d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Felsőoktatás Topik > Bmebme
Prev1118119120121122327Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Dec 5 2013 12:52pm
Quote (Vismajor @ Dec 5 2013 06:49pm)
Ma olvastam cikket, ahol a szegedi dékán  írta, hogy erre kell rágyúrni, hogy nemzetközileg elismertebbek legyünk
és én is gecisok külföldivel találkoztam de eggyel sem aki nem erasmussal tanulna, az pedig most irreleváns
És az is kurvára irreleváns, hogy nekem mennyi közöm vana  felsőoktatáshoz, csak ez ilyen zsidó-magyar keverék, hogy ja, ha külföldi akkor fizessen mint a köles ugyanazért az oktatásért amit egy magyar megkap 300e forintból egy félévre
főleg, hogy európába elmész bárhova tanulni, ugyan annyiz fizetsz mint aki ott tanul(angliát, hollandiát meg németországot csekkoltam) sőt, ahol meg ingyenes, ott ingyenes a külföldinek is(skócia, finnország, ausztria)
És felvin olyat nem is találtam, hogy nálunk egy külföldi ingyen tanulhatna
és mert autista vagyok+semmi közöm a felsőoktatáshoz ezért jöttem ide megkérdezni, erre azt kaptam hogy egy gazdag japná csaj 2 ezer euróért bérel a barátnőtéktől lakást, ki  a faszt érdekel? Vagy szerinted azért mert egy ország gazdasága erős akkor mindenki gazdag aki benne él és megengedheti magának, hogy kifizessen 2k eurót/hó?


mondtam egy példát
ha kifizet havonta 2k eurót, akkor valószínűleg kurvára leszarja, hogy 2-3k / félév a suli, meg 100 euró a jelentkezés
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Dec 5 2013 12:53pm
a jelentkezes imo nekunk is kerul annyiba
legalabbis en perkaltam, lehet mondjuk hogy a potfelvi miatt
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Dec 5 2013 12:53pm
btw tudtommal ami nem államilag támogatott, ott is csak az van feltűntetve, hogy mennyi az önköltsége ha oda akarsz járni
attól még fizet utánad az állam
gondolom ez a külföldieknek nem jár
so what
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Dec 5 2013 01:01pm
Quote (xGurke @ Dec 5 2013 07:52pm)
mondtam egy példát
ha kifizet havonta 2k eurót, akkor valószínűleg kurvára leszarja, hogy 2-3k / félév a suli, meg 100 euró a jelentkezés


értem, de szerintem ez átlagos példa, hogy vki képes kifizetni 2k eurót egy tökidegen országban, az otthonától 11e kilométerre, szülők otthon nyílván pénzesek mint állat
Én mint külföldi, mondjuk nyugatról, akkor pont azért jönnék magyarországra tanulni mert olcsó és mégis jó az oktatás. A másodikkal már most sokan vitatkoznának, az elsőt meg most kérdezem...
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Dec 5 2013 01:02pm
Quote (Anarkin @ Dec 5 2013 07:53pm)
a jelentkezes imo nekunk is kerul annyiba
legalabbis en perkaltam, lehet mondjuk hogy a potfelvi miatt

Quote (Anarkin @ Dec 5 2013 07:53pm)
a jelentkezes imo nekunk is kerul annyiba
legalabbis en perkaltam, lehet mondjuk hogy a potfelvi miatt


jelentkezés 30 ajró

jelentkezés 30 ajró
Quote (xGurke @ Dec 5 2013 07:53pm)
btw tudtommal ami nem államilag támogatott, ott is csak az van feltűntetve, hogy mennyi az önköltsége ha oda akarsz járni
attól még fizet utánad az állam
gondolom ez a külföldieknek nem jár
so what

mondjuk ez lehet
DE MÉ NEM

This post was edited by Vismajor on Dec 5 2013 01:04pm
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Dec 5 2013 01:10pm
Quote (Vismajor @ Dec 5 2013 07:02pm)
jelentkezés 30 ajró

jelentkezés 30 ajró
mondjuk ez lehet
DE MÉ NEM


mert csak az tanulhat aki a jobbikra szavaz
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Dec 5 2013 01:11pm
Quote (Vismajor @ Dec 5 2013 07:49pm)
Ma olvastam cikket, ahol a szegedi dékán  írta, hogy erre kell rágyúrni, hogy nemzetközileg elismertebbek legyünk
és én is gecisok külföldivel találkoztam de eggyel sem aki nem erasmussal tanulna, az pedig most irreleváns
És az is kurvára irreleváns, hogy nekem mennyi közöm vana  felsőoktatáshoz, csak ez ilyen zsidó-magyar keverék, hogy ja, ha külföldi akkor fizessen mint a köles ugyanazért az oktatásért amit egy magyar megkap 300e forintból egy félévre
főleg, hogy európába elmész bárhova tanulni, ugyan annyiz fizetsz mint aki ott tanul(angliát, hollandiát meg németországot csekkoltam) sőt, ahol meg ingyenes, ott ingyenes a külföldinek is(skócia, finnország, ausztria)
És felvin olyat nem is találtam, hogy nálunk egy külföldi ingyen tanulhatna
és mert autista vagyok+semmi közöm a felsőoktatáshoz ezért jöttem ide megkérdezni, erre azt kaptam hogy egy gazdag japná csaj 2 ezer euróért bérel a barátnőtéktől lakást, ki  a faszt érdekel? Vagy szerinted azért mert egy ország gazdasága erős akkor mindenki gazdag aki benne él és megengedheti magának, hogy kifizessen 2k eurót/hó?


BMEre, SOTEre joparszaz kulfoldi jar, ajszekkel, meg igy siman onkoltsegesen is

gondolom jobb helyeken mashol is vannak, nehanyrol Pecsrol is hallottam
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Dec 5 2013 01:12pm
Quote (TresholdOfUniverse @ Dec 5 2013 08:11pm)
BMEre, SOTEre joparszaz kulfoldi jar, ajszekkel, meg igy siman onkoltsegesen is

gondolom jobb helyeken mashol is vannak, nehanyrol Pecsrol is hallottam


ajszekkel?
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Dec 5 2013 01:32pm
Quote (Vismajor @ Dec 5 2013 08:12pm)
ajszekkel?


International Student Association Committee

isac
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Dec 6 2013 03:24am
Quote (Vismajor @ Dec 5 2013 07:12pm)
ajszekkel?


egyébként az erasmus sincs ingyen, az a lényeg hoyg a sulid átvállalja a költségek egy részét külföld felé, ezért neked tünhet úgy, hogy "ingyen mész tanulni". nem értem miért kéne állami pénzen más ország diákjait képezni.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1118119120121122327Next
Add Reply New Topic New Poll