d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mennyi A Minimum?
Prev1101112131420Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jun 23 2014 12:44pm
Quote (Karan2_Returned @ Jun 23 2014 06:43pm)
Vagy befektethetned es el se fogyna.


fasz se stresszelné magát onnantól kezdve bármin is.. ha meg befektetel az már riziko
nekem életem végéig elég lenne
a többi meg le van szarva
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Jun 23 2014 12:48pm
Quote (Senee @ 23 Jun 2014 20:44)
fasz se stresszelné magát onnantól kezdve bármin is.. ha meg befektetel az már riziko
nekem életem végéig elég lenne
a többi meg le van szarva


elinflálódna és bb zsír új napi 150k
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Jun 23 2014 12:51pm
Quote (My_Acc_Is_Bazur @ 23 Jun 2014 19:35)
szegény rezsőt leszarta mindenki, pedig érdekeset postolt

szerintem 150-200k-ból kb. kényelmesen el lehet lenni, főleg ha mondjuk együttélsz valakivel, aki szintén keres, és csomó fix cost feleződik. ez az összeg ofc főleg a mostani igényeimet mutatja, később ha akarok kocsit, gyereket stb. nyilván nő az összeg.


Szerintem is, marmint na. Egy palyakezdo fiatalnak mire van szuksege?
Kaja, szorakozas/hobbi (gyuras, szamitogep, egyen sport, etc), lakas.

En a lakasnal havi 74k szamoltam mert jelenleg ennyi a torlesztonk (volt 110 is).
A hazunkban (Haller utca) egy ilyen 33 nmes lakast, mint a mienk 60k korul adnak ki.

Szamoljunk mondjuk baratnovel, ketten keresnek 150k. A kiadasok nem lesznek egyenesen aranyosan duplai szerintem.

Havi 300k gazdalkodunk. Alapbol a lakas rezsije mar felezodik. Szamoljunk a 60k-val. Szerintem a Haller utca, relative kozel van belvaroshoz amugy is, szoval jo.
Havi aram felmegy mondjuk 8k-ig, tobbi rezsi lesz mondjuk 18k, telefon legyen 2 embernek egyutt mondjuk 16k, internet+tv marad 5k.

60+8+18+16+5=107 --> kerekitsunk 110k havonta, csak a rezsikre.

Kaja + egyeb kiadas (ebbe meg mindig csak a mososzerek/tusfurdo, stb szamolom, de meg vegyuk bele csajoknal is az extra piperet), itt sem mondanam, hogy alapbol ha csak a kajat neznenk egyenesen aranyosan duplazodna, de mivel benne vannak az extrak, legyen mondjuk 110k ez is.

Marad havi szinten kb 80k az auto/berlet/bringa/egyebre.

Berlet legyen meg -20k.

Marad 60k, szoval fejenkent 30k hobbikra havi szinten a palyakezdo fiatalainknak. Hat en ebbol siman szorakozok es oltozkodok, nem tudom, lehet masnoknak magasabbak az igenyei, vagy nekem tul alacsony. De en ebbol meg felre is teszek nyaralasra/uj gepre/akarmi.

Nem kell tulzasokba esni, nezzuk a magyar viszonylatot, bizony 2 ember, fejenkent 150k-bol el tud menni nyaralni, szorakozni, akarmi. Masreszt itt most kezdo fizurol van szo, mostani fejjel en nem fogok 300k fizeteseket szamolni olyan megelhetesnek, amibol csaladkent elhetek. Nem kellene tulzasokba esni.

Mondjuk en nem is iszok el egy este 30k-t, mert kurvara nem is akarok. Mondjuk havi egy koncert 8-10k, a sorozesek pedig alkalmankent mondjuk 2-3k.

----

Mas tema, en nem tudom elkepzelni az eletem, mint full varosi, hogy oszinte legyek nekem 150k fizu se kellene ahhoz, hogy megelljek, mivel a kajabol kb csak vaj, tej, stb vennem meg. Zoldseget, gyumolcsot megtermelunk magunknak, tojast szinten (csirkehust szinten), diszno/marha/vadhust sokkal "premiumabb" minosegbe szerzek be falun ~600-800 ft/kg kozott kez alatt, mint amilyet varosi vesz barmilyen hentesnel. Emiatt a havi kaja kiadas erosen csokken.

Illetve ha hosszutavu tervek. El sem tudam kepzelni, hogy csaladdal ne olyan kerteshazban lakjak, ahol nincs terulet a zoldseg/gyumolcsoknek esetleg 1-2 haszonallatnak.
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jun 23 2014 12:51pm
Quote (tevetava @ Jun 23 2014 06:48pm)
elinflálódna és bb zsír új napi 150k


hát azé fasztudja
30 évet ki kéne bírjon
meg ugyse költenék 150k-t/nap srsly
csak az elején mikor beszerzem magamnak a kellő dolgokat a kényelmes wowozáshoz

bár nem értek annyira az infláciohoz
hogy kell vele számolni?!
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Jun 23 2014 12:53pm
Havi 450k szerintem a minimum, ilyen 200k-bol csak nyomorogni lehet, nem ertem hogy irhattok ilyen szamot

Amugy meg hulye a kerdes, mert attol is fugg, hogy van.e sajat lakasod vagy alberlet dijat kell-e fizetned
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jun 23 2014 12:53pm
Quote (RRC @ Jun 23 2014 06:53pm)
Havi 450k szerintem a minimum, ilyen 200k-bol csak nyomorogni lehet, nem ertem hogy irhattok ilyen szamot

Amugy meg hulye a kerdes, mert attol is fugg, hogy van.e sajat lakasod vagy alberlet dijat kell-e fizetned


látszik anyáék téged is jól tartottak
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Jun 23 2014 12:54pm
Quote (RRC @ Jun 23 2014 07:53pm)
Havi 450k szerintem a minimum, ilyen 200k-bol csak nyomorogni lehet, nem ertem hogy irhattok ilyen szamot

Amugy meg hulye a kerdes, mert attol is fugg, hogy van.e sajat lakasod vagy alberlet dijat kell-e fizetned


Meg attol is függ hogy a masnapos kenyeret meg megeszed-e.
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jun 23 2014 01:03pm
Member
Posts: 5,907
Joined: Feb 3 2012
Gold: 43.51
Jun 23 2014 01:07pm
Quote (Senee @ 23 Jun 2014 20:03)
https://31.media.tumblr.com/e9c60c7a2a2bcb08b61bd9ef5f49d8d3/tumblr_mswvcgBqXJ1qflt1lo1_500.png


és ez így van jól
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jun 23 2014 01:12pm
lol pic related

Go Back To Magyar Topic List
Prev1101112131420Next
Add Reply New Topic New Poll