d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Felsőoktatás Topik > Bmebme
Prev1107108109110111327Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 8,212
Joined: Oct 10 2012
Gold: 206.00
Apr 4 2013 08:46am
Quote (Rawen @ Apr 4 2013 04:43pm)
Legalább 300 alatt én se engednék senkit egyetemre.


beszélgettünk anno a csoporttársakkal, ki hogy szuperált az érettségin:

én : emelteztem kettőből, a matek ilyen és ilyen lett
fél méteres körmű csaj : ááá én csak közepeztem, nem sok kellett volna a négyeshez

matekszak why
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Apr 4 2013 08:48am
hát ja érdekes lesz

"Hozzátette: arra számít, hogy a felsőoktatás a minőség irányába fog elmozdulni és lényegesen kisebb lesz."

140k->110k->95k
ki tudja hol áll meg

Quote (Jancsipapa @ 4 Apr 2013 16:46)
beszélgettünk anno a csoporttársakkal, ki hogy szuperált az érettségin:

én : emelteztem kettőből, a matek ilyen és ilyen lett
fél méteres körmű csaj : ááá én csak közepeztem, nem sok kellett volna a négyeshez

matekszak why

szerintem aki szívni akar az szívjon
én is matek szak vagyok ha úgy nézzük, és 3-as középszintűvel nekiugrottam elte-nek, most meg ilyen 4-es fölött vagyok ha átlagolom az összes matekot, pedig volt már vagy 7 :D

persze, ez is jó, hiszen 240 pont egy vicc (estire engem is annyival vettek fel)
de a másik oldalról kéne igazán megfogni, hogy milyen szinten kelljen teljesíteni, nem?

This post was edited by Anarkin on Apr 4 2013 08:50am
Member
Posts: 8,212
Joined: Oct 10 2012
Gold: 206.00
Apr 4 2013 08:51am
Quote (Anarkin @ Apr 4 2013 04:48pm)
hát ja érdekes lesz

"Hozzátette: arra számít, hogy a felsőoktatás a minőség irányába fog elmozdulni és lényegesen kisebb lesz."

140k->110k->95k
ki tudja hol áll meg


szerintem aki szívni akar az szívjon
én is matek szak vagyok ha úgy nézzük, és 3-as középszintűvel nekiugrottam elte-nek, most meg ilyen 4-es fölött vagyok ha átlagolom az összes matekot :D

persze, ez is jó, hiszen 240 pont egy vicc
de a másik oldalról kéne igazán megfogni, hogy milyen szinten kelljen teljesíteni, nem?


de rögtön érettségi után mentél oda tanulni?
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Apr 4 2013 08:51am
Quote (Jancsipapa @ 4 Apr 2013 16:51)
de rögtön érettségi után mentél oda tanulni?


nah, 1 év technikusi és vagy 3 vagy 4 év pihi
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Apr 4 2013 08:51am
Quote (Anarkin @ 4 Apr 2013 16:48)
hát ja érdekes lesz

"Hozzátette: arra számít, hogy a felsőoktatás a minőség irányába fog elmozdulni és lényegesen kisebb lesz."

140k->110k->95k
ki tudja hol áll meg


szerintem aki szívni akar az szívjon
én is matek szak vagyok ha úgy nézzük, és 3-as középszintűvel nekiugrottam elte-nek, most meg ilyen 4-es fölött vagyok ha átlagolom az összes matekot, pedig volt már vagy 7 :D

persze, ez is jó, hiszen 240 pont egy vicc (estire engem is annyival vettek fel)
de a másik oldalról kéne igazán megfogni, hogy milyen szinten kelljen teljesíteni, nem?


Leginkább államira gondoltam, aki kifizeti az egészet annak igazából azt mondom, a ponthatár se kell de államira kell valami szűrés, azt nem lehet, hogy érettségin szar vagy de majd egyetemen lehet jobb leszel.
Member
Posts: 8,212
Joined: Oct 10 2012
Gold: 206.00
Apr 4 2013 09:04am
Quote (Anarkin @ Apr 4 2013 04:51pm)
nah, 1 év technikusi és vagy 3 vagy 4 év pihi


azért kérdezem, mert ennyi évvel idősebben mégiscsak máshogy állsz hozzá, rájöttél hogy te azt szeretnéd csinálni, úgy is teljesítesz.


másik sztori, első kombinatorika gyakunkon hangzott el a kérdés:

'tanárnő, nem kéne a törtvonalat behúzni oda?'

de amúgy a középiskolai oktatás is olyan, amilyen, szvsz nem csak itt kéne kezdeni... példának okáért irodalomból az egyik legjobb középszintűt írtam, közben a tudásom az már akkor is egy kettessel volt egyenlő. tudtam helyesen írni, szóbelin meg szépen mosolyogtam, olyan tételt húztam, aminél lehetett használni a művet, a végében meg kb egy komplett elemzés ott volt...

de ugye kell a mindennap tesióra, meg a heti két művészetek óra, etika meg a fasztudja még mi, egy emelt matek-fizika szakos osztálynál meg törvény írja elő, hogy max 1 órát lehet pluszban tartani (ha jól tudom összesen a két tárgynál)
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Apr 17 2013 09:13am
Most akkor lesz olyan szak,a hova nincs állami hely(jog, közgáz), vagy nem?
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Apr 17 2013 09:16am
Quote (Jancsipapa @ 4 Apr 2013 15:46)
beszélgettünk anno a csoporttársakkal, ki hogy szuperált az érettségin:

én : emelteztem kettőből, a matek ilyen és ilyen lett
fél méteres körmű csaj : ááá én csak közepeztem, nem sok kellett volna a négyeshez

matekszak why


hogy a picsaba mehet valaki matekszakra annyival :D
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Apr 17 2013 09:22am
Quote (josheide @ 17 Apr 2013 17:16)
hogy a picsaba mehet valaki matekszakra annyival :D


Ha az eszére érted, akkor a hármas matek mindent elmond, ha a pontra, akkor a matek és fizika képzéseken a létszám se telik meg, ezért szinte mindenhova minimum pontszámmal be lehet jutni (valami 240)
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Apr 17 2013 09:26am
Quote (CyberPunk666 @ 17 Apr 2013 16:22)
Ha az eszére érted, akkor a hármas matek mindent elmond, ha a pontra, akkor a  matek és fizika képzéseken a létszám se telik meg, ezért szinte mindenhova minimum pontszámmal be lehet jutni (valami 240)


besza- behu-

de legalabb kihullanak ezek a gyokerek? En a 98%os matekommal nem mernek matekszakra menni mert a kozepszintu erettsegihez nem sok tudas kell, a matekszak meg azert eleg izmos tud lenni.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1107108109110111327Next
Add Reply New Topic New Poll