d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Est-ce Que Tu Est Charlie? > Mit Gondolsz A Szolasszabadsagrol
Prev1111213141543Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Jan 17 2015 05:37am
Quote (josheide @ Jan 17 2015 12:27pm)
A lelkiismereti es vallasszabadsag Europaban lehetove teszi, hogy barki barmilyen vallast szabadon gyakoroljon. De ugyanez az europai eszmerendszer azt is lehetove teszi, hogy masok kinyilvanitsak a velemenyuket arrol.

Mi tesz egy vallast kulonlegesse? Szerintem semmi.

Ha valakit vallasi alapon nem lehet megserteni, akkor engem azert ne lehessen sertegetni, mert mondjuk szamitogepes jatekokkal jatszok.

Ha valami ujsag a gamerekrol kiadna egy karikaturat es szetlonem a szerkesztoseguket, akkor az ujsag lenne a hibas vagy en?

Vallasos emberkent lehet nehez ezt megerteni, de a vallas nem egy specialis dolog.


miert nem specialis? mert van aki nem vallasos? nem olyan rendszerekrol van szo amik(hittol fuggetlenul) x ezer ev tudasat, erkolcset, tapasztalatat gyujtik ossze? olyan tudast amin a mai tarsadalmak is alapulnak, ha bizonyos meglatasaik elavultak, tevesek is

szerinted ezt tenyleg ossze lehet hasonlitani a szamitogepes jatekokkal?



ne vedd rossz neven de egy alomvilagban elsz, ahol az altalad ismert elvek es rendszerek szabalyozzak a tarsadalmat, es ha valami megse ugy tortenik ahogy a forgatokonyv meg van irva, akkor nem a rendszer a hibas, hanem mi is? a te vilagodban a boko haram lehuzna a rolot mert az emberek jol elvannak anelkul is, es nem kernek az aggressziobol, a charlie hebdot csak nehany szelsosegekre huzodott hulye vasarolna, es a kozel kelet hirtelen kilepne a sotet kozepkorbol, hogy "felzarkozzon" a mi ertekrendunkhoz, mert termeszetesen mas ertekrendet nem lehet kovetni, mert akkor kizsakmanyol es tonkretesz a vilag
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 17 2015 05:37am
Quote (CyberPunk666 @ 17 Jan 2015 12:35)
Pontosan erről van szó, ez nem cáfolat, hanem megerősítés.
Miért lehetne téged ezzel sértegetni?

Persze az ember életében azért sok dolognak más a súlya. A vallást, a játékot ezeket a maga szintjén kell mérni. Lehetne a játék olyan súlyú, mint a vallás, de nem az.
Pontosan azért, amiért nem ugyanaz kigúnyolni valakinek a ruháját, meg valakit kigúnyolni, mert megerőszakolták.



IS-IS
Most sem mondja senki, hogy az újság a hibás a lövöldözés miatt, és itt is mindenki elítéli ami történt.
De ettől teljesen függetlenül az újságot is elítéljük, azért amit tett az elmúlt években. Függetlenül a lövöldözéstől.




Azért a dolgok értéke más az életünkben attól függően, hogy az mi. A vallások arról szólnak, hogy itt a földön ágyazol meg az örök életednek a túlvilágon. Ha ezt komolyan vesszük és ők ebben hisznek, akkor azért a meggyőződésük kifigurázása jobban hat az életükre, mintha valaki azt mondja az egyik játékra amivel játszol a száz közül 2 hónapja és jövőre elfelejted, hogy szar.


Nope. Ha elfogadod a szolasszabadsag fontossagat, akkor az mindenre ervenyes kell, hogy legyen.

A legtobb amit tehetsz, hogy ervelsz, kritikat fogalmazol meg, vagy a demokracia keretein belul tuntetsz ellene.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 17 2015 05:41am
Quote (TresholdOfUniverse @ 17 Jan 2015 12:37)
miert nem specialis? mert van aki nem vallasos? nem olyan rendszerekrol van szo amik(hittol fuggetlenul) x ezer ev tudasat, erkolcset, tapasztalatat gyujtik ossze? olyan tudast amin a mai tarsadalmak is alapulnak, ha bizonyos meglatasaik elavultak, tevesek is

szerinted ezt tenyleg ossze lehet hasonlitani a szamitogepes jatekokkal?



ne vedd rossz neven de egy alomvilagban elsz, ahol az altalad ismert elvek es rendszerek szabalyozzak a tarsadalmat, es ha valami megse ugy tortenik ahogy a forgatokonyv meg van irva, akkor nem a rendszer a hibas, hanem mi is? a te vilagodban a boko haram lehuzna a rolot mert az emberek jol elvannak anelkul is, es nem kernek az aggressziobol, a charlie hebdot csak nehany szelsosegekre huzodott hulye vasarolna, es a kozel kelet hirtelen kilepne a sotet kozepkorbol, hogy "felzarkozzon" a mi ertekrendunkhoz, mert termeszetesen mas ertekrendet nem lehet kovetni, mert akkor kizsakmanyol es tonkretesz a vilag


x ezer ev tudasa ? :DDDD

Semmi tudas nincs a vallas mogott. Spekulacio, hit az egesz. Tudasnak hivni azt ami nem bizonyithato / cafolhato az nagyon meredek.

