d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mit Eszel éppen > General Food Topic
Prev191011121348Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Aug 6 2014 01:48pm
Quote (Baleee @ 6 Aug 2014 21:41)
Azt elfelejtetted, hogy a vesefaggyu az nn, mert lowtier. kezmuves hambi 50-50% marha + diszno.

Amugy meg szinhusbol az ~1 ora alatt keszitett porkolt minden, csak nem finom.
Nem is fonek at az izek, nem is issza be magat annyira, meg a szaft se lesz olyan egyenletes.

Inb4 2 napig 'porkolt pacban' erleled a hust, a hagymat pedig turmixal csapatod szet, hogy kremesebb legyen, etc.

Amugy meg nem mocsingos hust kell belerakni, csak siman olyan zsirszoveteset, amibol ido meg kisul, azt csa. A kemeny zsirszoveteket amugy is ki kell vagni, plane mondjuk egy birkahusnal, mert az faggyu es keseru. Mondjuk egy nagy rabic ismerosunk, aki mindenfele allatot elkeszitett es raadasul kurvafinoman, az kirakta a tuzo napra a felbontott birkahustz, hogy kimelegedjen/folyjon a faggyu belole, aztan atmosta, kivagta a maradekot kessel, es utana rakta fel, csontagyon egy konderba az egeszet. Kb 5-6 ora volt minimum mire elkeszult, lassu tuzon, de a velo kifott a csontbol, a hagyma kremesre szetfott, etc, sokkal finomabb volt, mint barmilyen 'szinhus porkolt', arrol nem is beszelve, hogy az ilyenek olyan kurva szarazok, a hus kemenynek tunik, etc.


jarabeknek nem hittem el, de ha már ketten mondjátok, muszáj lesz
bocsi srácok, az egyórás színhús pörkölt tényleg nem finom, nem is értem, hogy tudtam eddig megenni, wtf van velem :s
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Aug 6 2014 01:49pm
Quote (tevetava @ 6 Aug 2014 21:48)
jarabeknek nem hittem el, de ha már ketten mondjátok, muszáj lesz
bocsi srácok, az egyórás színhús pörkölt tényleg nem finom, nem is értem, hogy tudtam eddig megenni, wtf van velem :s


Na jo, nem az, hogy nem finom, de egy normalisan atsult/fott porkolthoz kepest elegge lofasz kategoria es nem ernek ossze ugy az izek.
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Aug 6 2014 01:50pm
Quote (Baleee @ 6 Aug 2014 21:49)
Na jo, nem az, hogy nem finom, de egy normalisan atsult/fott porkolthoz kepest elegge lofasz kategoria es nem ernek ossze ugy az izek.


sejtettem, hogy te nem így vagy vele, de jarabek szokásos módon full kreténül megszakértette
Member
Posts: 5,681
Joined: Jun 24 2009
Gold: 4,000.00
Aug 6 2014 02:01pm
lepcsenka fokhagymás tejföllel!
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Aug 6 2014 02:02pm
ilyen kólás hellt kortyolgatok, közben megy a zene
Member
Posts: 3,958
Joined: Apr 8 2006
Gold: 6,075.00
Aug 6 2014 02:10pm
Quote (RRC @ 6 Aug 2014 21:02)
ilyen kólás hellt kortyolgatok, közben megy a zene


fujj az mennyire szar lehet :D mármint a hell :D
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Aug 6 2014 02:14pm
Quote (Baleee @ 6 Aug 2014 21:49)
Na jo, nem az, hogy nem finom, de egy normalisan atsult/fott porkolthoz kepest elegge lofasz kategoria es nem ernek ossze ugy az izek.


1 óra alatt tényleg csak összebaszni lehet a kaját, de azért a jarabekg féle 8 óra az kibaszott túlzás.

8 óra alatt nagybográcsban marhapörköltet csinálok, aminek a szaftja már összeáll és nem híg fos, végig csak rotyogtatva és nem ezerrel forralva. A legjobb minőséget.

Egy sima mindennapi sertéspörköltet gázon meg lehet főzni JÓRA másfél-két óra alatt.
De egy húsleves is elég top tier lesz 4-5 óra alatt, ami arról híres, hogy minél lassabban és tovább főzöd annál jobb.
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Aug 6 2014 02:26pm
pacalt ki szereti?
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Aug 6 2014 02:27pm
Quote (anyd @ 6 Aug 2014 22:26)
pacalt ki szereti?


en
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Aug 6 2014 02:39pm
Quote (tevetava @ Aug 6 2014 08:50pm)
sejtettem, hogy te nem így vagy vele, de jarabek szokásos módon full kreténül megszakértette


tofirofi
Go Back To Magyar Topic List
Prev191011121348Next
Add Reply New Topic New Poll