d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Unconditional Basic Income > Feltetel Nelkuli Alapjovedelem
Prev191011121318Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Nov 22 2014 12:37pm
Quote (beni @ 22 Nov 2014 20:27)
Van igazság abban amit mondasz, de most a kérdés az alanyi juttatás vs mindenféle segély volt.


Igen, de ha jól tudom az alanyi juttatásnak az lett volna a lényege, hogy soha senki ne maradjon szarban, addig is elvagy ,ameddig találsz mondjuk új melót, meg senki ne csússzon le.
Ezzel én egyetértek, csak a módját tartom abban a formában kivitelezhetetlennek sőt, kontra-produktívnak.

Szóval nem lenne rossz a mindenkinek járna alaptámogatás, csak azt is biztosítani kell, hogy az megfelelően legyen felhasználva.
Mert akinek ez csak egy kis adalék a havi 500 nettóhoz, az ezt is jól fogja megforgatni, akinek meg ez megduplázza kb a havi jövedelmét, lehet tizedannyit sem hoz ki belőle.

Jó az alaptámogatás gondolata, mert mindenkinek biztosítani kell egyenlően azt, hogy egy életminimumot tartani tudjon, de kivitelezni is kell valahogy, mégpedig hatékonyan.


érdekesség:
Az asszonyékhoz jár be egy hajléktalan, aki sok év utcán élés után nagyobb összeget örökölt.
Még csak a pénzt sem szórja el, mindig bemegy a bankba, és megújítja a lekötéseit, de évek óta úgy ül a millióin, hogy továbbra is az utcán él.
Milliomos hajléktalan.
nem tipikus eset, de jól mutatja, hogy egy bizonyos szintről mennyire nehéz visszamászni, még akkor is, ha minden feltétel adott.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 22 2014 12:38pm
Quote (beni @ 22 Nov 2014 20:35)
Ezt nem teljesen értem.


Onkormanyzat kiadja a hazat szoc alapon lofasz lakberert. Negyen laknak a hazban es a rezsije havi 40k korul van. Az 'apa' otthagy havi 20k, nem pedig a valos rezsit, mert hogy 'nem tud tobbet'.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 22 2014 12:42pm
Quote (CyberPunk666 @ Nov 22 2014 07:37pm)
Igen, de ha jól tudom az alanyi juttatásnak az lett volna a lényege, hogy soha senki ne maradjon szarban, addig is elvagy ,ameddig találsz mondjuk új melót, meg senki ne csússzon le.
Ezzel én egyetértek, csak a módját tartom abban a formában kivitelezhetetlennek sőt, kontra-produktívnak.

Szóval nem lenne rossz a mindenkinek járna alaptámogatás, csak azt is biztosítani kell, hogy az megfelelően legyen felhasználva.
Mert akinek ez csak egy kis adalék a havi 500 nettóhoz, az ezt is jól fogja megforgatni, akinek meg ez megduplázza kb a havi jövedelmét, lehet tizedannyit sem hoz ki belőle.

Jó az alaptámogatás gondolata, mert mindenkinek biztosítani kell egyenlően azt, hogy egy életminimumot tartani tudjon, de kivitelezni is kell valahogy, mégpedig hatékonyan.


Nem az a lényege. Az a lényege, hogy mindenféle támogatás meg segély helyett mindenkinek adjanak x ezer forintot és kész. A támogatásoknak a lényege az, hogy kihúzzon a szarból.

Quote (CyberPunk666 @ Nov 22 2014 07:37pm)

érdekesség:
Az asszonyékhoz jár be egy hajléktalan, aki sok év utcán élés után nagyobb összeget örökölt.
Még csak a pénzt sem szórja el, mindig bemegy a bankba, és megújítja a lekötéseit, de évek óta úgy ül a millióin, hogy továbbra is az utcán él.
Milliomos hajléktalan.
nem tipikus eset, de jól mutatja, hogy egy bizonyos szintről mennyire nehéz visszamászni, még akkor is, ha minden feltétel adott.

nope, szerintem ez azt mutatja, hogy van aki nem is akar "visszamászni"

Fizetni a lakbért, munkába járni, dolgozni, stb. Van akinek ehhez nincs kedve és inkább él az utcán.

Neki hiába adnál erzsébet utalványt, úgyis elcserélné piára.
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 22 2014 12:43pm
Quote (Baleee @ Nov 22 2014 07:38pm)
Onkormanyzat kiadja a hazat szoc alapon lofasz lakberert. Negyen laknak a hazban es a rezsije havi 40k korul van. Az 'apa' otthagy havi 20k, nem pedig a valos rezsit, mert hogy 'nem tud tobbet'.


Ilyen kurva sok van szerintem.

This post was edited by beni on Nov 22 2014 12:44pm
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Nov 22 2014 12:49pm
Quote (beni @ 22 Nov 2014 20:43)
Ilyen kurva sok van szerintgem.


