d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Felsőoktatás Topik > Bmebme
Prev1119120121122123327Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 6 2013 03:28am
Quote (Vismajor @ 5 Dec 2013 20:01)
értem, de szerintem ez átlagos példa, hogy vki képes kifizetni 2k eurót egy tökidegen országban, az otthonától 11e kilométerre, szülők otthon nyílván pénzesek mint állat
Én mint külföldi, mondjuk nyugatról, akkor pont azért jönnék magyarországra tanulni mert olcsó és mégis jó az oktatás. A másodikkal már most sokan vitatkoznának, az elsőt meg most kérdezem...


2-3k euro mondjuk egy orvosi egyetemert iszonyatosan olcso.
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Dec 6 2013 04:10am
Quote (josheide @ Dec 6 2013 10:28am)
2-3k euro mondjuk egy orvosi egyetemert iszonyatosan olcso.


de nem orvosiról beszélek, mert az olcsó
hanem a legolcsóbb szak amit találtam felvin az is 1k euró volt/félév, a pannon egyetemen...
elte-föci 3k euró/félév
Member
Posts: 6,109
Joined: Jul 25 2011
Gold: 0.00
Dec 6 2013 04:13am
Quote (Vismajor @ Dec 6 2013 11:10am)
de nem orvosiról beszélek, mert az olcsó
hanem a legolcsóbb szak amit találtam felvin az is 1k euró volt/félév, a pannon egyetemen...
elte-föci 3k euró/félév


amikor allamin van az ember akkor emlekszem bme-n valami fel millat fizetett az allam minden felvett utan szal az ilyen 2-3k eurok nem olyan durvak, meg van dragabb kepzes mint a mernok

amikor omkotseges vagy azon penzt veszt a suli ahhoz kepest mint ha allamin lennel, ezert is nagyobb ra a ponthatar gondolom
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 6 2013 04:18am
Quote (daneeka10 @ 6 Dec 2013 11:13)
amikor allamin van az ember akkor emlekszem bme-n valami fel millat fizetett az allam minden felvett utan szal az ilyen 2-3k eurok nem olyan durvak, meg van dragabb kepzes mint a mernok

amikor omkotseges vagy azon penzt veszt a suli ahhoz kepest mint ha allamin lennel, ezert is nagyobb ra a ponthatar gondolom


bizony

meg az "onkoltseges" kepzes se fedezi a kepzesed teljes mertekben, de az allamnak megeri beled fektetni, mert az oktatas az gut.

Ellenben egy kulfoldibe miert tolna penzt az allam?
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Dec 6 2013 04:29am
Quote (Vismajor @ Dec 6 2013 11:10am)
de nem orvosiról beszélek, mert az olcsó
hanem a legolcsóbb szak amit találtam felvin az is 1k euró volt/félév, a pannon egyetemen...
elte-föci 3k euró/félév


lel, ugye tudod hogy mondjuk a ceun ami jo egyetemnek szamit 16-32 k euro egy kepzes? ^^
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Dec 6 2013 04:33am
Quote (TresholdOfUniverse @ Dec 5 2013 08:32pm)
International Student Association Committee

isac


az aisec nem?
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Dec 6 2013 04:33am
Quote (josheide @ Dec 6 2013 11:18am)
bizony

meg az "onkoltseges" kepzes se fedezi a kepzesed teljes mertekben, de az allamnak megeri beled fektetni, mert az oktatas az gut.

Ellenben egy kulfoldibe miert tolna penzt az allam?


De akkor én miért tanulhatok ingyé ausztriában, dániában, finnországban, skóciában? Én is kurvára külföldi vagyok, miért éri meg az államnak?
És miért kell ugyanannyit fizetnem németországban, hollandiában, norvégiában, angliában mint az ott tanulű állampolgár?
nálunk meg
ha magyar vagy: 500 euró
ha külföldi: 3000
nice
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Dec 6 2013 04:43am
y, kurvajo lenne ha magyar adoforintokbol tanulhatna itt a finn baratnod

kulfoldon mar megeri a felsooktatasba kulfoldieket bevonni, mert kulturat latasmodot es tudast importalnak (azert nem vesznek fel akarkit csak ugy), de agyarorszagon meg az is kerdeses hogy egyaltalan akarunk-e jogaszokat meg kozgazdaszokat kepezni, mert az rossz a jelenlegi vezetesnek ha van ilyen jellegu ertelmiseg lel.
jelenleg a sajat kepzeseink finanszirozasara sem nagyon jut penz, nem hogy majd meg rand kulfoldieket is tamogasson az allam lyl. ha jo tanulo ugy is talal maganak osztondijat az meg meg meg is eri mivel itt sokkal olcsobb elni mint azokban a top tier orszagokban amiket mondtal

nem vagyok tul ertesult a temaban de inkabb ilyen szlovakia romania lengyelorszag tajt kene szetnezned, hogy ott milyen a felveteli rendszer es talan azzal osszehasonlitnai a magyart, es nem azon sirni hogy nalunk nincs kolbaszbol a kerites mint azokban a gdp paradicsomokban

nem ertem mit nem ertesz annak a logikajan, hogy nem eri meg kulfoldit magyarorszagon kepezni

Egyebkent a BMEn meg zomeben az orvosikon szegeden vagy a soten gecisok kulfoldi van, SZOTE-n boven 15% felett van a kulfoldi hallgatok aranya, foleg afrikai meg arab orszagokbol ofc, ahonnan mar van penzuk bejonni az embereknek, es ar/ertek aranyban sokkal jobb a felsooktatasunk. Nyilvan nem nyugatrol fogjuk elszivni az ember anyagot, hanem ahogy nyugat, mi is hozzank kepest fejletlenebb orszagokbol.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 6 2013 04:47am
Quote (Vismajor @ 6 Dec 2013 11:33)
De akkor én miért tanulhatok ingyé ausztriában, dániában, finnországban, skóciában? Én is kurvára külföldi vagyok, miért éri meg az államnak?
És miért kell ugyanannyit fizetnem németországban, hollandiában, norvégiában, angliában mint az ott tanulű állampolgár?
nálunk meg
ha magyar vagy: 500 euró
ha külföldi: 3000
nice


Mert Magyarorszag az EU egyik legcsorobb orszaga ?
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 6 2013 05:56am
Quote (josheide @ 6 Dec 2013 11:47)
Mert Magyarorszag az EU egyik legcsorobb orszaga ?


Csak egy kis perspektiva a csorosagunkrol...

Most a teljes magyar felsooktatas eves koltsegvetese kb. 130 milliard forint (par eve meg 180 korul volt es az is kurva keves)

ehhez kepest...
a NAV-os afacsalas ugy allitolag evente 1000 milliard kieses
az egykulcsos ado bevezetese evente kb. 450 - 500 milliard kieses
a dohanypiac ujraosztasa miatt elmaradt afa evente kb 40 milliard kieses

just sayin'
Go Back To Magyar Topic List
Prev1119120121122123327Next
Add Reply New Topic New Poll