d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev1109410951096109710985001Next
Closed New Topic New Poll
Member
Posts: 42,133
Joined: Nov 12 2007
Gold: 6,645.00
Dec 17 2011 01:25pm
pinapinapunci
egésznap shopping :C
Member
Posts: 11,680
Joined: Nov 5 2008
Gold: 1.21
Dec 17 2011 01:25pm
Quote (Liliomtipro @ 17 Dec 2011 20:01)
Kedves Olvasóm (Barátom)!

Örömmel tájékoztatom, hogy az Alfa-Omega portál szervezésében kísérleti jelleggel, hamarosan megnyitjuk 

„Az Úr Szava” Bibliaiskolát.

  1.
      A Bibliaiskola célja, hogy

  1. félretéve a különböző felekezeti hagyományokat és dogmákat
  2. segítsen eligazodni a Biblia tanításaiban,
  3. ismereteket adjon a Biblia alapvető témái területén
  4. segítsen rácsodálkozni arra, hogy Isten ma is „működik”, hogy a Bibliában olvasott szavak valóban Isten élő és ható beszédei.

  2.
      Néhány téma a tanfolyam „tananyagai” közül, a teljesség legcsekélyebb igénye nélkül:

  1. A Teljes szentírás, avagy eljegyzés és esküvő  / Az Ó szövetségi írások.../
  2. Jézus személye
  3. Jézus a próféciákban
  4. Jézus az "ó" szövetség idején
  5. Engesztelő áldozat az "ó" és"új" szövetségben Bűnbánat Bűnbocsánat Kegyelem
  6. Mit jelent a kiválasztás?
  7. Miért van szükség a próbákra?
  8. Mit jelent megpróbáltnak lenni?
  9. A Szinoptikusok
  10. A Próféciák
  11. A Tanítványság
  12. A Szolgálati ajándékok
  13. Megítélés-ítélkezés
  14. A Szentszellem munkái a hívőkben ill. az egyházban.
  15. Tanítványképzés
  16. Beépülés-beépítés az Egyházba
  17. Kik a szolgálók?
  18. Mi a szolgálat?
  19. Mit jelent az Új szövetség?
  20. A Megváltás

  3.
      Ki lehet a bibliaiskola hallgatója?

  1.
      Azok jelentkezését várjuk, akik

  1. elkötelezettek arra, hogy elmélyítsék lelki kapcsolatukat Megváltójukkal
  2. elkötelezettséget éreznek arra, hogy Istenről, a Megváltóról tanuljanak
  3. elkötelezettek arra, hogy rendszeresen tanulájanak.
  4. készek alávetni magukat egy tanulási programnak, s azt következetesen végig szeretnék csinálni.

  1.
      Kinek a jelentkezését nem várjuk?

  2.
      Ne jelentkezzenek azok, akik:

  1. ragaszkodnak inkább egy vallásfelekezeti hagyományhoz, s kevésbé az Isten Igéjéhez…

  2.
      Mikor kezdődik ténylegesen az oktatás?

  3. Azon dolgozunk, hogy ez hamarosan megtörténhessen. Jelenleg a szervezés fázisában vagyunk, várhatóan 2012. februárjában kezdünk.

  3.
      Mennyi ideig fog tartani egy kurzus?

Terveink szerint egy kurzus három hónapig fog tartani, s ezalatt kb. nyolc témát fogunk érinteni.

  4.
      Hogyan fog működni a gyakorlatban?

  1. Egy előre megadott tárhelyre feltöltünk egy gondolatébresztő tanítást, aminek időtartalma kb 20-25 perc.
  2. A hanganyagot a hallgató letölti, meghallgatja.
  3. Napi rendszeres bibliatanulmányozást folytat
  4. Elkészíti a kiadott feladatokat
  5. Részt vesz a skype-n szervezett konzultáción
  6. Az adott téma a beadandó dolgozat, beadásával, teszt kitöltésével ér véget.
  7. A fenti teendők egy hetet ölelnek fel. Ha ezzel kész a csoport, akkor tudunk a következő témához hozzákezdeni.

  5.
      Milyen „terhelést” jelkent a bibliaiskola hallgatójának lenni?

  1.
      Aki vállalja, hogy a bibliaiskola hallgatója legyen, az

  1. rendszeres bibliaolvasással készül a különböző témákból
  2. meghatározott rendszerességgel részt vesz a tanfolyam alkalmain,
  3. meghallgatja a kijelölt előadásokat,
  4. tesztet tölt ki,
  5. dolgozatot ad be
  6. aktívan együttműködik a tanfolyam témavezetőivel.

  6.
      Hogyan lehet jelentkezni a bibliaiskolába?

  2. Jelenleg előfelvétel zajlik. Ez olyan igényfelmérés. Ha szeretnél jelentkezni, akkor az alábbi linken megnyíló kérdőív kitöltésével jelentkezhetsz:

  7. >>link<<


nem olvastam el csak kvótolom mert most éppen ilyen kedvem van.
Member
Posts: 23,647
Joined: Jan 17 2010
Gold: 0.00
Dec 17 2011 01:26pm
Quote (Liliomtipro @ Dec 17 2011 08:01pm)
Kedves Olvasóm (Barátom)! 


neked mindig küldenek ilyen szarokat?
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Dec 17 2011 01:33pm
Quote (N4aBz @ 17 Dec 2011 20:26)
neked mindig küldenek ilyen szarokat?


rendszeresen jár gyűlésekre
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Dec 17 2011 02:23pm
szedem le a gépészt, elég régen láttam már
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Dec 17 2011 02:40pm
legszívesebben letiltanám aki ezt kirakja a falára

Member
Posts: 42,133
Joined: Nov 12 2007
Gold: 6,645.00
Dec 17 2011 02:46pm
Quote (beni @ Dec 17 2011 09:40pm)
legszívesebben letiltanám aki ezt kirakja a falára

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/386554_325797620766825_100000097689429_1405204_543726449_n.jpg


i know that feel bro
Member
Posts: 45,902
Joined: Oct 8 2006
Gold: 59.00
Dec 17 2011 02:49pm
Quote (beni @ 17 Dec 2011 21:40)
legszívesebben letiltanám aki ezt kirakja a falára

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/386554_325797620766825_100000097689429_1405204_543726449_n.jpg


na és az ilyen állatkínzós tl;dr sztorik fejnél félbevágott kutyával illusztrálva?
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Dec 17 2011 02:50pm
Quote (Nerz8 @ Dec 17 2011 09:49pm)
na és az ilyen állatkínzós tl;dr sztorik fejnél félbevágott kutyával illusztrálva?


én meghatódok, és elgondolkodok a világ nagy dolgain
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Dec 17 2011 02:54pm
Quote (beni @ 17 Dec 2011 21:40)
legszívesebben letiltanám aki ezt kirakja a falára

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/386554_325797620766825_100000097689429_1405204_543726449_n.jpg


Erről így hirtelen eszembe jutott, hogy ha a tűzoltók annyit keresnének, mint ronaldo, akkor a második havi fizetésük után a büdös kurva életben nem mennének be mégegyszer egy égő házba ^^
Go Back To Magyar Topic List
Prev1109410951096109710985001Next
Closed New Topic New Poll