d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mit Kaptál Karácsonyra?
Prev19101112Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Dec 26 2014 05:05am
Quote (CyberPunk666 @ Dec 26 2014 12:52pm)
Indulj ki egy átlagos (tehát csóró) magyar családból.
Egész évben mondjuk össze tudnak kuporgatni 40 ezer forintot.

Azt meg ahelyett, hogy végre tudnának venni valami normálisat, a felét el kell kúrni ajándékokra a testvéreknek meg olyanoknak, akiknek muszáj adni valamit.
Egy csomóan hitelt vesznek fel.

Arra költik el minden kis pénzüket az életminimumon felül, hogy másoknak vegyenek olyat, ami neki valószínűleg nem kell, és cserébe kapnak olyat, amire nem költötték volna a sajátjukat.


Ha az ünnepet az ajándékkal azonosítjuk, az asokkal ünnepibb hozzáállás. fúde ünnepi, vásárolj! vásárolj! költs! költs! Attól függ, hogy kit mennyire szeretsz és mennyire törődsz vele, hogy mennyit veszel neki karácsonyra.
ÉLJEN A KÖLTEKEZÉS ÜNNEPE!

:hányinger:


//kurvára nem számít a "csak kis apróságot mindenkinek", mert van kb 15 olyan közeli családtag, akinek muszáj venni valamit... ha csak ilyen 1000 forintért vásárolsz + a párodnak többért, már elment egy rakás pénz, és ettől semmivel sem szereted őket jobban.
Nagyon kellene másra. Anyagilag borzalmasan rossz és mégis muszáj, tudatosan tönkre KELL baszni magam anyagilag egy adag csokiért meg szarokért.
Mondjuk az asszony azt vett nekem ami kellett, ez egy jó pont.


"Non optional social convention."

Amúgy kicsit túlgondolod ezt az egészet.

A költekezésnek az a varázsa, hogy bármikor vehetsz fel hitelt, és ha nem tudod visszafizetni, csak el kell menekülni egy másik országba.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Dec 26 2014 05:09am
Quote (ZaturekManfred @ 26 Dec 2014 13:05)
"Non optional social convention."

Amúgy kicsit túlgondolod ezt az egészet.

A költekezésnek az a varázsa, hogy bármikor vehetsz fel hitelt, és ha nem tudod visszafizetni, csak el kell menekülni egy másik országba.


Érzékenyen érint, mert éppen nem állunk jól és nagyon rosszul jött ez a karácsonyos baromság, még akkor is ha mi tényleg csak apróságokat adtunk. De a kurvasok családtag szorozva a párszáz forinttal, az sok pénz.
Nagyon lett volna helye máshol...


Egy sima összeülős kajálás sokkal kellemesebb lenne, ha közben nem görcsölsz azon, hogy az a pénz mennyire kellett volna másra.


Nekem nem a karácsonnyal van a bajom, hanem az ajándékozással.

This post was edited by CyberPunk666 on Dec 26 2014 05:11am
Member
Posts: 826
Joined: Sep 9 2014
Gold: 0.00
Dec 26 2014 05:14am
Quote (CyberPunk666 @ Dec 26 2014 01:09pm)
Érzékenyen érint, mert éppen nem állunk jól és nagyon rosszul jött ez a karácsonyos baromság, még akkor is ha mi tényleg csak apróságokat adtunk. De a kurvasok családtag szorozva a párszáz forinttal, az sok pénz.
Nagyon lett volna helye máshol...


Egy sima összeülős kajálás sokkal kellemesebb lenne, ha közben nem görcsölsz azon, hogy az pénz mennyire kellett volna.


Nekem nincsenek nagy igényeim, csak fa legyen meg család.
Member
Posts: 39,899
Joined: Dec 16 2008
Gold: 19.00
Dec 26 2014 07:05am
Nálunk ez úgy ment, hogy akinek épp megy a szekér, az megkérdezte az illető közvetlen családtagját, hogy van-e esetleg valami, amire szüksége van az előbbinek. Így talán nem vész el a meglepi öröme. Ez persze csak a koncepció. A válasz persze az szokott lenni, hogy ruha vagy valamilyen elektronikai cucc. Ruhára bizony utalvány kell, senki nem ismeri a másik méretét és ízlését pontosan. Meg talán ennek van a legtöbb hasznossága, mmint a tuhának. Akinek meg kevésbé megy a szekér, az segít a 15++ fős ebéd lebonyolításában, kaja minden megcsinálásában. Én jobban várom az ebédet mint az ajándékozást, mert akkor mindig nagyokat röhögünk satöbbi. Meg ilyenkor arra a pár órára együtt az egész nagy família, ami elég jó. Iszunk eszünk dumálunk. Szóval rég nem az ajándékról szól. Kivéve a kicsiknek, náluk a lego mindent visz xd
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Dec 26 2014 07:37am
pina
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Dec 26 2014 04:18pm
Quote (CyberPunk666 @ Dec 26 2014 12:52pm)
Indulj ki egy átlagos (tehát csóró) magyar családból.
Egész évben mondjuk össze tudnak kuporgatni 40 ezer forintot.

