d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev1119912001201120212034765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Mar 16 2016 05:09am
Quote (rapiddani @ Mar 16 2016 12:50pm)
csapd hozzá még a seggét meg a 2fülét is és akkor minden nyiláson kapja az áldást, ha az nem hozza vissza akkor semmi


:DD

amugy gyereknél/csecsemőnél tényleg mindkettő egyszerre, felnőttnél meg fej hátrahajtva, száját befogod és orrba fújsz, bár hogy ennek konkrétan mi az oka azt nemtudom
talán az orrbol kicsit jobban a tüdőbe tudod fújni a levegőt mintsem a hasába, még ha nem is tökéletesen tartod a fejét
Member
Posts: 2,669
Joined: Oct 15 2010
Gold: 133.37
Mar 16 2016 05:17am
Quote (cowding @ 16 Mar 2016 13:09)
:DD

amugy gyereknél/csecsemőnél tényleg mindkettő egyszerre, felnőttnél meg fej hátrahajtva, száját befogod és orrba fújsz, bár hogy ennek konkrétan mi az oka azt nemtudom
talán az orrbol kicsit jobban a tüdőbe tudod fújni a levegőt mintsem a hasába, még ha nem is tökéletesen tartod a fejét


Én egyszer egy ilyen elsősegély standnál jártam, ahol kérdezték hogy akarok-e újraélesztést megtanulni. Mondtam hogy igen mert anno nekem jogsihoz nem volt szívmasszázs kötelező, így nem is tanultuk.
Mutatta a dolgokat és mondta hogy szájon át lélegeztetés. Mondom wtf nekem orron át tanították. Azt mondta, hogy igazából teljesen mindegy, van ahol így csinálják, van ahol úgy.
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Mar 16 2016 05:59am
Quote (jarabekg @ Mar 16 2016 11:36am)
valoban kar volt, orron at kell lelegeztetni


Mindketton lehet
Member
Posts: 42,982
Joined: Apr 14 2006
Gold: 3,000.00
Mar 16 2016 09:47am
Quote (BmA_BeMyAngel @ Mar 16 2016 12:59pm)
Mindketton lehet


es ezert valaszottad a szajat?
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Mar 16 2016 10:14am
Quote (Atranaxia @ 16 Mar 2016 08:47)
http://i.imgur.com/QsBGPeC.jpg

kitalalja-e valaki :santa:


MNTN DW
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Mar 16 2016 10:19am
Quote (cowding @ Mar 16 2016 12:09pm)
:DD

amugy gyereknél/csecsemőnél tényleg mindkettő egyszerre, felnőttnél meg fej hátrahajtva, száját befogod és orrba fújsz, bár hogy ennek konkrétan mi az oka azt nemtudom
talán az orrbol kicsit jobban a tüdőbe tudod fújni a levegőt mintsem a hasába, még ha nem is tökéletesen tartod a fejét


Szajbol meg orrbol is ugyan ugy lehet, de az orr nem annyira "undorito". Kepzeld el ricit kene szajon at lelegeztetned))))
Member
Posts: 38,217
Joined: Jul 24 2005
Gold: 22,413.07
Mar 16 2016 10:37am
Quote (Karan2_Returned @ Mar 16 2016 05:19pm)
Szajbol meg orrbol is ugyan ugy lehet, de az orr nem annyira "undorito". Kepzeld el ricit kene szajon at lelegeztetned))))


tökmindegy, ma már orrba is szívják a gecit
férfiak is
sosem tudhatod hogy mikor kapsz el valami szifiliszt pedig csak segiteni akartál
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Mar 16 2016 10:38am
Quote (lacketto @ Mar 16 2016 05:37pm)
tökmindegy, ma már orrba is szívják a gecit
férfiak is
sosem tudhatod hogy mikor kapsz el valami szifiliszt pedig csak segiteni akartál


orrba szurjak intravenasan a marihuanat
Member
Posts: 49,806
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Mar 16 2016 11:47am
Quote (cowding @ Mar 16 2016 12:09pm)
:DD

amugy gyereknél/csecsemőnél tényleg mindkettő egyszerre, felnőttnél meg fej hátrahajtva, száját befogod és orrba fújsz, bár hogy ennek konkrétan mi az oka azt nemtudom
talán az orrbol kicsit jobban a tüdőbe tudod fújni a levegőt mintsem a hasába, még ha nem is tökéletesen tartod a fejét


Alapból az van feltételezve, hogy van elsősegély doboz, abban meg van szájmaszk és azért kell gyereknél egyszerre a kettőt mert befedi mindkettőt, felnőttnél viszont nem
ezért fejet hátra kell hajtnai h a légcső egyenes legyen, aztán maszkon keresztül lélegeztetés
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Mar 16 2016 01:37pm
Quote (Vismajor @ Mar 16 2016 07:47pm)
Alapból az van feltételezve, hogy van elsősegély doboz, abban meg van szájmaszk és azért kell gyereknél egyszerre a kettőt mert befedi mindkettőt, felnőttnél viszont nem
ezért fejet hátra kell hajtnai h a légcső egyenes legyen, aztán maszkon keresztül lélegeztetés


hát én láttam életemben kb 6-7 elsősegélydobozt kinyitva de egyikben sem volt semmilyen maszk wtf
Go Back To Magyar Topic List
Prev1119912001201120212034765Next
Add Reply New Topic New Poll