d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Daily Filozofia Topic
Prev1910111213Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Jan 2 2015 03:13pm
Quote (Anarkin @ 2 Jan 2015 22:04)
erről tolhatnánk egy száz oldalas hitvitát egy másik topik keretein belül
i disagree


Toljatok, most ertem haza, en mar lusta vagyok bovebben kifejteni a velemenyem, csak egy szolid sieg heillel zarnam a temat, go for it.
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Jan 2 2015 03:13pm
Quote (bbaallaaggee @ 2 Jan 2015 22:01)
Nyilván értem, hogy a példa célzottan egyáltalán nem szó szerint veendő, de szarok rá, hogy mire célozgatsz, le ezt írtad. Naszóval

Annának nem adnám, elmagyaráznám neki, hogy semmit nem jelent az, hogy megtanították valahogy játszani. Gyerek még, nyilván nem egy fülorgazmus hallgatni a játékát, meg kell még értenie, hogy a tanultság csak elenyésző módon függ össze a valós képességekkel, nem mellesleg a tanultság ténye önmagában egyáltalán nem oka semmilyen jutalmazásnak.

Bélának nem adnám, elmagyaráznám neki, hogy a puszta tény, hogy semmije sincs, nem indok arra, hogy mástól kérjen. Törekedjen a későbbiekben hasznos képességek megszerzésére, vagy ha furulyára van szüksége, akkor törekedjen a tökéletesen haszontalan, furulyafaragás elsajátítására.

Cecíliának nem adnám, elmagyaráznám neki, hogy bár valóban ő csinálta a furulyát, de egyrészt még gyerek, másrészt lány, ezekből kifolyólag a furulya nyilvánvalóan nem csak hogy nem kiváló, de talán még szarnak is kár lenne nevezni. A jövőben próbáljon meg hasznosabb képességeket elsajátítani, amelyek gyümölcsét nem lehet majd tőle elvenni.

Mindezek után a gyerekek orra előtt felgyújtanám a picsába a furulyát, kihangsúlyozva annak fölöslegességét. Megerősíteném továbbá a gyerekekben a saját fölöslegességük és haszontalanságuk gondolatát, bízva abban, hogy a jövőben nem akadnak le egy kibaszott furulyán.


10/10 ezt valahova elmentem.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Jan 2 2015 03:15pm
Quote (josheide @ 2 Jan 2015 23:13)
10/10 ezt valahova elmentem.


This,
Member
Posts: 11,680
Joined: Nov 5 2008
Gold: 1.21
Jan 2 2015 03:19pm
Quote (Anarkin @ 2 Jan 2015 22:04)
erről tolhatnánk egy száz oldalas hitvitát egy másik topik keretein belül
i disagree


Nincs most sem erőm, sem hangulatom erről vitatkozni, de azt speciel kurvára úgy gondolom, hogy a tanultság és intelligencia, tanultság és hasznos képesség, valamint tanultság és értékesség közt nagyon enyhe összefüggés van csak
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Jan 2 2015 03:19pm
Quote (bbaallaaggee @ Jan 2 2015 09:01pm)
Nyilván értem, hogy a példa célzottan egyáltalán nem szó szerint veendő, de szarok rá, hogy mire célozgatsz, le ezt írtad. Naszóval

Annának nem adnám, elmagyaráznám neki, hogy semmit nem jelent az, hogy megtanították valahogy játszani. Gyerek még, nyilván nem egy fülorgazmus hallgatni a játékát, meg kell még értenie, hogy a tanultság csak elenyésző módon függ össze a valós képességekkel, nem mellesleg a tanultság ténye önmagában egyáltalán nem oka semmilyen jutalmazásnak.

Bélának nem adnám, elmagyaráznám neki, hogy a puszta tény, hogy semmije sincs, nem indok arra, hogy mástól kérjen. Törekedjen a későbbiekben hasznos képességek megszerzésére, vagy ha furulyára van szüksége, akkor törekedjen a tökéletesen haszontalan, furulyafaragás elsajátítására.

Cecíliának nem adnám, elmagyaráznám neki, hogy bár valóban ő csinálta a furulyát, de egyrészt még gyerek, másrészt lány, ezekből kifolyólag a furulya nyilvánvalóan nem csak hogy nem kiváló, de talán még szarnak is kár lenne nevezni. A jövőben próbáljon meg hasznosabb képességeket elsajátítani, amelyek gyümölcsét nem lehet majd tőle elvenni.

Mindezek után a gyerekek orra előtt felgyújtanám a picsába a furulyát, kihangsúlyozva annak fölöslegességét. Megerősíteném továbbá a gyerekekben a saját fölöslegességük és haszontalanságuk gondolatát, bízva abban, hogy a jövőben nem akadnak le egy kibaszott furulyán.


nem rossz
csak szerintem inkább a seggedbe dugnád és úgy játszanál rajta
Member
Posts: 11,680
Joined: Nov 5 2008
Gold: 1.21
Jan 2 2015 03:21pm
Quote (llllllllllll @ 2 Jan 2015 22:19)
nem rossz
csak szerintem inkább a seggedbe dugnád és úgy játszanál rajta


Nem volt még fölösleges négy és fél percem, hogy megtanuljak furulyán játszani, így sajnos legfeljebb csak a seggembe dugni tudnám.
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Jan 2 2015 03:26pm
Quote (bbaallaaggee @ Jan 2 2015 10:19pm)
Nincs most sem erőm, sem hangulatom erről vitatkozni, de azt speciel kurvára úgy gondolom, hogy a tanultság és intelligencia, tanultság és hasznos képesség, valamint tanultság és értékesség közt nagyon enyhe összefüggés van csak


csak azért írod ezt mert kibasztak a bmeről
Member
Posts: 11,680
Joined: Nov 5 2008
Gold: 1.21
Jan 2 2015 03:29pm
Quote (BmA_BeMyAngel @ 2 Jan 2015 22:26)
csak azért írod ezt mert kibasztak a bmeről


De azért mintatantervvel meg 4 fölötti átlaggal ha minden jól megy, másfél hónap múlva a kezemben a diploma
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Jan 2 2015 03:30pm
Quote (bbaallaaggee @ 2 Jan 2015 23:29)
De azért mintatantervvel meg 4 fölötti átlaggal ha minden jól megy, másfél hónap múlva a kezemben a diploma


más diplomájával nem menö dicsekedni
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Jan 2 2015 03:30pm
Quote (bbaallaaggee @ Jan 2 2015 10:29pm)
De azért mintatantervvel meg 4 fölötti átlaggal ha minden jól megy, másfél hónap múlva a kezemben a diploma


minőségi oktatás folyhat ott is
Go Back To Magyar Topic List
Prev1910111213Next
Add Reply New Topic New Poll