d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Felsőoktatás Topik > Bmebme
Prev1113114115116117327Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 31,725
Joined: Jan 16 2008
Gold: 1,593.00
Nov 12 2013 04:33am
Quote (Vismajor @ 12 Nov 2013 10:27)
finnország vagy anglia


Angliában ha egyetemre jelentkezel akkor kérhetsz zsozsót amiből kifizetik a dolgokat(pl. a képzést meg minden ahhoz tartozó szart), + te is kapsz pénzt amiből tudsz élni-lakni-bulizni, + szaktól függően lehet ösztöndíjra pályázni, de azt csak a tiptoplellyl diákok kapják meg.

Quote (jarabekg @ 12 Nov 2013 10:24)
http://3.ii.gl/AdwQun.png


Húzzál a kamrába te hulladék.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 12 2013 04:34am
Quote (Vismajor @ 12 Nov 2013 11:07)
thank you, bro!




nah, azért bumpoltam fel ezt a szart, hogy két officialis aktív topikom legyen
najo, igazából azért mert megakartam kérdezni pl JOSHEIDETOMIKÁTÓL, hogy ha egy diák külföldre felvételizik(és nyer felvételt) akkor állambácsi ösztöndíjazza az ilyesmit, vagy lófasz jár? Erasmusnál jár ösztöndíj csak azért, habár persze az kicsit más.


Nem tudok olyan magyarorszagi allami programrol ami magyar diakokat kuldene kulfoldre es fizetne nekik ezert.

A legjobbaknak persze van eselye nemzetkozi, esetleg a masik orszagban helyi osztondijakat elcsipni, de nem konnyu. (sot inkabb kurvanehez)

Az Erasmus program csak 1 - 2 szemeszterre biztosit penzt, nem vegezheted el egy masik egyetemen az egesz diplomad.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 12 2013 04:36am
Quote (Smat @ 12 Nov 2013 11:33)
Angliában ha egyetemre jelentkezel akkor kérhetsz zsozsót amiből kifizetik a dolgokat(pl. a képzést meg minden ahhoz tartozó szart), + te is kapsz pénzt amiből tudsz élni-lakni-bulizni, + szaktól függően lehet ösztöndíjra pályázni, de azt csak a tiptoplellyl diákok kapják meg.



Húzzál a kamrába te hulladék.


Nem ismerem annyira az angol rendszert de a "kerhetsz zsozsot" reszt szeretnem leforditani: vehetsz fel allamilag tamogatott hitelt a tandijad fedezesere.

Azt nem tudom mennyire kapsz te kezhez barmit is az angol allamtol csak ugy, de az ismeroseim akik kinn vannak jelentos osszegeket raktak le az oktatasuk mellett a megelhetesre.
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Nov 12 2013 04:37am
amúgy nem értem, milyen elképzelés alapján járna alanyi jogon csak azért mert külföldön tanulsz neked ösztöndíj. (az állam annyira örül hogy külföldön termeled a gdpt, hogy fizessen is érte???? egyáltalán nem értem az elképzelésedet)
és minden országban van megpályázható tucatnyi ösztöndíjprogram nyilván, de azt sem fogják azért odaadni mert kismajorvagy finnbarátnővel viddapénzünk.
azt meg hogy az adott országban milyen programok vannak joshi honnan tudja?
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 12 2013 04:39am
Quote (jarabekg @ 12 Nov 2013 11:37)
amúgy nem értem, milyen elképzelés alapján járna alanyi jogon csak azért mert külföldön tanulsz neked ösztöndíj. (az állam annyira örül hogy külföldön termeled a gdpt, hogy fizessen is érte???? egyáltalán nem értem az elképzelésedet)
és minden országban van megpályázható tucatnyi ösztöndíjprogram nyilván, de azt sem fogják azért odaadni mert kismajorvagy finnbarátnővel viddapénzünk.
azt meg hogy az adott országban milyen programok vannak joshi honnan tudja?


