d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mennyi A Minimum?
Prev1111213141520Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 13,325
Joined: Jul 19 2007
Gold: 14,756.31
Jun 23 2014 01:30pm
Quote (Baleee @ Jun 23 2014 06:51pm)

Mas tema, en nem tudom elkepzelni az eletem, mint full varosi, hogy oszinte legyek nekem 150k fizu se kellene ahhoz, hogy megelljek, mivel a kajabol kb csak vaj, tej, stb vennem meg. Zoldseget, gyumolcsot megtermelunk magunknak, tojast szinten (csirkehust szinten), diszno/marha/vadhust sokkal "premiumabb" minosegbe szerzek be falun ~600-800 ft/kg kozott kez alatt, mint amilyet varosi vesz barmilyen hentesnel. Emiatt a havi kaja kiadas erosen csokken.

Illetve ha hosszutavu tervek. El sem tudam kepzelni, hogy csaladdal ne olyan kerteshazban lakjak, ahol nincs terulet a zoldseg/gyumolcsoknek esetleg 1-2 haszonallatnak.


azért télen csak megvennéd a bolti paradicsomot, a kerti zöldség/gyümölcs nem fedezi az egész éves igényedet
de amúgy nekem is ez a szimpatikus, csak hát az h a saját családi házad kertjében termeled a zőccséget, az nagyon távoli dolog
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Jun 23 2014 01:55pm
Quote (bamboo @ 23 Jun 2014 21:30)
azért télen csak megvennéd a bolti paradicsomot, a kerti zöldség/gyümölcs nem fedezi az egész éves igényedet
de amúgy nekem is ez a szimpatikus, csak hát az h a saját családi házad kertjében termeled a zőccséget, az nagyon távoli dolog


Jah, addig is szulokeben termelem. Amugy meg pl zoldseget (leves/koret) lehet tartositani.
Gyumolcsot (lekvar/palinka/fagyaszto) lehet tarolni.
Almat pl itthon pincebe taroljuk ladaba, ladankent 1 sor gyumolcs. Januarig is siman elvan, a vicc, hogy december elejeig kb roppanos, utana viszont almaspite, stb-be siman jo meg. Gyumolcslevesbe is.

Krumpli, zoldseg, zeller, repa, hasonlok - vizoraaknaban friss allapot szinten.

Koratavasszal retekfelek, stb, lenyegeben mar marciusban teremnek foliaban.

Szoval csak annyi, hogy valtoztatni kell. AMikor venni kell mar a paradicosm/paprikat, akkor annak a felhasznalasat minimalizalod es azokat a vitaminokat, amit abbol szereznel, masbol szeded ossze.

De nyilvan telen megvennem amugy, persze. De akkor is mas, hogy 12 honapban kell megvenned, vagy kevesebben.

This post was edited by Baleee on Jun 23 2014 01:59pm
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jun 23 2014 01:59pm
Mondjuk családi házat én is szeretnék egy kisebb konyhakerttel. (paradicsom, paprika ezerrel)

Haszonállatot nem, mert ott nincs szabadság. Ha elmész két hétre nyaralni, akkor is kell őket etetni. Mondjuk lehet csinálnék egy automata kaja adagolót.

Quote (Baleee @ 23 Jun 2014 21:55)
De nyilvan telen megvennem amugy, persze. De akkor is mas, hogy 12 honapban kell megvenned, vagy kevesebben.


Én nem az ára, hanem az íze miatt csinálnám.

Sajnos (?) kerti paradicsomon és paprikán nőttem fel, és emiatt számomra a bolti szar.

Ha 15 éve bekötik a szememet, és a számba raknak egy bolti paradicsomot, nem ismertem volna fel az ízéről. Mintha nem is ugyanaz lenne.

This post was edited by CyberPunk666 on Jun 23 2014 02:01pm
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Jun 23 2014 02:05pm
Quote (CyberPunk666 @ 23 Jun 2014 21:59)
Mondjuk családi házat én is szeretnék egy kisebb konyhakerttel. (paradicsom, paprika ezerrel)

Haszonállatot nem, mert ott nincs szabadság. Ha elmész két hétre nyaralni, akkor is kell őket etetni. Mondjuk lehet csinálnék egy automata kaja adagolót.



Én nem az ára, hanem az íze miatt csinálnám.

Sajnos (?) kerti paradicsomon és paprikán nőttem fel, és emiatt számomra a bolti szar.

Ha 15 éve bekötik a szememet, és a számba raknak egy bolti paradicsomot, nem ismertem volna fel az ízéről. Mintha nem is ugyanaz lenne.


Hat en ha bekotnem a szemed, nem paradicsomot raknek a szadba, huehuehue.

De amugy true story, semmilyen premium cucc nem er fel a hazival. Mar csak azert sem, mert a premium cuccok (is), akarhogy nezzuk termeloi cuccok, el kell adni x mennyiseget, meg kell termelni x heten/honapon belul, ameddig otthon a paradicsomnak/paprikanak/barminek van ideje fejlodni, megnoni, meg ha sokat termelsz (amit eltartositasz valmilyen formaban - lecso, paradicsomle, repale, vagy amit mar irtam fentebb), akkor is sokkal zamatosabb a husa. A paradicsomnal is nem olyan vizes, vagy pl megnezem hagymanal, amit magunknal termelunk, tobb reteg a heja, vastagabb a husa, nem 1-2 fel centi vastag es annyira leveses/vizes/izetlen, hogy beszaras.
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Jun 23 2014 02:18pm
Quote (RRC @ 23 Jun 2014 20:53)
Havi 450k szerintem a minimum, ilyen 200k-bol csak nyomorogni lehet, nem ertem hogy irhattok ilyen szamot

Amugy meg hulye a kerdes, mert attol is fugg, hogy van.e sajat lakasod vagy alberlet dijat kell-e fizetned


:DDDD
Member
Posts: 11,460
Joined: May 13 2006
Gold: 0.16
Jun 23 2014 02:22pm
Quote (RRC @ Jun 23 2014 06:53pm)
Havi 450k szerintem a minimum, ilyen 200k-bol csak nyomorogni lehet, nem ertem hogy irhattok ilyen szamot

Amugy meg hulye a kerdes, mert attol is fugg, hogy van.e sajat lakasod vagy alberlet dijat kell-e fizetned


Oo
1 emberre?
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Jun 23 2014 02:23pm
Quote (AngryBug @ 23 Jun 2014 22:22)
Oo
1 emberre?


rrc fogyatékkal él, ennyibe kerül az ellátása
Member
Posts: 30,302
Joined: May 24 2008
Gold: 39,210.00
Jun 23 2014 02:36pm
bnömmel együtt élek, havi 150ből elvagyunk, semmi extra, de nem is hianyzik semmi fontos, számlák fizetve
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Jun 23 2014 02:56pm
Quote (RRC @ 23 Jun 2014 20:53)
Havi 450k szerintem a minimum, ilyen 200k-bol csak nyomorogni lehet, nem ertem hogy irhattok ilyen szamot

Amugy meg hulye a kerdes, mert attol is fugg, hogy van.e sajat lakasod vagy alberlet dijat kell-e fizetned


édes istenem
Member
Posts: 46,130
Joined: Aug 22 2006
Gold: 85,930.00
Jun 23 2014 03:00pm
havi 600k
ez alatt csak nyomorogsz

szerintem ez a normalis.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1111213141520Next
Add Reply New Topic New Poll