Az erkolcsi rendszer amit a vallasok fogalmaznak meg egyre kevesbe kompatibilisek a modern tarsadalmunkkal.

Tapasztalat? Hat nem tudom milyen tapasztalatot halmoztak fol a vallasok. Az emberek kihasznalasaban, agymosasaban, feszultseg szitasaban tuti tapasztaltak.

Nem tudom miert kevered ide a Boko haramot. En Europarol beszelek. Afrika nem liberalis.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 17 2015 05:41am
Quote (josheide @ 17 Jan 2015 13:37)
Nope. Ha elfogadod a szolasszabadsag fontossagat, akkor az mindenre ervenyes kell, hogy legyen.

A legtobb amit tehetsz, hogy ervelsz, kritikat fogalmazol meg, vagy a demokracia keretein belul tuntetsz ellene.


Attól függ mit tartok a szólásszabadságnak.
Én azt tartom annak, hogy tényekről le lehet írni az igazat, nem lehet senkit hamisan vádolni vagy megszégyeníteni. A megszégyenítés szerintem nem vélemény, hanem csak simán bántás.
Ameddig nem bántok vele másokat, addig lehet tényen kívüli szórakoztatást vagy egyebeket csinálni.

De akkor ilyen alapon a barátnődről meg anyukádról is kiadhatok egy újság címlapot úgy, hogy egy fasz rakok a szájukba photoshoppal. Szerinted ez normális dolog lenne?
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Jan 17 2015 05:42am
Quote (josheide @ Jan 17 2015 01:37pm)
Nope. Ha elfogadod a szolasszabadsag fontossagat, akkor az mindenre ervenyes kell, hogy legyen.

A legtobb amit tehetsz, hogy ervelsz, kritikat fogalmazol meg, vagy a demokracia keretein belul tuntetsz ellene.


Én pedig ha elfogadom az emberi test működését és az anyagcsere fontosságát, akkor ott szarok, ahol épp rám jön. Nem kell, hogy szeresd, de fogadd el.
Member
Posts: 42,982
Joined: Apr 14 2006
Gold: 3,000.00
Jan 17 2015 05:42am
az egesz sub full kretenbe tolja
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jan 17 2015 05:42am
comedy gold ez a topic gec
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 17 2015 05:43am
Quote (ZaturekManfred @ 17 Jan 2015 12:42)
Én pedig ha elfogadom az emberi test működését és az anyagcsere fontosságát, akkor ott szarok, ahol épp rám jön. Nem kell, hogy szeresd, de fogadd el.


Ott szarsz ahol akarsz, de masok egeszsegeben, tulajdonaban ezzel nem tehetsz kart.
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Jan 17 2015 05:43am
Quote (CyberPunk666 @ Jan 17 2015 12:35pm)
Pontosan erről van szó, ez nem cáfolat, hanem megerősítés.
Miért lehetne téged ezzel sértegetni?

Persze az ember életében azért sok dolognak más a súlya. A vallást, a játékot ezeket a maga szintjén kell mérni. Lehetne a játék olyan súlyú, mint a vallás, de nem az.
Pontosan azért, amiért nem ugyanaz kigúnyolni valakinek a ruháját, meg valakit kigúnyolni, mert megerőszakolták.



IS-IS
Most sem mondja senki, hogy az újság a hibás a lövöldözés miatt, és itt is mindenki elítéli ami történt.
De ettől teljesen függetlenül az újságot is elítéljük, azért amit tett az elmúlt években. Függetlenül a lövöldözéstől.




Azért a dolgok értéke más az életünkben attól függően, hogy az mi. A vallások arról szólnak, hogy itt a földön ágyazol meg az örök életednek a túlvilágon. Ha ezt komolyan vesszük és ők ebben hisznek, akkor azért a meggyőződésük kifigurázása jobban hat az életükre, mintha valaki azt mondja az egyik játékra amivel játszol a száz közül 2 hónapja és jövőre elfelejted, hogy szar.


hoho, itt mar megint logikai bukfenc van, erre azert felhivnam a figyelmedet kedves kollega
Azert mas egy szabadon valasztott ruhadarab kigunyolasa, mint egy megeroszakolt embere, mert a megeroszakolt ember (definitive) nem tehet arrol ami tortent vele. Embereket azert kigunyolni mert nincs penze ruhara, megint csak egy elitelendo dolog (senki semm azon rohog, hogy a csovesen hawks dzseki van, mert csak ezt tdta kikukazni, de ha te mint programozo hawks dzsekit veszel, amikor azon a penzen valasztahtnal elegansabb ruhadarabot is, azon mar er rohogni.
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Jan 17 2015 05:46am
Quote (josheide @ Jan 17 2015 01:43pm)
Ott szarsz ahol akarsz, de masok egeszsegeben, tulajdonaban ezzel nem tehetsz kart.


Megnyugodtam akkor.

Örülök, hogy ilyen világban élhetek.

This post was edited by ZaturekManfred on Jan 17 2015 05:47am
Go Back To Magyar Topic List
Prev1111213141543Next
Add Reply New Topic New Poll