na utánanéztem és idén úgy lett első a műszaki terület, hogy az összes jelentkező 95.147 fő volt, annak a 21%-a az 19 980,87 fő.
az elmúlt években:

Ez egyértelmű visszalépés.
az elmúlt évek számai:
22867
24392
25148
22112
19981
20%-al csökkent a műszaki képzésre jelentkezők száma az elmúlt 3 évben.
Valamint számomra érthetetlen, hogy miért mennek ennyivel többen gépésznek, mint villamosmérnöknek?
Mind a kettő hagyományos mérnöki szak, mégis majdnem kétszeres a különbség... A mérnökinfo+pti még érthető is, hiszen "sztárszakma", minden második kocka programozó akar lenni. De nem értem a villany miért nem népszerű. Pedig a statisztikák szerint, őket keresik a legjobban (picivel megelőzik a gépészeket, és sokkal az infosokat).
This post was edited by CyberPunk666 on Apr 20 2013 04:12am