d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Felsőoktatás Topik > Bmebme
Prev1109110111112113327Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Apr 20 2013 04:11am
na utánanéztem és idén úgy lett első a műszaki terület, hogy az összes jelentkező 95.147 fő volt, annak a 21%-a az 19 980,87 fő.

az elmúlt években:



Ez egyértelmű visszalépés.

az elmúlt évek számai:
22867
24392
25148
22112

19981

20%-al csökkent a műszaki képzésre jelentkezők száma az elmúlt 3 évben.



Valamint számomra érthetetlen, hogy miért mennek ennyivel többen gépésznek, mint villamosmérnöknek?
Mind a kettő hagyományos mérnöki szak, mégis majdnem kétszeres a különbség... A mérnökinfo+pti még érthető is, hiszen "sztárszakma", minden második kocka programozó akar lenni. De nem értem a villany miért nem népszerű. Pedig a statisztikák szerint, őket keresik a legjobban (picivel megelőzik a gépészeket, és sokkal az infosokat).


This post was edited by CyberPunk666 on Apr 20 2013 04:12am
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Apr 20 2013 04:23am
Quote (CyberPunk666 @ 20 Apr 2013 12:11)
na utánanéztem és idén úgy lett első a műszaki terület, hogy az összes jelentkező 95.147 fő volt, annak a 21%-a az 19 980,87 fő.

az elmúlt években:
http://4.ii.gl/-Zj9If.png


Ez egyértelmű visszalépés.

az elmúlt évek számai:
22867
24392
25148
22112

19981

20%-al csökkent a műszaki képzésre jelentkezők száma az elmúlt 3 évben.



Valamint számomra érthetetlen, hogy miért mennek ennyivel többen gépésznek, mint villamosmérnöknek?
Mind a kettő hagyományos mérnöki szak, mégis majdnem kétszeres a különbség... A mérnökinfo+pti még érthető is, hiszen "sztárszakma", minden második kocka programozó akar lenni. De nem értem a villany miért nem népszerű. Pedig a statisztikák szerint, őket keresik a legjobban (picivel megelőzik a gépészeket, és sokkal az infosokat).
http://3.ii.gl/A2yFM2.png


Nem gyenge amúgy 3év alatt 50k egyetemre jelentkezőt veszíteni.
Újra a vas és acél országa leszünk lel.

This post was edited by Rawen on Apr 20 2013 04:24am
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Apr 20 2013 04:53am
Quote (Rawen @ 20 Apr 2013 12:23)
Nem gyenge amúgy 3év alatt 50k egyetemre jelentkezőt veszíteni.
Újra a vas és acél országa leszünk lel.


építünk egy iron thronet
oh wait
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Apr 21 2013 04:03pm
na látszik h közeledünk a szorgalmi végéhez ._.
lehet elkezdeni összegezni a dolgokat meg beosztani az időnket

még egy jó köcsög félév
tisztára beetettek azzal minket hogy ha elmúlik a dimat1-2-3 meg ilyenek akkor csak egyre könnyebb lesz a suli
hát a fenéket, már az infók is piros színt kapnak lassan, olyan vizsgákat raknak össze ..

Member
Posts: 41,466
Joined: Jul 9 2005
Gold: 4,673.69
Apr 21 2013 04:05pm
Quote (Anarkin @ 20 Apr 2013 12:53)
építünk egy iron thronet
oh wait


Nincsenek sárkányaink :S
Member
Posts: 8,212
Joined: Oct 10 2012
Gold: 206.00
Apr 21 2013 04:06pm
Quote (CyberPunk666 @ Apr 20 2013 12:11pm)
na utánanéztem és idén úgy lett első a műszaki terület, hogy az összes jelentkező 95.147 fő volt, annak a 21%-a az 19 980,87 fő.

az elmúlt években:
http://4.ii.gl/-Zj9If.png


Ez egyértelmű visszalépés.

az elmúlt évek számai:
22867
24392
25148
22112

19981

20%-al csökkent a műszaki képzésre jelentkezők száma az elmúlt 3 évben.



Valamint számomra érthetetlen, hogy miért mennek ennyivel többen gépésznek, mint villamosmérnöknek?
Mind a kettő hagyományos mérnöki szak, mégis majdnem kétszeres a különbség... A mérnökinfo+pti még érthető is, hiszen "sztárszakma", minden második kocka programozó akar lenni. De nem értem a villany miért nem népszerű. Pedig a statisztikák szerint, őket keresik a legjobban (picivel megelőzik a gépészeket, és sokkal az infosokat).
http://3.ii.gl/A2yFM2.png


villamoson több a fizika? csak mert a fizika nem egy sztártantárgy, tanárin se
Member
Posts: 41,466
Joined: Jul 9 2005
Gold: 4,673.69
Apr 21 2013 04:10pm
Quote (Jancsipapa @ 22 Apr 2013 00:06)
villamoson több a fizika? csak mert a fizika nem egy sztártantárgy, tanárin se


A matek se sztár tantárgy, de mégsincs egy "bölcsészmérnök" szak sem a legnépszerűbbek között.
Member
Posts: 8,212
Joined: Oct 10 2012
Gold: 206.00
Apr 21 2013 04:32pm
Quote (Thomas Cross @ Apr 22 2013 12:10am)
A matek se sztár tantárgy, de mégsincs egy "bölcsészmérnök" szak sem a legnépszerűbbek között.


jó, légyszi ne szólj hozzám inkább, én se téged kérdeztelek
Member
Posts: 41,466
Joined: Jul 9 2005
Gold: 4,673.69
Apr 21 2013 04:34pm
Quote (Jancsipapa @ 22 Apr 2013 00:32)
jó, légyszi ne szólj hozzám inkább, én se téged kérdeztelek


Nem baj. Nesze szmájli is :D
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Apr 21 2013 04:40pm
Quote (CyberPunk666 @ Apr 20 2013 10:11am)
na utánanéztem és idén úgy lett első a műszaki terület, hogy az összes jelentkező 95.147 fő volt, annak a 21%-a az 19 980,87 fő.

az elmúlt években:
http://4.ii.gl/-Zj9If.png


Ez egyértelmű visszalépés.

az elmúlt évek számai:
22867
24392
25148
22112

19981

20%-al csökkent a műszaki képzésre jelentkezők száma az elmúlt 3 évben.



Valamint számomra érthetetlen, hogy miért mennek ennyivel többen gépésznek, mint villamosmérnöknek?
Mind a kettő hagyományos mérnöki szak, mégis majdnem kétszeres a különbség... A mérnökinfo+pti még érthető is, hiszen "sztárszakma", minden második kocka programozó akar lenni. De nem értem a villany miért nem népszerű. Pedig a statisztikák szerint, őket keresik a legjobban (picivel megelőzik a gépészeket, és sokkal az infosokat).
http://3.ii.gl/A2yFM2.png


én csak azon lepődök meg, hogy gépésznek többen jelentkeznek, mint infósnak
Go Back To Magyar Topic List
Prev1109110111112113327Next
Add Reply New Topic New Poll