Quote (TellMeBaby @ Feb 13 2012 10:10pm)
amugy a drive és a gain mi a különbség?
Semmi
Az osszes ilyen szarban az tortenik hogy felerositk a jelet addig amig torzul
fuzz: addig erositik amig tranzisztor nem birja tovabbitani es levagja a szinusz jel csucsait amibol negyszog jel les
drive: ugyanaz tortenik kb mint a fuzzbqn csak kifilterezik a sok ocsmany magashangot es igy lagyabbnak tunik meg tobbnyire basszust is szurnek es kisebb a jelerosites mint a fuzzban (= kevesne kompresszalt, rovidebb hangkitartas, huebb a gitar es erosito eredeti hangjahoz)
Distortion: olyan mint a drive csak nem vagjak a basszust mwg a magasat sem annyira viszont a kozepet vagjak es nagyobb is a jelerosites = dem brootalz metulz tone
gain: angol szo a jelerosites nagysagara, akar a volume potit is hivhatnak igy
a torzulas jellege fugg attol is hoy tranzisztor, chip vagy dioda torzul, kb a piac osszes torzitojaban ezekkel varialnak meg hogy mennyi melyet, kozepet meg magasat hagynak a torz jelbem
ja a booster: jel erosit ez is de nem magatol torzul gyakorlatilag olyan mintha 10 fole tekerned a vol potit gitaron
This post was edited by daneeka10 on Feb 13 2012 02:24pm