Azt meg ahelyett, hogy végre tudnának venni valami normálisat, a felét el kell kúrni ajándékokra a testvéreknek meg olyanoknak, akiknek muszáj adni valamit.
Egy csomóan hitelt vesznek fel.

Arra költik el minden kis pénzüket az életminimumon felül, hogy másoknak vegyenek olyat, ami neki valószínűleg nem kell, és cserébe kapnak olyat, amire nem költötték volna a sajátjukat.


Ha az ünnepet az ajándékkal azonosítjuk, az asokkal ünnepibb hozzáállás. fúde ünnepi, vásárolj! vásárolj! költs! költs! Attól függ, hogy kit mennyire szeretsz és mennyire törődsz vele, hogy mennyit veszel neki karácsonyra.
ÉLJEN A KÖLTEKEZÉS ÜNNEPE!

:hányinger:


//kurvára nem számít a "csak kis apróságot mindenkinek", mert van kb 15 olyan közeli családtag, akinek muszáj venni valamit... ha csak ilyen 1000 forintért vásárolsz + a párodnak többért, már elment egy rakás pénz, és ettől semmivel sem szereted őket jobban.
Nagyon kellene másra. Anyagilag borzalmasan rossz és mégis muszáj, tudatosan tönkre KELL baszni magam anyagilag egy adag csokiért meg szarokért.
Mondjuk az asszony azt vett nekem ami kellett, ez egy jó pont.



Nem tartozunk az "atlag csalad" kategoriaba, de en is utalom ha olyan valamit kapok amirol 2 het mulva azt se fogom tudni, hova dobtam el
Nomnek vettem fehernemut amit akart, o nekem telotokot mert a regi eltort, szilikonos egerpadot mert mar kopott meg 1-2 szemelyes aprosagot, szuloktol is jokat kaptam meg hasznalhato dolgokat adtam, a baj a tagabb csaladi kornel kezdodik amikor olyan ruhat vesznek ami ghostmarterq esernyojenek szineit viseli es soha nem lesz rajtam
De iden mondjuk egy-ket kovetelen kivul valami aprosagot(pia/csoki etc) vagy utalvanyt/penzt kaptam ami lyosh, de elozo evekben mar kezdtem felbaszni magam az egeszen
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 26 2014 04:32pm
Quote (cowding @ 26 Dec 2014 23:18)
Nem tartozunk az "atlag csalad" kategoriaba, de en is utalom ha olyan valamit kapok amirol 2 het mulva azt se fogom tudni, hova dobtam el
Nomnek vettem fehernemut amit akart, o nekem telotokot mert a regi eltort, szilikonos egerpadot mert mar kopott meg 1-2 szemelyes aprosagot, szuloktol is jokat kaptam meg hasznalhato dolgokat adtam, a baj a tagabb csaladi kornel kezdodik amikor olyan ruhat vesznek ami ghostmarterq esernyojenek szineit viseli es soha nem lesz rajtam
De iden mondjuk egy-ket kovetelen kivul valami aprosagot(pia/csoki etc) vagy utalvanyt/penzt kaptam ami lyosh, de elozo evekben mar kezdtem felbaszni magam az egeszen


ghostmasterq tolem kapta az esernyojet, szoval ha esetleg ilyen ruhat kapsz don8
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Dec 27 2014 02:10am
nem találtam a topicban a képet. fb-re tette fel az esernyőt?

valaki rakjon már ide egy képet róla :D

Ilyen full szivárványos? :D
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Dec 27 2014 02:57am
Quote (josheide @ Dec 27 2014 12:32am)
ghostmasterq tolem kapta az esernyojet, szoval ha esetleg ilyen ruhat kapsz don8



Tudom :D
Quote (CyberPunk666 @ Dec 27 2014 10:10am)
nem találtam a topicban a képet. fb-re tette fel az esernyőt?

valaki rakjon már ide egy képet róla :D

Ilyen full szivárványos? :D



Y gaypride esernyo
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 27 2014 07:51am
Quote (CyberPunk666 @ 27 Dec 2014 09:10)
nem találtam a topicban a képet. fb-re tette fel az esernyőt?

valaki rakjon már ide egy képet róla :D

Ilyen full szivárványos? :D


https://scontent-b-lga.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/1798812_669105846481518_1682204473_n.jpg?oh=37d77b56ea5b3b4e0c6a8ad20ac38c8b&oe=553FDDCF

kibaszottnagy, massziv, szivarvanyos :D
Go Back To Magyar Topic List
Prev19101112Next
Add Reply New Topic New Poll