d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Unconditional Basic Income > Feltetel Nelkuli Alapjovedelem
Prev1101112131418Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 22 2014 01:04pm
Quote (TresholdOfUniverse @ Nov 22 2014 08:03pm)
van mar eleg porno a neten


:D wp
Member
Posts: 31,127
Joined: May 29 2006
Gold: 22,978.27
Trader: Trusted
Nov 22 2014 01:48pm
Quote (CyberPunk666 @ 22 Nov 2014 20:59)
Adjunk mindenkinek egy üveg mérget, aztán mindenki eldönti, hogy megfelel-e neki a rendszer vagy nem.

Szerintem kibaszott idegesítő, hogy tényleg olyan világban élünk, hogy ha adnál mindenkinek egy milliót, akkor az emberek több, mint fele két-három hónap után ugyanott tartana, mint előtte.
Ezzel kellene kezdeni valamit.

Miért van az, hogy ennyien képtelen bármilyen alapvető életvezetésre is?
Mi az oka ennek? Tényleg annyira komoly dolog ez?


Nekem is van egy ilyen haverom. Pontosan olyan, ahogyan felvázoltad. Volt az a pont, hogy majdnem lebasztam neki egy irdatlan nagy pofont, hátha észbe kap..... de nem vagyok ez a típus.


Quote (beni @ 22 Nov 2014 20:42)
Nem az a lényege. Az a lényege, hogy mindenféle támogatás meg segély helyett mindenkinek adjanak x ezer forintot és kész. A támogatásoknak a lényege az, hogy kihúzzon a szarból.


beni, ahogy elnézem te magad sem érted teljesen azt, ami mellett érvelni akarsz.
Idézlek: A támogatásoknak a lényege az, hogy kihúzzon a szarból.
Az alapjövedelm lényege: Ha valamiért szarba kerülsz, akkor átmenetileg kihúzzon.

Pick one.


De amúgy nem értem, hogy miért csak azt nézitek, hogy azokra az emberekre ez milyen hatással van, akiket ez komolyan érint/érinthet. Gazdasági hatásait miért hagyjátok figyelmen kívül? Pedig szerintem az lenne a lényeg... Mert, ha gazdaságilag visszaesést produkálna és/vagy inflációt generálna (mindkettőre elég jó esély van), akkor meg mindenki szív. Ha meg lassul a termelés, akkor mégjobban leszakadunk példaként Nyugat-Európától... és akkor mégjobban hátracsúszunk, mégnehezebben lehet majd a havi 30-40 ezret kifizetni az embereknek csak úgy a semmire és ez gyűrűzik tovább...
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 22 2014 01:52pm
Quote (RiNGiSpiLeR @ Nov 22 2014 08:48pm)

beni, ahogy elnézem te magad sem érted teljesen azt, ami mellett érvelni akarsz.
Idézlek: A támogatásoknak a lényege az, hogy kihúzzon a szarból.
Az alapjövedelm lényege: Ha valamiért szarba kerülsz, akkor átmenetileg kihúzzon.

Pick one.


De amúgy nem értem, hogy miért csak azt nézitek, hogy azokra az emberekre ez milyen hatással van, akiket ez komolyan érint/érinthet. Gazdasági hatásait miért hagyjátok figyelmen kívül? Pedig szerintem az lenne a lényeg... Mert, ha gazdaságilag visszaesést produkálna és/vagy inflációt generálna (mindkettőre elég jó esély van), akkor meg mindenki szív. Ha meg lassul a termelés, akkor mégjobban leszakadunk példaként Nyugat-Európától... és akkor mégjobban hátracsúszunk, mégnehezebben lehet majd a havi 30-40 ezret kifizetni az embereknek csak úgy a semmire és ez gyűrűzik tovább...


Azt mondod, hogy idézel, de hol írtam, hogy az alapjövedelem lényege az, hogy átmenetileg kihúzzon a szarból?

De a lényeg, hogy most is semmire fizetsz ki havi sok ezret. Nincs állásod? Tessék itt van segély. Fáj a hátad és nem tudsz dolgozni? Tessék itt van segély. Gyereked van? Tessék itt van gyes. Drága a fűtés, tessék itt van támogatás. Közgyógy, önkormányzati lakás, stb.
Member
Posts: 31,127
Joined: May 29 2006
Gold: 22,978.27
Trader: Trusted
Nov 22 2014 02:05pm
Quote (beni @ 22 Nov 2014 21:52)
Azt mondod, hogy idézel, de hol írtam, hogy az alapjövedelem lényege az, hogy átmenetileg kihúzzon a szarból?

