d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Est-ce Que Tu Est Charlie? > Mit Gondolsz A Szolasszabadsagrol
Prev1101112131443Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Jan 17 2015 05:24am
Quote (jarabekg @ 17 Jan 2015 12:11)
ezt már olvastam, több ponton támadható logikailag

Ha nem olyan támadókról lett volna szó, akik alkoholt fogyasztanak, nem járnak templomba, és több ponton szegik meg a saját tanításaikat amikért aztán embereket öltek visszahivatkozva erre, akkor még elfogadhatónak is tartanám, hogy felkapják a vizet.
Itt nyilván kívülről felbujtott fundamentalista cselekedetről volt szó, aminek köze sem volt a nép nevében jogosan elkövetett dologhoz. (nem feltétlen a te véleményedre reagálva, csak úgy általában hozzá szerettem volna fűzni)


A te véleményedhez visszatérve: az, hogy mi provokáció, és mi nem, az csakis a befogadó féltől függ. És ha valakinek provokatív gyalázó gúnyolódó véleménye van, ahhoz neki ugyan úgy joga van. Nem uszít a mohamedán ellen senki, nem kelt gyűlöletet (ez egy vicclap), csak egy erős véleény. Jogodban áll vitatkozni a véleménnyel nyíltan, jogodban áll nem megvenni a lapot ha nem tetszik, de elvitatni tőlük ezeket a jogokat nincs.



a második "kettős mércével" való érvelést már több helyen olvastam. Ilyenkor felteszem a kérdést, hogy látta-e ár valaki a charlie hebdot korábban, tele van zsidós karikatúrákkal. Egy szerkesztőt valóban kirúgtak antiszemitizmus ürügyével, de ott a szerkesztő és a főszerkesztő közti személyes konfliktusról volt szó



Például a rasszista gyűlölet beszéd szerintem már a káros kategória. Ha olyan tulajdonság alapján uszítasz embereket adott népcsoport ellen (szigorúan uszítás, vagy gyűlöletkeltés), amiről nem tehetnek (számazás, bőrszín hajszín szemszín stb) az például szerintem már a korlátozandó kategóriába esik. Ugyan így tiltanám az objektív hazugságokat is, mint a történelemhamisítás, demagógia, stb. ami nem vélemény, hanem tény kérdése (leegyszerűsítve: arról, hogy az ég kék elmondhatja mindenki a véleményét, de azt ne állíthassa senki, hogy az ég zöld, mondjuk tömegmanipulációs célzattal)


De basszon mar meg a zsidoistened, hat nem fogod fel, hogy egesz vilagon, mindenhol tudjak es ertik, miert kockazatos Mohamedet abrazolni, plane karikaturizalni?! Akkor meg miert kellene sajnalni azokat, akik meg is megtettek es a vallas neveben fundamentalistak megoltek. Amugy ja, en is elitelem ezt, de ugyanilyen okok miatt itelem el a kereszteny vallast is, mert ugyan ezt csinaltak a 11-13. szazadban, keresztes hadjaratok neven mondjuk, vagy meg utana is, aki tagadta istent/keresztenyseget, megegettek, felkotottek, stb. Ahogy akkor az, most ez ugyan olyan minosegben fundamentalizmus. + akkor is tudtak azok, akik satanistaskodtak, meg tagadtak a vallast, milyen kivetkezmenyei lehetnek, most is tudta mindenki, mennyire kockazatos ilyen nyiltan karikaturizalni egy elvakult fanatistakkal rendelkezo vallas kovetoit.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 17 2015 05:27am
Quote (Oberon_os @ 17 Jan 2015 12:19)
Tedd meg kérlek.


A lelkiismereti es vallasszabadsag Europaban lehetove teszi, hogy barki barmilyen vallast szabadon gyakoroljon. De ugyanez az europai eszmerendszer azt is lehetove teszi, hogy masok kinyilvanitsak a velemenyuket arrol.

Mi tesz egy vallast kulonlegesse? Szerintem semmi.

Ha valakit vallasi alapon nem lehet megserteni, akkor engem azert ne lehessen sertegetni, mert mondjuk szamitogepes jatekokkal jatszok.

Ha valami ujsag a gamerekrol kiadna egy karikaturat es szetlonem a szerkesztoseguket, akkor az ujsag lenne a hibas vagy en?

Vallasos emberkent lehet nehez ezt megerteni, de a vallas nem egy specialis dolog.
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Jan 17 2015 05:27am
Quote (Baleee @ Jan 17 2015 01:24pm)
De basszon mar meg a zsidoistened, hat nem fogod fel, hogy egesz vilagon, mindenhol tudjak es ertik, miert kockazatos Mohamedet abrazolni, plane karikaturizalni?! Akkor meg miert kellene sajnalni azokat, akik meg is megtettek es a vallas neveben fundamentalistak megoltek. Amugy ja, en is elitelem ezt, de ugyanilyen okok miatt itelem el a kereszteny vallast is, mert ugyan ezt csinaltak a 11-13. szazadban, keresztes hadjaratok neven mondjuk, vagy meg utana is, aki tagadta istent/keresztenyseget, megegettek, felkotottek, stb. Ahogy akkor az, most ez ugyan olyan minosegben fundamentalizmus. + akkor is tudtak azok, akik satanistaskodtak, meg tagadtak a vallast, milyen kivetkezmenyei lehetnek, most is tudta mindenki, mennyire kockazatos ilyen nyiltan karikaturizalni egy elvakult fanatistakkal rendelkezo vallas kovetoit.


