Quote (tevetava @ 20 Feb 2014 19:14)
Egyébként ez érdekes kérdés, hogy milyen jogon akar beavatkozni az EU, USA, vagy bármilyen másik hatalom egy ország belügyeibe. Ugye a józan ész azt diktálná, hogy semmi köze hozzá senkinek, hogy mi történik az országomban, de azért itt ennél többről van szó. A gazdasági nehézségek miatt valakinek mindenképp pénzt kell adnia, és ennek fejében szerintem tök jogos követelés pl, hogy ha már adok többmilliárd dollárt, ne végezzétek ki a tüntetőket, vagy hozzatok olyan törvényt, ami diktatórikus. Másrészről meg az alapvető emberi jogok biztosítása nem lokális, hanem globális feladat, és ha valahol olyan történik, ami ezzel szembemegy, akkor igenis feladata szerintem egy nagyhatalomnak, hogy beleszóljon más ország ügyeibe, hiszen ilyenkor ezek már nem belügyek.
semmilyen JOGON, de az usanak pl egesz 20. szazadban erre epult/epul a kulpolitikaja, miota a manifest destinyt rahuztak a kulugyekre is, szoval nem most talaltak ki
aztan lehet jonni ilyenekkel, hogy JA TOKJO URUGY HOGY RABOLJAK AZ OLAJAT meg mittudomen, de legalabb kovetkezetesek.