De a lényeg, hogy most is semmire fizetsz ki havi sok ezret. Nincs állásod? Tessék itt van segély. Fáj a hátad és nem tudsz dolgozni? Tessék itt van segély. Gyereked van? Tessék itt van gyes. Drága a fűtés, tessék itt van támogatás. Közgyógy, önkormányzati lakás, stb.


Tehát most: azok kapnak segélyt, akik rászorulnak valamiért.
Alapjövedelem: Mindenki kap segélyt, ha rászorul, ha nem.

Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 22 2014 02:06pm
Quote (RiNGiSpiLeR @ Nov 22 2014 09:05pm)
Tehát most: azok kapnak segélyt, akik rászorulnak valamiért.
Alapjövedelem: Mindenki kap segélyt, ha rászorul, ha nem.


Igen.
Member
Posts: 31,127
Joined: May 29 2006
Gold: 22,978.27
Trader: Trusted
Nov 22 2014 02:08pm
Quote (beni @ 22 Nov 2014 22:06)
Igen.


Valóban logikus lépés lenne akkor ezt tövénybe iktatni... :D
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 22 2014 02:11pm
Quote (RiNGiSpiLeR @ Nov 22 2014 09:08pm)
Valóban logikus lépés lenne akkor ezt tövénybe iktatni... :D


Mi van ha megélsz a segélyből és nem akarsz mellette dolgozni? Az jó helyzet?


Plusz, ha már kiragadunk élettörténeteket: nekem csomó haverom van, aki felvett munkanélküli segélyt, de egyik sem szorult rá. Az egyik például bankban volt osztályvzezető (saját lakás, saját kocsi, minden) és elcsábította egy másik bank súlyos plusz pénzért. Ahonnan lelépett ott kb nettó 700 ezret keresett.

Az állásváltás között volt egy hónap, mert gondolta, hogy ennyi lazítás belefér. Közben felvette a segélyt.

Ugyanúgy van, aki fűtési támogatást kért, miközben iszonyatosan tele vannak. Mikor kinevettem akkor annyit mondott, hogy az neki a törvény alapján jár.
Member
Posts: 31,127
Joined: May 29 2006
Gold: 22,978.27
Trader: Trusted
Nov 22 2014 02:19pm
Quote (beni @ 22 Nov 2014 22:11)
Mi van ha megélsz a segélyből és nem akarsz mellette dolgozni? Az jó helyzet?


Plusz, ha már kiragadunk élettörténeteket: nekem csomó haverom van, aki felvett munkanélküli segélyt, de egyik sem szorult rá. Az egyik például bankban volt osztályvzezető (saját lakás, saját kocsi, minden) és elcsábította egy másik bank súlyos plusz pénzért. Ahonnan lelépett ott kb nettó 700 ezret keresett.

Az állásváltás között volt egy hónap, mert gondolta, hogy ennyi lazítás belefér. Közben felvette a segélyt.

Ugyanúgy van, aki fűtési támogatást kért, miközben iszonyatosan tele vannak. Mikor kinevettem akkor annyit mondott, hogy az neki a törvény alapján jár.


Jó, de ez egy-egy hónap, gondolj bele, hogy az államháztartásnak milyen megterhelő lenne, ha ezt egy életen át kellene fizetnie.

Sok ember nem azért él segélyből, mert az annyira jó, hanem mert gyakorlatilag nincs más lehetősége. Vagy nagyon alulképzett vagy olyan helyen él, ahol nincs munkalehetőség vagy idős (de még nem éri el a nyugdíj korhatárt) vagy rokkant vagy valami olyan befolyásoló tényező van, ami hosszútávon munkaképtelenné teszi.
A cigóknál "bevett" szokás, hogy azért szülnek x gyereket, mert a segélyből meg tudnak élni, de valljuk be, hogy ezek a munkaerőpiacon amúgy sem találnának munkát...
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 22 2014 02:27pm
Quote (RiNGiSpiLeR @ Nov 22 2014 09:19pm)
Jó, de ez egy-egy hónap, gondolj bele, hogy az államháztartásnak milyen megterhelő lenne, ha ezt egy életen át kellene fizetnie.

