Nagyjából kész, igazából majdnem ugyanaz a kettő ( D2 & D2R ), eléggé gyorsan haladtam.
A probléma ott lesz, hogy kellő gyorsasághoz ugyanúgy 1920x1080-t kell használni és a default brightness etc beállításokat, mint amit én. ( imagesearch alapon megy )
Vagy majd megmutatom, hogy lehet más res és monitor settings mellett beállítani.
--
Hogyan működik?1. Az egész lényege, hogy beállítom a run sorrendjét, illetve waypointokat:
pl.: D2.zones := [ "Lower Kurast|7", "Dry Hills|5", "Durance Of Hate Level 2|3", "Catacombs Level 2|7" ]
Offline modeban WP után automata átállítja a players settings-et az adott értékre. Ha van CTA, akkor autocast-ot is be lehet állítani.
2. Ezek után elkezdődik a run. El kell indítani nálam a negyedik egér button, de szabadon konfigurálható kb. bármire.
3. Majd odasétálsz a WP-hez és auto kiválasztja a megadott WP-t, ha következő zonát elindítod, és várakozik a WP-ig.
4. Ez így megy a run végéig, majd kreál egy új gamet.
Én így toltam D2-t elég sokat, és sokkal kényelmesebb volt runolni, ha manuálisan csinálom elkalandozik a figyelmem, abbahagyom a run-t, stb.--
Mivel sokan féltik az acc-jukat ( többek között én is ), ezért megpróbálom safe-re csinálni, hogy semmilyen gombot ne küldjön a d2-be. ( detektálja, hogy menüben, ingame, etc van jatek, de minden action-t a user hajt végre, a log meg a gui így is működhet )
Viszont van mód elég sok mindenre, többnyire baromi felesleges click-ek, ide-oda mozgatása az egérnek.
--
Az MF logger kész. Nagyjából ilyen a log.
runID | area / zone in sec | area / zone name
1/4, 2/4 ... progress
|7, |5 players settings offline mode-ban
end of run a total runtime meg hogy milyen itemek estek, ha jól emlékszem, akkor az adott zónához kerül az item
Quote
1 0.86 Town
1 59.44 1/4 Lower Kurast|7
1 13.59 2/4 Dry Hills|5
1 6.59 3/4 Durance Of Hate Level 2|3
1 9.27 4/4 Catacombs Level 2|7
1 89.75 01-10-21 22:11:08 Vikrama Shako End of run
2 6.50 Town
2 25.58 1/4 Lower Kurast|7
2 7.56 2/4 Dry Hills|5
2 6.78 3/4 Durance Of Hate Level 2|3
2 46.70 4/4 Catacombs Level 2|7
2 93.13 01-10-21 23:09:24 Vikrama End of run
3 11.36 Town
3 10.41 1/4 Lower Kurast|7
3 12.52 2/4 Dry Hills|5
3 7.48 3/4 Durance Of Hate Level 2|3
3 5.00 4/4 Catacombs Level 2|7
3 46.77 01-10-21 23:22:35 Vikrama End of run
4 7.95 Town
4 12.84 1/4 Lower Kurast|7
4 7.81 2/4 Dry Hills|5
4 7.81 3/4 Durance Of Hate Level 2|3
4 8.14 4/4 Catacombs Level 2|7
4 44.56 01-10-21 23:29:55 Vikrama End of run
Ez pedig a teljes kép:
Három részes top gui. ( maga a gui elég könnyen testreszabható, font, méretek, szín, etc. csak sajnos sok elemet is kitakarhat, illetve más layout-hoz már bele kelle nyúlni mélyebben )
Bal: total run | total run today | charname | last item %x% runs ago
Közép: aktuális idő | zonán belül eltöltött idő ( ez nullázódik az wp után, van zzz loading screen mode )
Jobb: aktuális zóna | total runtime | run progress | total played órában | total played daily órában
Az itemeket manuálisan lehet logolni, ez belekerül az adott run-ba, majd még gondolkozom, mert ha kell fancy chartokat is lehet belőle gyártani.
Esetleg egy Guit készíteni az item loggoláshoz külön.
+ a Lower Kurast, ha WP váltás van, illetve ( ez fade in-out ) meg random d2-s szövegeket lehet kiiratni. Gyakorlatilag egy sima tooltip, később pl. ilyeneket akarok kiiratni, hogy mennyi ido az átlagos-hoz képest, stb
( jobb klikk > kép megnyitással full screen-ben normális a font )
This post was edited by ecnebketto on Oct 1 2021 04:22pm