Szerintem hiába próbálod neki megmagyarázni, hogy egyes dolgoknak következménye van.

Olvastam a subtalis topicot, és ott is ő volt megsértődve, hogy pofánverte Vismajor azért, mert a barátnőjét ócsárolta.

Szerintem innentől már tényleg felesleges vele vitatkozni, mert bele van égetve az egójába, hogy bármit szabad.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 17 2015 05:29am
Quote (Baleee @ 17 Jan 2015 12:24)
De basszon mar meg a zsidoistened, hat nem fogod fel, hogy egesz vilagon, mindenhol tudjak es ertik, miert kockazatos Mohamedet abrazolni, plane karikaturizalni?! Akkor meg miert kellene sajnalni azokat, akik meg is megtettek es a vallas neveben fundamentalistak megoltek. Amugy ja, en is elitelem ezt, de ugyanilyen okok miatt itelem el a kereszteny vallast is, mert ugyan ezt csinaltak a 11-13. szazadban, keresztes hadjaratok neven mondjuk, vagy meg utana is, aki tagadta istent/keresztenyseget, megegettek, felkotottek, stb. Ahogy akkor az, most ez ugyan olyan minosegben fundamentalizmus. + akkor is tudtak azok, akik satanistaskodtak, meg tagadtak a vallast, milyen kivetkezmenyei lehetnek, most is tudta mindenki, mennyire kockazatos ilyen nyiltan karikaturizalni egy elvakult fanatistakkal rendelkezo vallas kovetoit.


Europaban az uralkodo eszmerendszer tovabbra is a liberalizmus. Itt lehessen Mohamedet abrazolni, itt lehessen ot karikizalni.

Ha valakinek nem tetszik a dolog, elmehet a budos picsaba Irakba, Sziriaba. Ott nem fogjak az o vallasat sertegetni az fix.
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Jan 17 2015 05:31am
Quote (josheide @ Jan 17 2015 01:27pm)
A lelkiismereti es vallasszabadsag Europaban lehetove teszi, hogy barki barmilyen vallast szabadon gyakoroljon. De ugyanez az europai eszmerendszer azt is lehetove teszi, hogy masok kinyilvanitsak a velemenyuket arrol.

Mi tesz egy vallast kulonlegesse? Szerintem semmi.

Ha valakit vallasi alapon nem lehet megserteni, akkor engem azert ne lehessen sertegetni, mert mondjuk szamitogepes jatekokkal jatszok.

Ha valami ujsag a gamerekrol kiadna egy karikaturat es szetlonem a szerkesztoseguket, akkor az ujsag lenne a hibas vagy en?

Vallasos emberkent lehet nehez ezt megerteni, de a vallas nem egy specialis dolog.


De most nálad ugyanakkora súllyal bír egy gamer karikatúra meg egy vallás istenének megszégyenítése?

Csak próbáld magad beleképzelni annak a helyébe, aki annak a vallásnak a hithű követője.

Quote (josheide @ Jan 17 2015 01:29pm)
Europaban az uralkodo eszmerendszer tovabbra is a liberalizmus. Itt lehessen Mohamedet abrazolni, itt lehessen ot karikizalni.

Ha valakinek nem tetszik a dolog, elmehet a budos picsaba Irakba, Sziriaba. Ott nem fogjak az o vallasat sertegetni az fix.


Valamiért úgy érzem, ha megfordulna az állás, és te lennél a sértett fél, már nem állnál ki ilyen nagy mellel a szent liberalizmus mellett.

This post was edited by ZaturekManfred on Jan 17 2015 05:32am
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Jan 17 2015 05:32am
Quote (Oberon_os @ Jan 17 2015 12:19pm)
Tedd meg kérlek.




Egyenlően van garantálva minden ember számára a szólásszabadság joga. Leírhatják akárhol , hogy őket ez sérti milyen elhatárolódnak tőle. Azért hibáztatni az államot, mert nem ad hívő emberek kezébe olyan eszközöket, amik segítenek nekik mások szabadságának korlátozásában alapvetően nevetséges dolog, és nem igazolja az önbíráskodást.



ez semmi más, csak érvtelen szubjektív keresztény fröcsögés, minősítés, ítélet mondás



ultraliberális újságírók véleménydiktatúrájáról beszélni egy 60000 példányszámos lap kapcsán megint csak relevánsnak tűnik. Sőt valójában ami ellen felszólal - és nem létezik - abban ő hisz, csak a saját megközelítéséből.

http://4.ii.gl/baWh5iE-n.png

itt pedig félreértelmezi teljes mértékben a liberalizmus definícióját


valójában több hiba van a cikkben, mint értékelhető gondolat
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 17 2015 05:33am
Quote (ZaturekManfred @ 17 Jan 2015 12:31)
De most nálad ugyanakkora súllyal bír egy gamer karikatúra meg egy vallás istenének megszégyenítése?

