d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev1100410051006100710081468Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Oct 15 2018 07:46am
Quote (bazdmegmarnemtudom @ 15 Oct 2018 15:32)
ennyi erovel kulfoldon megjobban ossze kellett volna omlania, ahol ez vagy 100milla hufban, ha nem tobb



a ket dolog meg egymast gerjeszti szepen.
draga lakas = draga alberlet
draga alberlet = draga lakas

aztan egy ido utan nem lesz mar ra kereslet es bedol
amugy imo nem feltetlenul akkora baj ez, legalabb kevesbe koncentralodik nagyvarosokban a nepesseg ami egy csomo kornyezetvedelmi meg urbanisztikai problemat megold

Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Oct 15 2018 07:50am
Quote (Cpt_Ghost @ 15 Oct 2018 15:46)
aztan egy ido utan nem lesz mar ra kereslet es bedol
amugy imo nem feltetlenul akkora baj ez, legalabb kevesbe koncentralodik nagyvarosokban a nepesseg ami egy csomo kornyezetvedelmi meg urbanisztikai problemat megold


nem hiszem, hogy ez mostanaban be fog kovetkezni.
ahogy meghirdetsz 1 lakast, hogy berlo kell, es 10+ ember fog hivni 1 napon belul (ha jo helyen van, jo allapot,etc)

This post was edited by bazdmegmarnemtudom on Oct 15 2018 07:52am
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Oct 15 2018 07:52am
Quote (bazdmegmarnemtudom @ 15 Oct 2018 15:50)
nem hiszem, hogy ez mostanaban be fog kovetkezni.
ahogy meghirdetsz 1 lakast, hogy berlo kell, es 10+ ember fog hivni 1 napon belul


hát nem is mondtam, hogy ez mostanában lesz, nem 1 éves időtávokban kell ilyen teren gondolkozni, evtizedesben mar inkabb
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Oct 15 2018 07:54am
Quote (Cpt_Ghost @ 15 Oct 2018 15:52)
hát nem is mondtam, hogy ez mostanában lesz, nem 1 éves időtávokban kell ilyen teren gondolkozni, evtizedesben mar inkabb


sztem faluk megjobban elneptelenednek, es nagyvarosokban megtobben fognak lakni.
persze ha te vmi 50fos faluban akarsz vmit kiadni, hat az nem lesz konnyu ofc
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Oct 15 2018 07:54am
Quote (bazdmegmarnemtudom @ 15 Oct 2018 15:54)
sztem faluk megjobban elneptelenednek, es nagyvarosokban megtobben fognak lakni.
persze ha te vmi 50fos faluban akarsz vmit kiadni, hat az nem lesz konnyu ofc


.?
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Oct 15 2018 07:57am
Quote (Cpt_Ghost @ 15 Oct 2018 15:54)
.?


Quote (Cpt_Ghost @ 15 Oct 2018 15:46)
aztan egy ido utan nem lesz mar ra kereslet es bedol
amugy imo nem feltetlenul akkora baj ez, legalabb kevesbe koncentralodik nagyvarosokban a nepesseg ami egy csomo kornyezetvedelmi meg urbanisztikai problemat megold


inkabb erre irtam, hogy sztem ettol lofasz nem fog valtozni
mki belvarosban akar lakni, bpn pl 4-6os + 3as metro vonala, 7es busz stb...
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Oct 15 2018 08:04am
Quote (bazdmegmarnemtudom @ 15 Oct 2018 15:57)
inkabb erre irtam, hogy sztem ettol lofasz nem fog valtozni
mki belvarosban akar lakni, bpn pl 4-6os + 3as metro vonala, 7es busz stb...


azt ertem, hogy mindenki ott akar lakni, csak ezt kurvara nem fogja tudni maganak megengedni :D
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Oct 15 2018 08:13am
Quote (Cpt_Ghost @ Oct 15 2018 03:04pm)
azt ertem, hogy mindenki ott akar lakni, csak ezt kurvara nem fogja tudni maganak megengedni :D


Ezzel együtt az agglomerációban is mennek felfelé az árak. Egyedül ott látsz relatíve alacsony négyzetméter árakat, ahol szar a közlekedés, pl. Csepeltől délre. De ha megnézed az árakat Maglódon, Vecsésen, Fóton, Dunakeszin, Vácon, Érden, Velencén stb. szép lassan közelít a budapesti árakhoz. Az emberek továbbra is kénytelenek a fővárosban dolgozni, mert vidéken egy-két megyeszékhelytől eltekintve szart sem keresnek, úgyhogy marad a napi 3-4 órás ingázás, easiest dolog ever.

This post was edited by -joey- on Oct 15 2018 08:14am
Member
Posts: 26,899
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,352.66
Oct 15 2018 08:20am
Quote (-joey- @ 15 Oct 2018 16:13)
Ezzel együtt az agglomerációban is mennek felfelé az árak. Egyedül ott látsz relatíve alacsony négyzetméter árakat, ahol szar a közlekedés, pl. Csepeltől délre. De ha megnézed az árakat Maglódon, Vecsésen, Fóton, Dunakeszin, Vácon, Érden, Velencén stb. szép lassan közelít a budapesti árakhoz. Az emberek továbbra is kénytelenek a fővárosban dolgozni, mert vidéken egy-két megyeszékhelytől eltekintve szart sem keresnek, úgyhogy marad a napi 3-4 órás ingázás, easiest dolog ever.


egyebkent nem lenne gond bptol 20-30kmre lakni, ha normalisan lehetne kozlekedni (legalabb autoval)
de perpill se autoval, se busszal nem lehet normalisan bejutni, ha nincs buszsav.
ami turheto alternativa, az villamos/metro/buszsav.
amugy konkretan csomoszor gyorsabb a setalas (nemvicc)
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Oct 15 2018 08:23am
Quote (-joey- @ 15 Oct 2018 16:13)
Ezzel együtt az agglomerációban is mennek felfelé az árak. Egyedül ott látsz relatíve alacsony négyzetméter árakat, ahol szar a közlekedés, pl. Csepeltől délre. De ha megnézed az árakat Maglódon, Vecsésen, Fóton, Dunakeszin, Vácon, Érden, Velencén stb. szép lassan közelít a budapesti árakhoz. Az emberek továbbra is kénytelenek a fővárosban dolgozni, mert vidéken egy-két megyeszékhelytől eltekintve szart sem keresnek, úgyhogy marad a napi 3-4 órás ingázás, easiest dolog ever.


ezen sztem csokkenthet, ha kevesbe budapesten koncentralodik a nepesseg, es jobban eloszlik, mert ha laknak videken, kisvarosokban etc emberek, akkor van kinek szolgaltatni = tobb munkahely
most is azert megy csodbe minden szar kisebb telepuleseken, mert nincs kinek fenntartani, szolgaltatni
ha kevesbe telitett a fovaros, akkor a kozlekedes is kevesbe lesz szar, mindenhol sokkal elhetobb lenne imo
Go Back To Magyar Topic List
Prev1100410051006100710081468Next
Add Reply New Topic New Poll