Quote (Cpt_Ghost @ Dec 2 2014 01:39pm)
Mivel jobbnak láttuk a közösségekben való működést ezért az egymással való interakciók alakították, hogy hogyan viselkedünk meg reagálunk dolgokra egymással szemben, nagyon hosszú folyamat alatt kialakultak szerepek, elvárások, az ezek miatti nyomás, meg a környezetünk is változott és erre is reagálnunk kellett. Az állatoknak is megvan a maga kis művészete, szerintem intelligenciához köthető. Madarak is azzal versenyeznek, hogy ki épít szebb fészket a párjának, elefántot is láttunk már festeni, ami saját magát ábrázolja, ami azt jelenti, hogy van önképe valószínűleg. Szerintem lélek = a "szoftver" amivel működünk, és abba az intelligenciánk is beletartozik.
Az állatoknál a ki épít/csinál/táncol stb. szebbet vonal leginkább a párzáshoz köthető, aki jobban lenyűgözi a nőstényt az tudja továbbörökíteni a génjeit.
Picasso szerintem más indíttatásból kezdett festeni.
Más részről pedig nem minden ember él közösségben, ettől függetlenül az ő reakciójuk sem ösztönös.
This post was edited by ZaturekManfred on Dec 2 2014 05:45am