jobban a tüdőbe tudod fújni a levegőt mintsem a hasába, még ha nem is tökéletesen tartod a fejét
Én egyszer egy ilyen elsősegély standnál jártam, ahol kérdezték hogy akarok-e újraélesztést megtanulni. Mondtam hogy igen mert anno nekem jogsihoz nem volt szívmasszázs kötelező, így nem is tanultuk.
Mutatta a dolgokat és mondta hogy szájon át lélegeztetés. Mondom wtf nekem orron át tanították. Azt mondta, hogy igazából teljesen mindegy, van ahol így csinálják, van ahol úgy.