d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev1100510061007100810091468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 1,201
Joined: Jun 20 2012
Gold: 1.00
Oct 15 2018 08:57am
Quote (Cpt_Ghost @ Oct 15 2018 03:46pm)
aztan egy ido utan nem lesz mar ra kereslet es bedol
amugy imo nem feltetlenul akkora baj ez, legalabb kevesbe koncentralodik nagyvarosokban a nepesseg ami egy csomo kornyezetvedelmi meg urbanisztikai problemat megold


nem hát, én tökre élvezek 100k ezer hufot kiadni egy albérletért
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Oct 15 2018 09:00am
Quote (LehetHogyTokreUjVagyokDeNemBizti @ 15 Oct 2018 16:57)
nem hát, én tökre élvezek 100k ezer hufot kiadni egy albérletért


mondjuk ha az a lakas nem kerult volna 20-30-40 millaba ..... de kerul.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Oct 15 2018 09:09am
Quote (LehetHogyTokreUjVagyokDeNemBizti @ 15 Oct 2018 16:57)
nem hát, én tökre élvezek 100k ezer hufot kiadni egy albérletért


nem az a kerdes, hogy elvezed-e.
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Oct 15 2018 09:16am
Sztem a kereslet sosem fog megszűnni, lakni mindig kell valahol es az általános tendencia az h az emberek városban akarnak lakni, nem latok ra okot h ez megváltozzon a közeljövőben
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Oct 15 2018 09:22am
hat lehetne fele ennyi ember pesten tbh, az elmult 4-6 évben érezhetően szarabb lett autóval közlekedni, literally éjszaka közepén kivül nincs olyan időszak hogy haladni lehet
ilyen 10 kilóméteres távok 30 percek
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Oct 15 2018 09:23am
Quote (Vismajor @ 15 Oct 2018 17:16)
Sztem a kereslet sosem fog megszűnni, lakni mindig kell valahol es az általános tendencia az h az emberek városban akarnak lakni, nem latok ra okot h ez megváltozzon a közeljövőben


ameddig kitudják fizetni az emberek, addig valóban nem, addig csak szimplán ez a helyzet, de ha továbbra is ilyen ütemben emelkednek az árak, akkor azért elfog jönni az az idő, amikor ez visszaesik
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Oct 15 2018 09:25am
Quote (Cpt_Ghost @ Oct 15 2018 05:23pm)
ameddig kitudják fizetni az emberek, addig valóban nem, addig csak szimplán ez a helyzet, de ha továbbra is ilyen ütemben emelkednek az árak, akkor azért elfog jönni az az idő, amikor ez visszaesik


nekem sem tiszta kövezzetek meg hogy vissza miért esne
100k-t ki tud fizetni? okes akkor 200k, ki tudja fizetni? okes akkor 300k, nem tudja kifizetni? jo alljunk meg 200-250kn ameddig nem keresnek többet/nem jön más aki többet keres
de hogy igy 10 évvel ez előtti, 10 millás panel árak legyenek kb elképzelhetetlennek tartom
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Oct 15 2018 09:31am
Quote (cowding @ 15 Oct 2018 17:25)
nekem sem tiszta kövezzetek meg hogy vissza miért esne
100k-t ki tud fizetni? okes akkor 200k, ki tudja fizetni? okes akkor 300k, nem tudja kifizetni? jo alljunk meg 200-250kn ameddig nem keresnek többet/nem jön más aki többet keres
de hogy igy 10 évvel ez előtti, 10 millás panel árak legyenek kb elképzelhetetlennek tartom


kereslet kinalat, elobb utobb nem fogja megerni kifizetni/nem fogja tudni kifizetni a berlo/vevo, nagyobb lesz a kinalat mint a kereslet -> leesik, az, hogy mennyivel, az meg eleg random, de elkepzelheto, hogy nagyon leesik, ha ettol bepanikol mindenki, es hirtelen elakarjak adni az ingatlanjaikat még magas áron, de az is lehet, hogy csak visszaesik a még megfizethető szintre, ezt nem lehet pontosan megjosolni
ilyen 10 évvel ezelőtti szintre biztos nem fog visszaesni, mert azota nem csak az ingatlanok árai változtak, hanem még ezer más dolog is
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Oct 15 2018 09:31am
Quote (cowding @ 15 Oct 2018 17:25)
nekem sem tiszta kövezzetek meg hogy vissza miért esne
100k-t ki tud fizetni? okes akkor 200k, ki tudja fizetni? okes akkor 300k, nem tudja kifizetni? jo alljunk meg 200-250kn ameddig nem keresnek többet/nem jön más aki többet keres
de hogy igy 10 évvel ez előtti, 10 millás panel árak legyenek kb elképzelhetetlennek tartom


a helyzet az, hogy most is igy megy
volt ismeros, aki a hirdetesben 150t latott, telefonon egyeztettek, mar 160 volt, helyszinen meg kozoltek, hogy masik ember 170rugot fizetne, es kerdeztek, hogy neked meger 180at? ha nem akkor viszlat
Member
Posts: 44
Joined: Feb 8 2018
Gold: 0.00
Oct 15 2018 11:02am
Lassan orulok h 150 bol megall az egesz mindennel. 😁 Amugy nek ertem h ezt emberek atlagis fizetesbol h oldjak meg, mert ok nem kell megneznem h melyik tejet vegyem meg viszont sporok amin tudok es nem nagy tendenciaban no a bamkszamlam egyenlege egyelore. Jo persze neha megengedek egy luxust is veszek egy cipot, de akinek ezt a felebol negyedebol probalja az mit csinal?

A magyar munkaeropiac meg vicc kategoria, a nagy tendencia h meg mindig nem akarnak normalisan a sebukbe nyulni a kkvk.

Erdekes vilagots elunk, annyi szent.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1100510061007100810091468Next
Add Reply New Topic New Poll