d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Mennyire Vagy Boldog? > 1-5
Prev1111213141522Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Apr 8 2013 03:59pm
Quote (CyberPunk666 @ Apr 8 2013 10:55pm)
ebben igazad van, viszont a magyar társadalom többségét az előző rendszerben szocializálódott 45+ éves emberek alkotják. Tömegével vannak köztük a váltani képtelen az előző rendszerből hozott hozzáállást mai napig magukkal görgető emberek.
Ameddig ez a réteg ki nem megy, addig itt nem lesz váltás. Utána pedig kérdés, hogy a ma 35 alatti, fiatal felnőtt életét már egy más ideológiával, egy európai gondolkozással kezdő emberek mit fognak összerakni...


De a második kör, pedig az előző társadalomban szocializálódott emberek közt szocializálódik, egyértelmű, hogy a mindenkori értelmiségnek kell erős váltást hoznia, különben 100 éven belül itt semmi sem fog váltást hozni
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Apr 8 2013 04:01pm
Quote (Cpt_Ghost @ 8 Apr 2013 22:58)
josheide tomival pártot fogunk alapítani és megváltjuk a világot.


Ahhoz elobb le kell nyugodnod mert szerintem egy durvabb vitanapon a laptopoddal agyonverned az ellenzekunket. Barmilyen nyugis ember vagyok neha nekem is viszketett a tenyerem a nyaron egy-egy jobbikos vagy kdnps felszolalas utan.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Apr 8 2013 04:01pm
Quote (jarabekg @ 8 Apr 2013 23:59)
De a második kör, pedig az előző társadalomban szocializálódott emberek közt szocializálódik, egyértelmű, hogy a mindenkori értelmiségnek kell erős váltást hoznia, különben 100 éven belül itt semmi sem fog váltást hozni


Akik nekem ismerőseim vannak, és azt lehet rájuk mondani, hogy európai értelmiség, ők vagy elhúztak, vagy tervezik, hogy elhúznak, esetleg benne vannak a jóban és aranytrónon szarnak.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Apr 8 2013 04:02pm
Quote (josheide @ 9 Apr 2013 00:01)
Ahhoz elobb le kell nyugodnod mert szerintem egy durvabb vitanapon a laptopoddal agyonverned az ellenzekunket. Barmilyen nyugis ember vagyok neha nekem is viszketett a tenyerem a nyaron egy-egy jobbikos vagy kdnps felszolalas utan.


megmagyarázná, hogy a jobbik op, mert a morvai krisztina fungalja instant megbénítja a másik pártot.


Amúgy mint mondtam a család fele és hamarosan a barátaim közül is többen költöznek osloba. Szóval, ha innen nézzük, akkor itt is csak A és B választás van és nem pedig barátok és család elhagyása a bizonytalan vendégmunkáskodásért...

This post was edited by CyberPunk666 on Apr 8 2013 04:04pm
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Apr 8 2013 04:03pm
Quote (josheide @ 8 Apr 2013 23:57)
Hat ha mindenki elmegy akkor nagy lofaszt :D



Amikor otthon vagyok folyamatosan ezt csinalom. Nehez, de ha a muveltebb fiatalok nem tesznek semmit akkor ki fog?


Én ehhez túl önző vagyok, inkább legyen jó nekem hamarabb minthogy, egy "nagyobb jóért" küzdjek az életem nagy részében amiből vagy lesz valami vagy nem és úgyis teljesen mindegy lesz mikor meghalok. inb4 ha így gondolkodna mindenki akkor nem tartanánk sehol, ez így van de attól még engem ez nem érdekel.

This post was edited by Rawen on Apr 8 2013 04:04pm
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Apr 8 2013 04:06pm
Quote (Rawen @ 9 Apr 2013 00:03)
Én ehhez túl önző vagyok, inkább legyen jó nekem hamarabb minthogy, egy "nagyobb jóért" küzdjek az életem nagy részében amiből vagy lesz valami vagy nem és úgyis teljesen mindegy lesz mikor meghalok. inb4 ha így gondolkodna mindenki akkor nem tartanánk sehol, ez így van de attól még engem ez nem érdekel.


Én tudnék küzdeni érte, de ahhoz egy komplett korosztálynak ki kell kopnia, ami még kb 20 év, utána pedig lutri a dolog, mert csak azt tudjuk, hogy mások. De nem tudjuk milyenek...
Pl puskáznak az egyetemen meg ilyenek.... ;)

This post was edited by CyberPunk666 on Apr 8 2013 04:06pm
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Apr 8 2013 04:07pm
Quote (CyberPunk666 @ Apr 8 2013 10:06pm)
Én tudnék küzdeni érte, de ahhoz egy komplett korosztálynak ki kell kopnia, ami még kb 20 év, utána pedig lutri a dolog, mert csak azt tudjuk, hogy mások. De nem tudjuk milyenek...
Pl puskáznak az egyetemen meg ilyenek.... ;)


ez még rímelt is
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Apr 8 2013 04:07pm
Quote (Rawen @ Apr 8 2013 10:57pm)
OK, menj, próbáld megmagyarázni az átlagembernek, hogy attól még, hogy 300 ft-tal kevesebb lett a számla nem Orbán a messiás. Menj, próbálj küzdeni az ellen az antiszemitizmus ellen ami itt van. Menj, próbáld megmagyarázni az embereknek az alkotmányos értékeket, a jogállam és a demokrácia fontosságát, azt, hogy az EU nem tartományként tekint ránk. Sok sikert, mert nekem nem sikerült, meguntam, én nem fogok ezzel szenvedni, ide generációváltás kell ami túl sok idő.


nyilván erre rá kell nevelni az embereket, de elébe lehet menni a dolgoknak, ha populárpolitikai eszközökkel valósítod meg rövidtávon a saját céljaidat

bár ez így mocskosan hangzik, de az emberek nagyrészének meg kell mondani hogy mi a jó, mert nekik fingjuk sincs igazán, nem is érdekli őket. Nekik csak ellenség kép kell, meg a demagóg maszlag. (ha az ember ügyes, lasd amerikai demokrácia, nem kellenek antiszemita neonácista elvek ezeknek a kialakításához, mehet ez teljesen liberális elvek mentén is) Ha az értelmiség látja, hogy jó irányba halad az ország, akkor sikerülhet bökkenőmentesen kialakítani egy új kultúrkörnyezetet.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Apr 8 2013 04:09pm
Quote (CyberPunk666 @ 8 Apr 2013 23:06)
Én tudnék küzdeni érte, de ahhoz egy komplett korosztálynak ki kell kopnia, ami még kb 20 év, utána pedig lutri a dolog, mert csak azt tudjuk, hogy mások. De nem tudjuk milyenek...
Pl puskáznak az egyetemen meg ilyenek.... ;)


Hat akkor hajra! Kezdetnek elnezhetnel egy jsps rl talalkozora.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Apr 8 2013 04:11pm
Quote (josheide @ 9 Apr 2013 00:09)
Hat akkor hajra! Kezdetnek elnezhetnel egy jsps rl talalkozora.


Talán, bár szerintem rám kevesen kíváncsiak a subon...
Go Back To Magyar Topic List
Prev1111213141522Next
Add Reply New Topic New Poll