d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Túrázzunk
Prev1111213141522Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 6,656
Joined: Aug 9 2006
Gold: 2,015.00
Jan 27 2011 11:57am
Quote (Baleee @ Jan 27 2011 06:53pm)
Hivatásos voltál, vagy kötelező sorkatonai szolgálat?

A hivatásos azért egy szinten más, ott jobban figyelnek bizonyos dolgokra, ha nem is sokkal.


Határvadász voltam, sorozott. Dolgoztam HM háttérintézményben is, ami tele volt hivatásossal - tömény lustaság, ostobaság, pökhendi modor és ennek ellenére - vagy éppen ezért - iszonyú nagy mellény, ami ott leginkább volt. Néhány kivétellel persze. Szvsz inkább másik haderőnél kell keresni a használható sátrakat, nem a magyarnál:)
Member
Posts: 25,861
Joined: Mar 9 2006
Gold: Locked
Jan 27 2011 12:04pm
Quote (Aruns @ Jan 27 2011 06:57pm)
Határvadász voltam, sorozott. Dolgoztam HM háttérintézményben is, ami tele volt hivatásossal - tömény lustaság, ostobaság, pökhendi modor és ennek ellenére - vagy éppen ezért - iszonyú nagy mellény, ami ott leginkább volt. Néhány kivétellel persze. Szvsz inkább másik haderőnél kell keresni a használható sátrakat, nem a magyarnál:)


vouch
Member
Posts: 21,625
Joined: Dec 25 2006
Gold: 2.00
Jan 27 2011 12:19pm
Quote (8814 @ 27 Jan 2011 17:54)
Olyan alapon, hogy rockmaratonon ott szokták hagyni a szar kínai sátrat és megy a kukába. Annyit se ér, hogy összeszedjék.
Amikor esett az eső, akkor már egyből ponyvával takargatták le.


én sok fesztiválon voltam már, pár haveromnak tesco-s sátra van, nekem meg még párnak dechatlonos. még 1 sátrat se "vesztettünk el", értem ez alatt, h nem szakadt el, nem ment tönkre, nem ment a kukába. plusz könnyűek és pikk-pakk fel vannak állítva. nem ázik át és nem esik szét (pedig átéltünk pár nagyobb vihart itt-ott fesztiválon).

plusz az enyémben hárman úgy elférünk, h mindenki felfújható strandmatracon fekszik és a sátorban van a táskája is. asszem 3-4k huf volt. két sátorlap is annyi.

Quote (Ghostmasterq @ 27 Jan 2011 18:13)
hát mi ott ruszki sátorban aludtunk, az se volt valami jó.
Hajnal 3-kor majd meg fagytunk, 6-kor meg arra keltünk,hogy dög meleg van. + be is ázott.
A másik sátrunk meg egy kínai volt.... abban legalább hajnalban nem fagytunk meg :)


nem nagyon van olyan sátor, amit faszán bemelegedne mindenféle segédeszköz nélkül. :D de amúgy nálunk is jól működtek a kínai szarok és még csak be se áztak.

This post was edited by zsansaccount on Jan 27 2011 12:23pm
Member
Posts: 1,319
Joined: Jun 17 2009
Gold: 8.39
Warn: 100%
Jan 27 2011 01:31pm
Quote (Baleee @ Jan 27 2011 07:09pm)
^^ Nekem a T3-as Quechua van, az nem ilyen szétpattintós, de iglu és azt is kb 5 perc összerakni, egyedül. ^^ Fesztiválozni jó, kempingezni jó, erdőbe túrázni simán jó lesz, egy noname tescós volt eddig kölcsönkérve ilyen dolgokra, skinre hasonló, csak gyengébb anyagból.

"Úgy is nekem van igazam."

Nincs. :/ Felhasználás kérdése, tény, hogy van sok katonai cucc, ami bizonyos körülmények között jobb és praktikusabb, de azért nem mindenhol az a mindentbaszó fasz válik be, amit a bakáknak adnak.


Hát akkor persze hogy nem jó, amikor 5 en akarnak sátorozni, akkor ez semmit se ér, de akkor is hidd el, hogy a katonáknak minőségi cuccot csináltak, így volt az M. zárolt konzerv is. Volt nekik baszott sok konzervjük, amikor már hamarosan lejártak volna, akkor eladták a népnek és nekik meg gyártottak újat. Hidd el, hogy jobb mint a bóvli kínai, ott a sárga munkás jó ha kap 500 forint értékben pénzt egy nap, vagy egy tányér rizst -.-

Zsansaccount: Fogd már fel, hogy a hálózsák van arra, hogy melegítsen, a sátor meg védjen a vihartól.