Igen. De arra akartam celozni ezzel, hogy az sem mukodhetne pl, hogy siman 1:1ben adnak be szamlakat, amit aztan allam fizet. Mert akkor az lenne, hogy tobb aramot, vizet stb basznanak el, mint mas. Szoval ezert kellene ra egy altalany, hogy regiokban es csaldmerettol fuggoen a normalis eletkorulmenyekhez mennyi kell. Ha pedig valakinek a dzsakuzzijat kell feltootenie az fizessen ra.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Nov 22 2014 12:50pm
Quote (beni @ 22 Nov 2014 20:42)
Nem az a lényege. Az a lényege, hogy mindenféle támogatás meg segély helyett mindenkinek adjanak x ezer forintot és kész. A támogatásoknak a lényege az, hogy kihúzzon a szarból.


nope, szerintem ez azt mutatja, hogy van aki nem is akar "visszamászni"

Fizetni a lakbért, munkába járni, dolgozni, stb. Van akinek ehhez nincs kedve és inkább él az utcán.

Neki hiába adnál erzsébet utalványt, úgyis elcserélné piára.


Ha nem élne az utcán évek óta, akkor szerinted ilyen helyzetben nem tenne meg mindent, hogy ne kerüljön oda?

Szerintem a nem akar, és a nem tud itt sokkal közelebb áll egymáshoz, mint gondolod. Tudod, az arachnofóbiás is tudja, hogy az a kis pók a falon még csak nem is csíp, mégis retteg.
Biztos nem ilyen egyszerű a kérdés. Külön érdekes, hogy közben nem issza el a picsába vagy ilyesmi, hozzá sem nyúl.


Quote (Baleee @ 22 Nov 2014 20:49)
Igen. De arra akartam celozni ezzel, hogy az sem mukodhetne pl, hogy siman 1:1ben adnak be szamlakat, amit aztan allam fizet. Mert akkor az lenne, hogy tobb aramot, vizet stb basznanak el, mint mas. Szoval ezert kellene ra egy altalany, hogy regiokban es csaldmerettol fuggoen a normalis eletkorulmenyekhez mennyi kell. Ha pedig valakinek a dzsakuzzijat kell feltootenie az fizessen ra.


ezt mondtam én is.

This post was edited by CyberPunk666 on Nov 22 2014 12:50pm
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 22 2014 12:55pm
Quote (CyberPunk666 @ Nov 22 2014 07:50pm)
Ha nem élne az utcán évek óta, akkor szerinted ilyen helyzetben nem tenne meg mindent, hogy ne kerüljön oda?

Szerintem a nem akar, és a nem tud itt sokkal közelebb áll egymáshoz, mint gondolod. Tudod, az arachnofóbiás is tudja, hogy az a kis pók a falon még csak nem is csíp, mégis retteg.
Biztos nem ilyen egyszerű a kérdés. Külön érdekes, hogy közben nem issza el a picsába vagy ilyesmi, hozzá sem nyúl.



És ez az egy hajléktalan kérdése, most miért is számít amikor az a kérdés, hogy a szociális jutattások helyett inkább alanyi alapon osszuk szét őket? Nem tudod fizetni a rezsijét, mert hajléktalan. Álláskereső járulékot sem adhatsz neki. Viszont egy alanyi rendszerben kapna vagy kaphatna pénzt/erzsébet utalványt.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Nov 22 2014 12:59pm
Adjunk mindenkinek egy üveg mérget, aztán mindenki eldönti, hogy megfelel-e neki a rendszer vagy nem.

Szerintem kibaszott idegesítő, hogy tényleg olyan világban élünk, hogy ha adnál mindenkinek egy milliót, akkor az emberek több, mint fele két-három hónap után ugyanott tartana, mint előtte.
Ezzel kellene kezdeni valamit.

Miért van az, hogy ennyien képtelen bármilyen alapvető életvezetésre is?
Mi az oka ennek? Tényleg annyira komoly dolog ez?

This post was edited by CyberPunk666 on Nov 22 2014 01:00pm
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 22 2014 01:02pm
Quote (CyberPunk666 @ Nov 22 2014 07:59pm)
Adjunk mindenkinek egy üveg mérget, aztán mindenki eldönti, hogy megfelel-e neki a rendszer vagy nem.

Szerintem kibaszott idegesítő, hogy tényleg olyan világban élünk, hogy ha adnál mindenkinek egy milliót, akkor az emberek több, mint fele két-három hónap után ugyanott tartana, mint előtte.
Ezzel kellene kezdeni valamit.

Miért van az, hogy ennyien képtelen bármilyen alapvető életvezetésre is?
Mi az oka ennek? Tényleg annyira komoly dolog ez?


Nekem van egy ötletem, amivel kurva sok embernek lehetne segíteni.

Csak le kéne hozzá programozni egy honlapot.
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Nov 22 2014 01:03pm
Quote (beni @ Nov 22 2014 08:02pm)
Nekem van egy ötletem, amivel kurva sok embernek lehetne segíteni.

Csak le kéne hozzá programozni egy honlapot.


van mar eleg porno a neten
Go Back To Magyar Topic List
Prev191011121318Next
Add Reply New Topic New Poll