Csak próbáld magad beleképzelni annak a helyébe, aki annak a vallásnak a hithű követője.


Tegyuk fel, hogy az en eletemben pontosan ugyanolyan fontos identitas az, mint masoknak a vallas.

Csak mert valakit modszeresen, gyerekkoratol indoktrinalnak arra, hogy higyjen olyan dolgokban, amikre semmilyen tudomanyos, racionalis magyarazat nincs, azert meg nem lesz kulonleges az o identitasa.

Mondom ezt ugy, hogy 8 evig templomba jartam.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 17 2015 05:35am
Quote (ZaturekManfred @ 17 Jan 2015 12:31)
Valamiért úgy érzem, ha megfordulna az állás, és te lennél a sértett fél, már nem állnál ki ilyen nagy mellel a szent liberalizmus mellett.


Az egyik fo oka annak, hogy szeretnem Amerikaban leelni az eletem az, hogy az egy elfogadobb tarsadalom, mint a magyar.

Ha valaki intoleransabb tarsadalomra vagyik tovabbra is: irany Sziria.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 17 2015 05:35am
Quote (josheide @ 17 Jan 2015 13:27)
akkor engem azert ne lehessen sertegetni, mert mondjuk szamitogepes jatekokkal jatszoM.


Pontosan erről van szó, ez nem cáfolat, hanem megerősítés.
Miért lehetne téged ezzel sértegetni?

Persze az ember életében azért sok dolognak más a súlya. A vallást, a játékot ezeket a maga szintjén kell mérni. Lehetne a játék olyan súlyú, mint a vallás, de nem az.
Pontosan azért, amiért nem ugyanaz kigúnyolni valakinek a ruháját, meg valakit kigúnyolni, mert megerőszakolták.

Quote (josheide @ 17 Jan 2015 13:27)
Ha valami ujsag a gamerekrol kiadna egy karikaturat es szetlonem a szerkesztoseguket, akkor az ujsag lenne a hibas vagy en?


IS-IS
Most sem mondja senki, hogy az újság a hibás a lövöldözés miatt, és itt is mindenki elítéli ami történt.
De ettől teljesen függetlenül az újságot is elítéljük, azért amit tett az elmúlt években. Függetlenül a lövöldözéstől.


Quote (josheide @ 17 Jan 2015 13:27)
Vallasos emberkent lehet nehez ezt megerteni, de a vallas nem egy specialis dolog.


Azért a dolgok értéke más az életünkben attól függően, hogy az mi. A vallások arról szólnak, hogy itt a földön ágyazol meg az örök életednek a túlvilágon. Ha ezt komolyan vesszük és ők ebben hisznek, akkor azért a meggyőződésük kifigurázása jobban hat az életükre, mintha valaki azt mondja az egyik játékra amivel játszol a száz közül 2 hónapja és jövőre elfelejted, hogy szar.
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Jan 17 2015 05:36am
Quote (jarabekg @ Jan 17 2015 01:32pm)
http://4.ii.gl/meEx1b7D.png

Egyenlően van garantálva minden ember számára a szólásszabadság joga. Leírhatják akárhol , hogy őket ez sérti milyen elhatárolódnak tőle. Azért hibáztatni az államot, mert nem ad hívő emberek kezébe olyan eszközöket, amik segítenek nekik mások szabadságának korlátozásában alapvetően nevetséges dolog, és nem igazolja az önbíráskodást.

http://3.ii.gl/KtRkCqsbe.png

ez semmi más, csak érvtelen szubjektív keresztény fröcsögés, minősítés, ítélet mondás

http://1.ii.gl/2b7GpRemH.png

ultraliberális újságírók véleménydiktatúrájáról beszélni egy 60000 példányszámos lap kapcsán megint csak relevánsnak tűnik. Sőt valójában ami ellen felszólal - és nem létezik - abban ő hisz, csak a saját megközelítéséből.

http://4.ii.gl/baWh5iE-n.png

itt pedig félreértelmezi teljes mértékben a liberalizmus definícióját


valójában több hiba van a cikkben, mint értékelhető gondolat


Még mindig nem érted, hogy a szólásszabadság csak egy dolog, de erkölcsi és egyéb normák ettől még léteznek, még ha téged láthatóan nem is így neveltek és a bunkó paraszt az akkor is bunkó paraszt, ha van szabadsága hozzá vagy nincs. Azért mert elvileg bármit kimondhatsz nem azt jelenti, hogy ki is kell mondanod. Ez a különbség primitív és civilizált ember között.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1101112131443Next
Add Reply New Topic New Poll