This post was edited by 8814 on Jan 27 2011 01:32pm
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Jan 27 2011 01:54pm
nem oölvasok el minden szart, de azt azert 8814 vcagy mi sem gondolhatja komolyan hogy a katonbai satorlap + bw halozsak olyan kurwa kenyelmes/praktikus. rengeteg mindenre jo a satorlap, de satort csinalni belole nem tul elonyos.

a BW halozsaknal pedig nagysagrendekkel jobb halozsakokat is lehet kapni olcson. nekemis van BW halozsakom,e s csak akkor hasznalom ha bivakolok.
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Jan 27 2011 01:58pm
Quote (Aruns @ Jan 27 2011 06:57pm)
Határvadász voltam, sorozott. Dolgoztam HM háttérintézményben is, ami tele volt hivatásossal - tömény lustaság, ostobaság, pökhendi modor és ennek ellenére - vagy éppen ezért - iszonyú nagy mellény, ami ott leginkább volt. Néhány kivétellel persze. Szvsz inkább másik haderőnél kell keresni a használható sátrakat, nem a magyarnál:)


a nemeteknek vannak kurwajo satorlapjaik, satraik. a nemet csirkaszok is azt hasznaljak es nagyon jol nez ki, konnyu, praktikus.

a lengyel cuccok(a csirkaszok is azt hasznaljak) nem rosszak de nem praktikusak, nehezek, szar felverni oket, etc.

szlovak cuccokat nem nagyon lattam(gondolom meg nem volt idejuk legyartatni oket), a cseh/roman cuccok meg eleg foscsik.

nincs semmi baj a magyar katonai satrakkal, az M68asok peldaul rohadt jok. azok a feher korsatrak, meg a patrolok, meg azok al aljjal rendelkezo valamik is siman jok. a hatamon nem szivesen cipelnem egyiket se, de nem is arra lett kitalalva.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Jan 27 2011 02:39pm
Quote (8814 @ 27 Jan 2011 21:31)
Hát akkor persze hogy nem jó, amikor 5 en akarnak sátorozni, akkor ez semmit se ér, de akkor is hidd el, hogy a katonáknak minőségi cuccot csináltak, így volt az M. zárolt konzerv is. Volt nekik baszott sok konzervjük, amikor már hamarosan lejártak volna, akkor eladták a népnek és nekik meg gyártottak újat. Hidd el, hogy jobb mint a bóvli kínai, ott a sárga munkás jó ha kap 500 forint értékben pénzt egy nap, vagy egy tányér rizst -.-

Zsansaccount: Fogd már fel, hogy a hálózsák van arra, hogy melegítsen, a sátor meg védjen a vihartól.


Persze... :/

Nekik is ugyanúgy 'tömegcikk' volt a régebbi időkben. Találkoztam már pár katonai cuccal, anyaga masszívabb, de nem feltétlenül jobb.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Mar 8 2011 03:37pm
http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/tura?id=2991

Valaki akar-e jönni erre?

50km táv ofc.
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Mar 8 2011 04:25pm
Quote (Aruns @ 27 Jan 2011 18:57)
Határvadász voltam, sorozott. Dolgoztam HM háttérintézményben is, ami tele volt hivatásossal - tömény lustaság, ostobaság, pökhendi modor és ennek ellenére - vagy éppen ezért - iszonyú nagy mellény, ami ott leginkább volt. Néhány kivétellel persze. Szvsz inkább másik haderőnél kell keresni a használható sátrakat, nem a magyarnál:)


briteknél pl
azok úgyis az esőhöz vannak szokva xD
Retired Moderator
Posts: 17,423
Joined: Aug 8 2005
Gold: 1,486.07
Trader: Trusted
Mar 9 2011 03:24am
A topikot nem olvastam végig, mert rohadtul nincs hozzá hangulatom, de
ötleteket várnék, hogy hova menjünk tavasszal kirándulni, ami szép és Pesttől nincs nagyon messze.
Aszondom, hogy olyan 100km-es körzet, és kutyát is lehet vinni.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1111213141522Next
Add Reply New Topic New Poll