d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Isten Vs Evolúció
Prev1111213141546Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 14,316
Joined: May 8 2006
Gold: 3.03
Sep 19 2012 05:44pm
Quote (Senee @ 20 Sep 2012 01:42)
én sem értem a valószínűségszámítás megemlítését mint kontra érvet felhozni a fajok kialakulásánál.. nem naponta alakulnak ki fajok..
pl lottón se nyer az ember minden nap.. de ha lenne pár millió évem; tuti nyernék egyszer :XDFXDFXg


ahhoz, hogy az első sejt létrejöjjön... nézz utána.



Quote (TouchCow @ 20 Sep 2012 01:43)


egyik ismerősömet liger-nek hívják.
pill és olvasom.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Sep 19 2012 05:53pm
Quote (TassassinHc @ 20 Sep 2012 01:38)
kérd meg jara-t, hogy vegyen kezelésbe téged :D


Na itt vagyok vitara keszen! Szoval azt mondod nem eleg valoszinu az evolucio ?

Az univerzum korat mennyire teszik ? 10 milliard ev?

Egy milliliter felszíni víz egymillió baktériumsejtet tartalmaz. A Földön pedig összesen mintegy 5 kvintillió (5 × 10 a harmincadikon) -- Wikipedia

Optimális körülmények esetén a baktériumok rendkívül gyorsan növekednek és osztódnak, akár 9,8 perc alatt is megduplázódhat egy baktériumpopuláció.

Tehat minden 10 percben ujakra cserelodhetne ez a bakterium populacio

Es volt 10000000000*365*24*6* ennyi ido, hogy kialakuljon az elet ahogy ezt ma ismered.

Gondolj bele, minden egyes bakterium minden 10 percben eselyt ad egy uj mutaciora. Nem latod lehetoseget annak, hogy az evolucio megtortenjen? Semennyit ?

Masreszt jelenleg is megfigyelhetunk az ilyen gyorsan szaporodo fajoknal alkalmazkodast, evoluciot. Ezert lesznek a virusok ellenallok a regi antibiotikumokra. Az ember is fejlodik. Csak mivel a letszamunk szinte elhanyagolhato az alacsonyabb szintu eletformakehoz kepest nem igazan fogod latni, hogy milyen iranyba tartunk.
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Sep 19 2012 05:55pm
ezzel a tass gyerekkel amugy nemtudom miért is vitatkozik bárki is
Member
Posts: 12,371
Joined: May 26 2005
Gold: 931.79
Sep 19 2012 06:17pm
Quote (TassassinHc @ Sep 20 2012 12:25am)
ott, hogy
1) val.szám.
2) nincsenek fajok közötti átmenetek
3) rengeteg példa van arra, hogy egy-egy élőlény nem élné / nem élhetné túl ezt a folyamatot


(lehet, nappal még eszembe fog jutni 1-2 dolog, de éppen Prison Break s04e15-t nézek és Scofield most jött vissza a halálból és tele vagyok zabálva :D )


Elolvastam a cikket és bosszantóan elfogult. A kérdező semmibe nem köt bele és egy olyan kérdést sem tesz fel ami az evolúció mellett áll.
Hamisan azt állítja, hogy egyre több és több a kétely az evolúcióval szemben mikor a valóságban elsöprő mennyiségű betonbiztos bizonyíték áll mellette, a néhány megválaszolatlan kérdéssel szemben. :D

Csak hogy néhányat említsek:
- A több millió lelet állati maradványokból ami mind tökéletesen illik a képbe, néhány esetben a teljes evolúciós folyamatot megmutatva míg egyik fajból egy másikká vált, mindez kormeghatározással megerősítve. :D
- Anatómiai hasonlóságok mint például a vakbél aminek az embernél nincs konkrét szerepe míg a korábbi ősünknél fontos része volt az emésztési folyamatnak. ( Ha nem vagyunk rokonok akkor nálunk miért alakult ki egy hasztalan szerv?)
- DNS vizsgálatokkal számtalanszor rekonstruálták az "evolúciós törzsfát" ami teljesen egybevág a fosszilis leletekkel, egyetlen ellentmondást sem találtak soha.
Member
Posts: 11,460
Joined: May 13 2006
Gold: 0.16
Sep 19 2012 11:37pm
Quote (josheide @ Sep 19 2012 11:53pm)
Na itt vagyok vitara keszen! Szoval azt mondod nem eleg valoszinu az evolucio ?

Az univerzum korat mennyire teszik ? 10 milliard ev?

