Quote (GoreKnight9 @ 17 Jun 2015 21:28)
Hat nekem is, bar azert van nehany resz, amivel egyet tudok erteni:
Quote
Zimbardo szerint a családok széthullása jelentősen hozzájárul a mai nemzedék problémáihoz. Az egykori többgenerációs nagycsaládban megkövetelték a gyerektől a tiszteletet, az udvariasságot, az alkalmazkodást. Ma Amerikában a családok 41 százalékában egy szülő – többnyire az anya – neveli a gyerekeket. Az apa nélküli társadalom a fiúkat sújtja jobban. Nekik hiányzik leginkább az apai szigor, a világos követelményrendszer. A fiúk leginkább édesapjuknak akarnak megfelelni, őt akarják követni.
Nem feltetlen az apa hianyra gondolok, de pl arra, hogy a csalad minimal szinten szocializalodik nagyon sokaknal EGYMASSAL. Biztos megvan az oka, meg olyannal senki se beszelget szivesen, aki egyebkent veri, meg megalazza, etc.. Nincs kedvem most tovabb vinni a gondolatmenetet.. Faradt vagoyk. :C