d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev1119811991200120112024765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Mar 16 2016 03:43am
Quote (cowding @ Mar 16 2016 09:43am)
ha nem fosná telibe mindenki mind az oktatást mind a vizsgát némi értelme lenne, persze aki frontálisan 100-al ütközik és nyílt gerinctörése van azon sokat nem tudsz segiteni
de hogy egy artériás vérzést normálisan tudsz ellátni az jól jöhet, még mielőtt megvolt a jogsim voltak nálunk munkások és a falban a kéménycsővel baszakodtak valamit
az egyik ráncigált valamit és amikor sikerült megrántania a lendülettöl odabaszta a karját a kéménycső kivágott részéhez (fém cső és kivágtak egy "ablakot rajta" hogy be tudjanak nyulni) és a karja felső részénél elvágta mindkét ütőerét

a többi munkás + anyámék nyomokötés etc és mellette a vállánál egy gumiszallagal elszoritották a kezét h ne vérezzen

na a mentős mondta hogy még szerencse hogy szarul kötötték meg a gumit a vállánál mert az alatt a 20 perc alatt amig kiért a mentő a vérhiánytol annyira roncsolodott volna a keze hogy kb lehet levágni

rldr: ütőeres vérzésre nyomókötést kell tenni de máshol nem szabad elszoritani a véráramlást mert azzal több kárt teszel
és ezt később amikor jogsiztam elsősegélyen elmondták és emlékeztem az esetre, szal én vaszeg a további életemben ha ilyet látok tudni fogom h wat nao



Durva
Member
Posts: 49,807
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Mar 16 2016 04:05am
Quote (cowding @ Mar 16 2016 09:43am)
ha nem fosná telibe mindenki mind az oktatást mind a vizsgát némi értelme lenne, persze aki frontálisan 100-al ütközik és nyílt gerinctörése van azon sokat nem tudsz segiteni
de hogy egy artériás vérzést normálisan tudsz ellátni az jól jöhet, még mielőtt megvolt a jogsim voltak nálunk munkások és a falban a kéménycsővel baszakodtak valamit
az egyik ráncigált valamit és amikor sikerült megrántania a lendülettöl odabaszta a karját a kéménycső kivágott részéhez (fém cső és kivágtak egy "ablakot rajta" hogy be tudjanak nyulni) és a karja felső részénél elvágta mindkét ütőerét

a többi munkás + anyámék nyomokötés etc és mellette a vállánál egy gumiszallagal elszoritották a kezét h ne vérezzen

na a mentős mondta hogy még szerencse hogy szarul kötötték meg a gumit a vállánál mert az alatt a 20 perc alatt amig kiért a mentő a vérhiánytol annyira roncsolodott volna a keze hogy kb lehet levágni

rldr: ütőeres vérzésre nyomókötést kell tenni de máshol nem szabad elszoritani a véráramlást mert azzal több kárt teszel
és ezt később amikor jogsiztam elsősegélyen elmondták és emlékeztem az esetre, szal én vaszeg a további életemben ha ilyet látok tudni fogom h wat nao


ez is a filmekből jön, ott is valakit combon szúrnak és akkor 3 centis átmérőre húzza össze a combját egy övvel és megy terroristákat gyilkolni gond nélkül
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Mar 16 2016 04:29am
Hat ez nagyon szani vizsga volt halistennek

Mondjuk a kurva babut nem kellett volna lesmarolnom, tuti szaject kaptam
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Mar 16 2016 04:36am
Quote (BmA_BeMyAngel @ Mar 16 2016 11:29am)
Hat ez nagyon szani vizsga volt halistennek

Mondjuk a kurva babut nem kellett volna lesmarolnom, tuti szaject kaptam


valoban kar volt, orron at kell lelegeztetni
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Mar 16 2016 04:37am
Quote (BmA_BeMyAngel @ Mar 16 2016 12:29pm)
Hat ez nagyon szani vizsga volt halistennek

Mondjuk a kurva babut nem kellett volna lesmarolnom, tuti szaject kaptam


Quote (jarabekg @ Mar 16 2016 12:36pm)
valoban kar volt, orron at kell lelegeztetni


:DDDDDDD
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Mar 16 2016 04:39am
Quote (jarabekg @ 16 Mar 2016 11:36)
valoban kar volt, orron at kell lelegeztetni


++

De eleg jol sikerult a homoerotikus performanszod szoval atmentel.
Member
Posts: 49,807
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Mar 16 2016 04:41am
Quote (jarabekg @ Mar 16 2016 11:36am)
valoban kar volt, orron at kell lelegeztetni


wat
Quote (josheide @ Mar 16 2016 11:39am)
++

De eleg jol sikerult a homoerotikus performanszod szoval atmentel.


WAT

ez nekem tök új


amcsiban nekem azt tanították, hogy csecsemőknek, gyerekeknek orr+száj egyszerre, felnőtteknek csak száj, áll emeléssel
wtf

This post was edited by Vismajor on Mar 16 2016 04:45am
Member
Posts: 38,217
Joined: Jul 24 2005
Gold: 22,413.07
Mar 16 2016 04:46am
Quote (Vismajor @ Mar 16 2016 11:41am)
wat

WAT

ez nekem tök új


amcsiban nekem azt tanították, hogy csecsemőknek, gyerekenek orr+száj egyszerre, felnőtteknek csak száj, áll emeléssel
wtf


csak engem ránt össze az ideg ettől a szótól?
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Mar 16 2016 04:50am
Quote (Vismajor @ Mar 16 2016 10:41am)
wat

WAT

ez nekem tök új


amcsiban nekem azt tanították, hogy csecsemőknek, gyerekeknek orr+száj egyszerre, felnőtteknek csak száj, áll emeléssel
wtf


csapd hozzá még a seggét meg a 2fülét is és akkor minden nyiláson kapja az áldást, ha az nem hozza vissza akkor semmi
Member
Posts: 38,217
Joined: Jul 24 2005
Gold: 22,413.07
Mar 16 2016 04:53am
Quote (rapiddani @ Mar 16 2016 11:50am)
csapd hozzá még a seggét meg a 2fülét is és akkor minden nyiláson kapja az áldást, ha az nem hozza vissza akkor semmi


es azokat is fogja be, nehogy eltávozzon amit belefúj
Go Back To Magyar Topic List
Prev1119811991200120112024765Next
Add Reply New Topic New Poll