Egy milliliter felszíni víz egymillió baktériumsejtet tartalmaz. A Földön pedig összesen mintegy 5 kvintillió (5 × 10 a harmincadikon) -- Wikipedia

Optimális körülmények esetén a baktériumok rendkívül gyorsan növekednek és osztódnak, akár 9,8 perc alatt is megduplázódhat egy baktériumpopuláció.

Tehat minden 10 percben ujakra cserelodhetne ez a bakterium populacio

Es volt 10000000000*365*24*6* ennyi ido, hogy kialakuljon az elet ahogy ezt ma ismered.

Gondolj bele, minden egyes bakterium minden 10 percben eselyt ad egy uj mutaciora. Nem latod lehetoseget annak, hogy az evolucio megtortenjen? Semennyit ?

Masreszt jelenleg is megfigyelhetunk az ilyen gyorsan szaporodo fajoknal alkalmazkodast, evoluciot. Ezert lesznek a virusok ellenallok a regi antibiotikumokra. Az ember is fejlodik. Csak mivel a letszamunk szinte elhanyagolhato az alacsonyabb szintu eletformakehoz kepest nem igazan fogod latni, hogy milyen iranyba tartunk.


egyetlen tl&dr post amit elolvastam, bár lehet azért mert 7 óra van

btw ontopic: engem sokkal jobban érdekel a jövő mint a múlt

This post was edited by AngryBug on Sep 19 2012 11:37pm
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Sep 19 2012 11:42pm
Quote (TassassinHc @ Sep 19 2012 10:16pm)
made my day, bro!

a parasztozással csak téged idéztelek. olvass vissza. azt írtad, hogy értelmetlen. valószínű egy szerves kémiával foglalkozó mély disszertációt egyikünk sem értene. Hamvas Béla érthető volt.

vagy az anyag létezett mindig is, vagy isten - ezen a szinten ezek egyenlő ötletek lehetnek. a lényeg ez után kezdődik
az idő az egy emberi definíció a dolgok változására.

én elfogadom elméletben, hogy minden az anyagból lett... de igen hézagos a dolog.

fogadd el, hogy minden istentől lett és vizsgálj meg rendesen minden vallást és olyan kultúrkört, ami Istent helyezi a középpontba (itt egy kicsit nehéz dolgod lesz)
és akkor látod, hogy nincsen hézag.
vagy csak menjél el minden Mo-n fellelhető egyházhoz és tegyed fel a kérdéseidet. Ha van ahol nem tudnak válaszolni a kérdésedre maradéktalanul, akkor lépj tovább.

ehhez annyi kell, hogy LEGALÁBB ELMÉLETBEN megadjad azt a feltételezést, hogy létezhet Isten.


a te teóriád az, hogy miv el valamit nem lehet (még) 100% megmagyarázni, ezért fogjuk rá egy megmagyarázhatatlan csodalényre akitől minden klappol
Member
Posts: 49,980
Joined: Jul 1 2008
Gold: 13,000.00
Sep 20 2012 12:02am
Én leszarom ki miben hisz amíg nem kezdi el csorgó nyállal az arcomba tolni a faszságait.
A faszombaszott harangszót is betiltanám. Csak mert pár köcsög taláros gyökér kakasnak képzeli magát nem kellene az egész községben ezt hallgatni.
"A ***-OSOK TUDJÁK MENNYI AZ IDŐ BMEG!!!! CSATLAKOZZ MOST!"
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Sep 20 2012 12:09am
Quote (Flutter @ Sep 20 2012 06:02am)
Én leszarom ki miben hisz amíg nem kezdi el csorgó nyállal az arcomba tolni a faszságait.
A faszombaszott harangszót is betiltanám. Csak mert pár köcsög taláros gyökér kakasnak képzeli magát nem kellene az egész községben ezt hallgatni.
"A ***-OSOK TUDJÁK MENNYI AZ IDŐ BMEG!!!! CSATLAKOZZ MOST!"


kurvajo ez a topic btw
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Sep 20 2012 12:16am
Quote (Flutter @ 20 Sep 2012 08:02)
Én leszarom ki miben hisz amíg nem kezdi el csorgó nyállal az arcomba tolni a faszságait.
A faszombaszott harangszót is betiltanám. Csak mert pár köcsög taláros gyökér kakasnak képzeli magát nem kellene az egész községben ezt hallgatni.
"A ***-OSOK TUDJÁK MENNYI AZ IDŐ BMEG!!!! CSATLAKOZZ MOST!"


OI ITS 7 BONG
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Sep 20 2012 01:49am
Go Back To Magyar Topic List
Prev1111213141546Next
Add Reply New Topic New Poll