d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Isten Vs Evolúció
Prev1101112131446Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Sep 19 2012 05:06pm
Quote (TassassinHc @ Sep 19 2012 10:57pm)
micro és macro evolúció.

érzed a különbséget?


/e:

csak hogy ne kelljen máshol keresned:
http://www.evangelikus.hu/lapszemle_2009-2011/a-darwinizmus-elakadt-2013-oesszeomlik-az-evolucioelmelet


mondjuk adott kérdésekben egy nyilvánvalóan ilyen vagy olyan nézőponton álló oldalt csak nem olvasnék.

kb mintha az ország ügyeiről érdeklődnék és csak kuruc infot olvasnék
.. tuti, hogy pár hét után véresszájú fasiszta lenne belőlem a minden-egyes-betűből áradó gyűlölet miatt

inb4 dehát olvasd el.. ezek tények..
Member
Posts: 14,316
Joined: May 8 2006
Gold: 3.03
Sep 19 2012 05:09pm
Quote (Senee @ 20 Sep 2012 01:06)
mondjuk adott kérdésekben egy nyilvánvalóan ilyen vagy olyan nézőponton álló oldalt csak nem olvasnék.

kb mintha az ország ügyeiről érdeklődnék és csak kuruc infot olvasnék
.. tuti, hogy pár hét után véresszájú fasiszta lenne belőlem a minden-egyes-betűből áradó gyűlölet miatt

inb4 dehát olvasd el.. ezek tények..


nem tudom, hogy miből gondolod, én csak az egyik oldalt olvasom?



Quote (iFeelAlone @ 20 Sep 2012 01:03)
Érzem a különbséget. Miből lesz a macroevolúció? Csak nem a microevolúciós változásokból?



miből lesz a hőlégballon?
fogunk egy kicsi lufit, amit a cirkuszban használunk és jóóóó sok meleg levegőt fújunk bele.
ezt jelenti a microevolúcióból lesz a macro...

microevolúció: a kicsi lufit tudod fújni, egy darabig. utána kidurran.
hogy hőlégballonod legyen, egy másik anyagból készült "lufit" kell venned. és mást is kell bele fújni.


a macroevolúció egy hit.

This post was edited by TassassinHc on Sep 19 2012 05:12pm
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Sep 19 2012 05:13pm
Quote (TassassinHc @ Sep 19 2012 11:09pm)
nem tudom, hogy miből gondolod, én csak az egyik oldalt olvasom?


inkább arra gondoltam, hogy ha pl politikáról beszélgetek valakivel és az nekem a kuruc inforol linkelget, hogy nézd, ez tény; akkor lehet bezárom a beszélgetést
a szélsőséges szarokon totálisan kizárják a másik oldal értékelhető dolgait és mindent arra hegyeznek ki, hogy a másik miért szar és mi miért vagyunk királyok
Member
Posts: 12,371
Joined: May 26 2005
Gold: 931.79
Sep 19 2012 05:17pm
Quote (TassassinHc @ Sep 20 2012 12:09am)
nem tudom, hogy miből gondolod, én csak az egyik oldalt olvasom?






miből lesz a hőlégballon?
fogunk egy kicsi lufit, amit a cirkuszban használunk és jóóóó sok meleg levegőt fújunk bele.
ezt jelenti a microevolúcióból lesz a macro...

microevolúció: a kicsi lufit tudod fújni, egy darabig. utána kidurran.
hogy hőlégballonod legyen, egy másik anyagból készült "lufit" kell venned. és mást is kell bele fújni.


a macroevolúció egy hit.




Olvasom közben a cikkedet de azért reagálok.