Sok baratom tanul kulfoldon, es par rendszert ha feluletesen is, de ismerek de olyat, hogy utanuk szorjak az osztondijat meg nem igazan lattam. :D (kiveve persze onmagamat)
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Nov 12 2013 04:39am
Quote (jarabekg @ Nov 12 2013 11:37am)
amúgy nem értem, milyen elképzelés alapján járna alanyi jogon csak azért mert külföldön tanulsz neked ösztöndíj. (az állam annyira örül hogy külföldön termeled a gdpt, hogy fizessen is érte???? egyáltalán nem értem az elképzelésedet)
és minden országban van megpályázható tucatnyi ösztöndíjprogram nyilván, de azt sem fogják azért odaadni mert kismajorvagy finnbarátnővel viddapénzünk.
azt meg hogy az adott országban milyen programok vannak joshi honnan tudja?


Nem mondtam, hogy alanyi jogon
És igazából nem is állambácsis ösztöndíj volt a lényeg, mert ez nyílván értelmetlen, hanem pl az EUnak van e erre vmi kerete amit meg lehet pályázni. Mert minden honnan az ömlik, hogy mobilitás meg meg esély etc.
De igazából csak érdeklődtem, nem ezen múlik a dolog
ja, éshát mert josheide pont így tanul külföldön nem?

This post was edited by Vismajor on Nov 12 2013 04:40am
Member
Posts: 31,725
Joined: Jan 16 2008
Gold: 1,593.00
Nov 12 2013 04:40am
Quote (josheide @ 12 Nov 2013 10:36)
Nem ismerem annyira az angol rendszert de a "kerhetsz zsozsot" reszt szeretnem leforditani: vehetsz fel allamilag tamogatott hitelt a tandijad fedezesere.

Azt nem tudom mennyire kapsz te kezhez barmit is az angol allamtol csak ugy, de az ismeroseim akik kinn vannak jelentos osszegeket raktak le az oktatasuk mellett a megelhetesre.


Ez attól függ hogy az ismerőseid honnan jöttek, ha eu-s országból, akkor vmit nagyon elcsesztek imo. Van egy diákhitel része, + egy amolyan ösztöndíj ami attól függ hogy mennyi a "household income". Ezt te kapod kézhez, az államilag támogatott hitel meg ugye max 9000 font lehet a felső határ miatt de ezt a pénzt te soha nem fogod kézhez kapni, csak papíron nézegetheted.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 12 2013 04:42am
Quote (Vismajor @ 12 Nov 2013 11:39)
Nem mondtam, hogy alanyi jogon
És igazából nem is állambácsis ösztöndíj volt a lényeg, mert ez nyílván értelmetlen, hanem pl az EUnak van e erre vmi kerete amit meg lehet pályázni. Mert minden honnan az ömlik, hogy mobilitás meg meg esély etc.
De igazából csak érdeklődtem, nem ezen múlik a dolog
ja, éshát mert josheide pont így tanul külföldön nem?


Nem, en az olajmilliardokbol tanulok kulfoldon.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Nov 12 2013 04:45am
Quote (Smat @ 12 Nov 2013 11:40)
Ez attól függ hogy az ismerőseid honnan jöttek, ha eu-s országból, akkor vmit nagyon elcsesztek imo. Van egy diákhitel része, + egy amolyan ösztöndíj ami attól függ hogy mennyi a "household income". Ezt te kapod kézhez, az államilag támogatott hitel meg ugye max 9000 font lehet a felső határ miatt de ezt a pénzt te soha nem fogod kézhez kapni, csak papíron nézegetheted.


Vannak magyar barataim kinn, de ok dolgoznak suli mellett, nem segelyeken elnek. (Meg eleve eleg jo csaladi hatterel mentek ki)
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Nov 12 2013 04:47am
Quote (josheide @ Nov 12 2013 11:42am)
Nem, en az olajmilliardokbol tanulok kulfoldon.


:thumbsup:
De eleve kicsit hihetetlennek tűnik nekem ez a felvételi
angol érettségi+irodalom+legjobb érettségi, ez max 30 pont lehet a jegyeket duplázva(ez nekem igy 26), 70 pont a helyi tesztnél érhető el(aminek az anyagát 2 honappal előtte kiküldik) +language test
úgyhogy egyelőre inkább kinyomozom hol a buktató
Go Back To Magyar Topic List
Prev1113114115116117327Next
Add Reply New Topic New Poll