d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Mennyire Vagy Boldog? > 1-5
Prev1101112131422Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Apr 8 2013 03:52pm
Quote (jarabekg @ 8 Apr 2013 22:51)
nem várni kell rá, hanem tenni érte.

minél kevesebbet teszel érte annál többet kell várni


ejj de nagyon this
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Apr 8 2013 03:54pm
szomorú a reál értelmiség jóllét miatt kialakult ignoráns hozzáállása

nem baj, majd egyszercsak még jobban megszigorítják a röghözkötést, aztán mehet majd a sírás, én meg mondhatom hogy késő bánat ebgondolat

This post was edited by jarabekg on Apr 8 2013 03:55pm
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Apr 8 2013 03:55pm
Quote (jarabekg @ 8 Apr 2013 22:54)
szomorú a reál értelmiség jóllét miatt kialakult ignoráns hozzáállása


Nem is az, hogy ignorans, de egyszeruen feladtak mar.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Apr 8 2013 03:55pm
Quote (jarabekg @ 8 Apr 2013 23:51)
nem várni kell rá, hanem tenni érte.

minél kevesebbet teszel érte annál többet kell várni


ebben igazad van, viszont a magyar társadalom többségét az előző rendszerben szocializálódott 45+ éves emberek alkotják. Tömegével vannak köztük a váltani képtelen az előző rendszerből hozott hozzáállást mai napig magukkal görgető emberek.
Ameddig ez a réteg ki nem megy, addig itt nem lesz váltás. Utána pedig kérdés, hogy a ma 35 alatti, fiatal felnőtt életét már egy más ideológiával, egy európai gondolkozással kezdő emberek mit fognak összerakni...

This post was edited by CyberPunk666 on Apr 8 2013 03:56pm
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Apr 8 2013 03:56pm
Quote (jarabekg @ Apr 8 2013 10:51pm)
nem várni kell rá, hanem tenni érte.

minél kevesebbet teszel érte annál többet kell várni


halljuk kedves Jari te mit teszel azért hogy jobb legyen Magyarországon élni?
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Apr 8 2013 03:56pm
Quote (anyd @ 8 Apr 2013 23:56)
halljuk kedves Jari te mit teszel azért hogy jobb legyen Magyarországon élni?


beúszik a balaton soundra, mert ő nem akar egy egész jegyet a fél napra ;)

Bocsi, de ez magas labda volt :D Ne vedd komolyan...
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Apr 8 2013 03:57pm
Quote (jarabekg @ 8 Apr 2013 23:51)
nem várni kell rá, hanem tenni érte.

minél kevesebbet teszel érte annál többet kell várni


OK, menj, próbáld megmagyarázni az átlagembernek, hogy attól még, hogy 300 ft-tal kevesebb lett a számla nem Orbán a messiás. Menj, próbálj küzdeni az ellen az antiszemitizmus ellen ami itt van. Menj, próbáld megmagyarázni az embereknek az alkotmányos értékeket, a jogállam és a demokrácia fontosságát, azt, hogy az EU nem tartományként tekint ránk. Sok sikert, mert nekem nem sikerült, meguntam, én nem fogok ezzel szenvedni, ide generációváltás kell ami túl sok idő.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Apr 8 2013 03:57pm
Quote (CyberPunk666 @ 8 Apr 2013 22:55)
ebben igazad van, viszont a magyar társadalom többségét az előző rendszerben szocializálódott 45+ éves emberek alkotják. Tömegével vannak köztük a váltani képtelen az előző rendszerből hozott hozzáállást mai napig magukkal görgető emberek.
Ameddig ez a réteg ki nem megy, addig itt nem lesz váltás. Utána pedig kérdés, hogy a ma 35 alatti, fiatal felnőtt életét már egy más ideológiával, egy európai gondolkozással kezdő emberek mit fognak összerakni...


Hat ha mindenki elmegy akkor nagy lofaszt :D

Quote (Rawen @ 8 Apr 2013 22:57)
OK, menj, próbáld megmagyarázni az átlagembernek, hogy attól még, hogy 300 ft-tal kevesebb lett a számla nem Orbán a messiás. Menj, próbálj küzdeni az ellen az antiszemitizmus ellen ami itt van. Menj, próbáld megmagyarázni az embereknek az alkotmányos értékeket, a jogállam és a demokrácia fontosságát, azt, hogy az EU nem tartományként tekint ránk. Sok sikert, mert nekem nem sikerült, meguntam, én nem fogok ezzel szenvedni, ide generációváltás kell ami túl sok idő.


Amikor otthon vagyok folyamatosan ezt csinalom. Nehez, de ha a muveltebb fiatalok nem tesznek semmit akkor ki fog?

This post was edited by josheide on Apr 8 2013 03:58pm
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Apr 8 2013 03:58pm
Quote (josheide @ 8 Apr 2013 23:57)
Hat ha mindenki elmegy akkor nagy lofaszt :D


"mindig azt mondják, hogy legyek jó! De miért mindig csak én, csak én legyek a jó?"
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Apr 8 2013 03:58pm
josheide tomival pártot fogunk alapítani és megváltjuk a világot.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1101112131422Next
Add Reply New Topic New Poll