Tehát hiszel abban, hogy apró változások történhetnek a génállományban melyek néhány esetben pozitív hatással vannak az egyed túlélési esélyeire ezáltal elterjednek a fajon belül és továbböröklődnek de nem hiszel abban, hogy a sok kicsi változás hatására annyira megváltozik a DNS, hogy egy idő után új fajról kell beszélnünk. Hol akad meg a dolog szerinted?
Member
Posts: 14,316
Joined: May 8 2006
Gold: 3.03
Sep 19 2012 05:20pm
Quote (Senee @ 20 Sep 2012 01:13)
inkább arra gondoltam, hogy ha pl politikáról beszélgetek valakivel és az nekem a kuruc inforol linkelget, hogy nézd, ez tény; akkor lehet bezárom a beszélgetést
a szélsőséges szarokon totálisan kizárják a másik oldal értékelhető dolgait és mindent arra hegyeznek ki, hogy a másik miért szar és mi miért vagyunk királyok


még jó, hogy ebben az esetben a szélsőség nem ártalmas. itt csak tudásról van szó. az iskolában (a legtöbben) hagyományos, darwini evolúció-elméletet oktatnak. csak a szélsőséget. szót nem ejtenek semmi másról, holott a darwini evolúció-elmélet análisan inzultálja a valószínűségszámítást.
a politikai hasonlatok a tudományos írásokkal való párhuzamba vonása elég fura ötlet.
ugyan az a Android / apple is.
birkózók / bokszolók
stb, stb...
Member
Posts: 14,316
Joined: May 8 2006
Gold: 3.03
Sep 19 2012 05:25pm
Quote (iFeelAlone @ 20 Sep 2012 01:17)
Olvasom közben a cikkedet de azért reagálok.

Tehát hiszel abban, hogy apró változások történhetnek a génállományban melyek néhány esetben pozitív hatással vannak az egyed túlélési esélyeire ezáltal elterjednek a fajon belül és továbböröklődnek de nem hiszel abban, hogy a sok kicsi változás hatására annyira megváltozik a DNS, hogy egy idő után új fajról kell beszélnünk. Hol akad meg a dolog szerinted?


ott, hogy
1) val.szám.
2) nincsenek fajok közötti átmenetek
3) rengeteg példa van arra, hogy egy-egy élőlény nem élné / nem élhetné túl ezt a folyamatot


(lehet, nappal még eszembe fog jutni 1-2 dolog, de éppen Prison Break s04e15-t nézek és Scofield most jött vissza a halálból és tele vagyok zabálva :D )
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Sep 19 2012 05:34pm
Quote (TassassinHc @ 20 Sep 2012 01:25)
ott, hogy
1) val.szám.
2) nincsenek fajok közötti átmenetek
3) rengeteg példa van arra, hogy egy-egy élőlény nem élné / nem élhetné túl ezt a folyamatot


(lehet, nappal még eszembe fog jutni 1-2 dolog, de éppen Prison Break s04e15-t nézek és Scofield most jött vissza a halálból és tele vagyok zabálva :D )


Annak mennyi a valoszinusege, hogy pont te szuletsz meg ? Hogy milliardnyi sperma kozul pont te legyel eletkepes ? kb 0, es te megis itt vagy koztunk.
Member
Posts: 14,316
Joined: May 8 2006
Gold: 3.03
Sep 19 2012 05:38pm
Quote (josheide @ 20 Sep 2012 01:34)
Annak mennyi a valoszinusege, hogy pont te szuletsz meg ? Hogy milliardnyi sperma kozul pont te legyel eletkepes ? kb 0, es te megis itt vagy koztunk.


kérd meg jara-t, hogy vegyen kezelésbe téged :D
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Sep 19 2012 05:42pm
Quote (TassassinHc @ Sep 19 2012 11:38pm)
kérd meg jara-t, hogy vegyen kezelésbe téged :D


én sem értem a valószínűségszámítás megemlítését mint kontra érvet felhozni a fajok kialakulásánál.. nem naponta alakulnak ki fajok..
pl lottón se nyer az ember minden nap.. de ha lenne pár millió évem; tuti nyernék egyszer :XDFXDFXg
Member
Posts: 18,218
Joined: Dec 9 2006
Gold: 145.00
Go Back To Magyar Topic List
Prev1101112131446Next
Add Reply New Topic New Poll