d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev11111121131141154765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Jun 18 2015 07:59am
Quote (-joey- @ Jun 18 2015 02:52pm)
Szerintem erre sehol nincs hivatalos meghatározás, a köznyelvben pl. a fű könnyűnek számít, a heroin meg keménynek.


akkor a gombát legalizálnád? az ecstasyt? az elesdét? a "herbál" legális maradhatna? miért döntöttél úgy az egyes drogoknál, ahogy? sima boltokban lehetne kapni ami legális vagy esetleg gyógyszertárban vénykötelesen? a fogyasztókat börtönbe kéne zárni szerinted, vagy inkább költsék azt a pénzt prevencióra/oktatásra/kutatásra? volt már szexuális kapcsolatod férfival?

This post was edited by BmA_BeMyAngel on Jun 18 2015 08:00am
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Jun 18 2015 08:00am
Quote (BmA_BeMyAngel @ Jun 18 2015 02:59pm)
akkor a gombát legalizálnád? az ecstasyt? az elesdét? a "herbál" legális maradhatna? miért döntöttél úgy az egyes drogoknál, ahogy? sima boltokban lehetne kapni ami legális vagy esetleg gyógyszertárban vénykötelesen? a fogyasztókat börtönbe kéne zárni szerinted, vagy inkább költsék azt a pénzt prevencióra/oktatásra? volt már szexuális kapcsolatod férfival?


Ha már itt tartunk, te hol húznád meg a határt?
Member
Posts: 21,625
Joined: Dec 25 2006
Gold: 2.00
Jun 18 2015 08:09am
én alapból nem vagyok legalizálás párti, de 1-2 "klasszikus" cuccot sztem érdemes lenne legalizálni, hogy kiszorítsa a piacról a dizájner cuccokat
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Jun 18 2015 08:13am
Quote (-joey- @ Jun 18 2015 03:00pm)
Ha már itt tartunk, te hol húznád meg a határt?


mondjuk tartatnék állami 20 órás tanfolyamokat jó pénzért amit ha elvégzel akkor vehetsz saját felhasználásra évente megszabott mennyiségű lsdt/mdmat/gombát szigorúan ellenőrzött állami gyógyszertárakban (vagy valami ilyen létesítményben), illetve pszichoterápiára lehetne ezeket használni, füvet lehetne legalizálni mint hollandiában/usa-ban, de én ezt is az állam kezébe adnám.

kokainnál heroinnál meg egyéb drogoknál aminek magas az abúzus potenciálja pedig a terjesztőket seggbekukiznám, az alkalmi usereket békénhagynám, a súlyos függőket meg bezárnám rehabra vagy hagynám megdögleni ha az előbbire nincs pénz, a selejt ígyis úgyis elhullik a társadalomban van akin nem lehet segíteni


az általános/középiskolában meg lehetne tartani mondjuk etika óra helyett valami függőségről és drogokról szóló órát amit nem a rendőrség tart hanem valami olyan tanár akit érdekel is a téma legalább valamennyire




vagy pedig zárjunk be inkább minden füvest és mocskos narkóst, 2020-ra drogmentes lesz magyarország

This post was edited by BmA_BeMyAngel on Jun 18 2015 08:13am
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Jun 18 2015 08:14am
Quote (zsansaccount @ Jun 18 2015 03:09pm)
én alapból nem vagyok legalizálás párti, de 1-2 "klasszikus" cuccot sztem érdemes lenne legalizálni, hogy kiszorítsa a piacról a dizájner cuccokat


Ez nem csak a dizájner drogoknál probléma, hanem minden illegális drognál, hogy folyamatosan meg van a kockázata annak, hogy nem tudod mit kevernek bele, amivel pl. olcsóbban előállítható, ezáltal nem tudod 100% felmérni a következményeit sem a használatnak.
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Jun 18 2015 08:21am
vagy akár lehetne legalizálni mindent és az állam kezébe adni az árusítást megfelelő szabályozás mellett, és a pénzt meg edukációra költeni. aki szét akarja magát drogozni az úgyis szétfogja, akkor legalább csinálják olyan cuccokkal amikben lehet tudni hogy mi van és ismertek a kockázatai
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Jun 18 2015 08:23am
Quote (BmA_BeMyAngel @ 18 Jun 2015 16:21)
vagy akár lehetne legalizálni mindent és az állam kezébe adni az árusítást megfelelő szabályozás mellett, és a pénzt meg edukációra költeni. aki szét akarja magát drogozni az úgyis szétfogja, akkor legalább csinálják olyan cuccokkal amikben lehet tudni hogy mi van és ismertek a kockázatai


(attol hogy az állam kezében van még keverhetnek bele bármit)
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Jun 18 2015 08:25am
Quote (BmA_BeMyAngel @ Jun 18 2015 03:13pm)
mondjuk tartatnék állami 20 órás tanfolyamokat jó pénzért amit ha elvégzel akkor vehetsz saját felhasználásra évente megszabott mennyiségű lsdt/mdmat/gombát szigorúan ellenőrzött állami gyógyszertárakban (vagy valami ilyen létesítményben), illetve pszichoterápiára lehetne ezeket használni, füvet lehetne legalizálni mint hollandiában/usa-ban, de én ezt is az állam kezébe adnám.

kokainnál heroinnál meg egyéb drogoknál aminek magas az abúzus potenciálja pedig a terjesztőket seggbekukiznám, az alkalmi usereket békénhagynám, a súlyos függőket meg bezárnám rehabra vagy hagynám megdögleni ha az előbbire nincs pénz, a selejt ígyis úgyis elhullik a társadalomban van akin nem lehet segíteni


az általános/középiskolában meg lehetne tartani mondjuk etika óra helyett valami függőségről és drogokról szóló órát amit nem a rendőrség tart hanem valami olyan tanár akit érdekel is a téma legalább valamennyire




vagy pedig zárjunk be inkább minden füvest és mocskos narkóst, 2020-ra drogmentes lesz magyarország


Vagyis te azokat legalizálnád, aminek teljes körűen ismered a hatását, fogyasztásának következményeit stb. és ezen ismeretek alapján úgy gondolod, hogy szabályozott keretek között fogyasztható. Ez a helyzet momentán pl. az alkohollal, cigarettával, kávéval, nyugató gyógyszerekkel stb. És pont emiatt írtam a füvet példának, hogy részemről rendben, kellő ismeretek vannak róla, széles körben használt, és már van ahol legális.
A hallucinogén szerek mint pl. az LSD szerintem már keményebb dió, mert ott elég nagy az eltérés, hogy kiből mit vált ki, és akár olyan traumát is okozhat egy bad trip, ami maradandóan kihat a személyiségedre. Meg ugye ott a "flashback" ami nem lehet túl kellemes ha rád jön mondjuk vezetés közben. Szerintem nem véletlenül tiltják.

This post was edited by -joey- on Jun 18 2015 08:25am
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Jun 18 2015 08:26am
Quote (sylke @ Jun 18 2015 03:23pm)
(attol hogy az állam kezében van még keverhetnek bele bármit)


akkor a te gyógyszereidbe miért nem kevernek bármit? lehet hogy megittad a neocitranodat tegnap, és aszkorbinsav helyett madárürülék volt benne :S
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Jun 18 2015 08:27am
Quote (BmA_BeMyAngel @ 18 Jun 2015 16:26)
akkor a te gyógyszereidbe miért nem kevernek bármit? lehet hogy megittad a neocitranodat tegnap, és aszkorbinsav helyett madárürülék volt benne :S


nem iszok neocitrant B)
Go Back To Magyar Topic List
Prev11111121131141154765Next
Add Reply New Topic New Poll