Sok ember nem azért él segélyből, mert az annyira jó, hanem mert gyakorlatilag nincs más lehetősége. Vagy nagyon alulképzett vagy olyan helyen él, ahol nincs munkalehetőség vagy idős (de még nem éri el a nyugdíj korhatárt) vagy rokkant vagy valami olyan befolyásoló tényező van, ami  hosszútávon munkaképtelenné teszi.
A cigóknál "bevett" szokás, hogy azért szülnek x gyereket, mert a segélyből meg tudnak élni, de valljuk be, hogy ezek a munkaerőpiacon amúgy sem találnának munkát...


Miért? Szerinted most nem megterhelő a kurva sok segélyt, juttatást és egyebeket fizetni, meg fenntartani a szociális hálót ebben a formában?

És szerinted jogos, hogy van például 722 ezer rokkantnyugdíjas Magyarországon? Szerinted tényleg ennyi embert korlátozza betegség vagy egészségügyi állapota a munkavégzésben? Ha mindenki kapna alanyi alapon pénzt és ezzel bezárult a kör, akkor értelmetlen lenne gondolkozni, hogy leszázalékoltatom magam mindenféle indokkal. Nem kéne fenntartani sem egy apparátus, amit ennek a jogszerűségét vizsgálja.

Fogjuk rá, hogy a cigók a segély miatt szülnek, bár szerintem nem csak ez van mögötte. De mondjuk, hogy ez a motiváció. Ez egy jó rendszer? Hogy fogják és elveszik a pénzt a te gyerekedtől és odaadják egy borsodi cigánynak, hogy inkább ő neveljen gyereket? Értem én, hogy kell a szolidaritás meg minden, de legyen már neki is valami felelőssége. Ne szűljön gyereket ha nem tudja eltartani. Ha meg szül fél tucatot, akkor a segély nem fogja kisegíteni őket ebből a körforgásból, csak átörökíti a szegénységet a következő generációra.

Szóval nem vagyok egyértelműen az alanyi jogon járó rendszer mellett, de szerintem a mostani se feltétlen jó. (Persze nem is értek annyira hozzá, hogy most megoldja fejben a problémáit.)
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 22 2014 02:31pm
Quote (beni @ 22 Nov 2014 22:27)
Miért? Szerinted most nem megterhelő a kurva sok segélyt, juttatást és egyebeket fizetni, meg fenntartani a szociális hálót ebben a formában?

És szerinted jogos, hogy van például 722 ezer rokkantnyugdíjas Magyarországon? Szerinted tényleg ennyi embert korlátozza betegség vagy egészségügyi állapota a munkavégzésben? Ha mindenki kapna alanyi alapon pénzt és ezzel bezárult a kör, akkor értelmetlen lenne gondolkozni, hogy leszázalékoltatom magam mindenféle indokkal. Nem kéne fenntartani sem egy apparátus, amit ennek a jogszerűségét vizsgálja.

Fogjuk rá, hogy a cigók a segély miatt szülnek, bár szerintem nem csak ez van mögötte. De mondjuk, hogy ez a motiváció. Ez egy jó rendszer? Hogy fogják és elveszik a pénzt a te gyerekedtől és odaadják egy borsodi cigánynak, hogy inkább ő neveljen gyereket? Értem én, hogy kell a szolidaritás meg minden, de legyen már neki is valami felelőssége. Ne szűljön gyereket ha nem tudja eltartani. Ha meg szül fél tucatot, akkor a segély nem fogja kisegíteni őket ebből a körforgásból, csak átörökíti a szegénységet a következő generációra.

Szóval nem vagyok egyértelműen az alanyi jogon járó rendszer mellett, de szerintem a mostani se feltétlen jó. (Persze nem is értek annyira hozzá, hogy most megoldja fejben a problémáit.)


Abbol a 722ezer rokkant nyugdijasbol elenyeszo, aki nem az es igen, mindenki ismer olyanokat akik kivetel, de apummal beszelgettunk errol es en is ezt mondtam, hogy nevetseges, hogy ennyi van, de mondta, hogy sajnoa igen. Koszonhetoen a regi gyaraknak, banyaszatnaj de akat az ujabb cegek munkavedelmi korrupcioinak is.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1101112131418Next
Add Reply New Topic New Poll