d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mekprogramozzuk Topic
Prev1910111213249Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Nov 24 2013 01:44pm
Quote (xGurke @ 24 Nov 2013 21:32)
Inkább azt mondjátok meg, hogy mit lehetne csinálni, amivel megkönnyítenénk/segítenénk a valamilyen testi fogyatékossággal élő emberek életét.
A héten fogok dumálni egy vak sráccal erről, meg majd ha még szert teszek pár hasonló ismerősre (süket, mozgássérült, etc), akkor azokkal is, mert igazából
ez volt a fő terv amikor ide kerültem és tök szarnak tartom, hogy kurva kevés ember foglalkozik ilyennel az egyetemen.
Pontosabban van egy srác, akinek mindkét kezét többé-kevésbé amputálták és ő foglalkozik robot kezekkel valamennyire (ha jól tudom?)
van egy vak srác aki elvileg szintén olyan dolgokkal foglalkozik, amik a vakok életét segíti, meg még van 1-2 ilyen ember, de összesen talán ~5 van összesen és szerintem ez kevés.
#xgurke #forabettertomorrow


szerintem valamilyen cucc amit a fejeddel/száddal + lábaiddal tudsz irányítani a gép használatára tök jó ötlet kéztelen embereknek

láttam is twitchen valami gyereket streamelni kezek nélkül
Member
Posts: 35,539
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Nov 24 2013 01:49pm
Quote (RRC @ Nov 24 2013 08:44pm)
szerintem valamilyen cucc amit a fejeddel/száddal + lábaiddal tudsz irányítani a gép használatára tök jó ötlet kéztelen embereknek

láttam is twitchen valami gyereket streamelni kezek nélkül


mac és jsps a gyerek

kezek nélkül diamond lolban :3
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Nov 24 2013 01:53pm
Quote (RRC @ Nov 24 2013 07:44pm)
szerintem valamilyen cucc amit a fejeddel/száddal + lábaiddal tudsz irányítani a gép használatára tök jó ötlet kéztelen embereknek

láttam is twitchen valami gyereket streamelni kezek nélkül


ja, ilyenen is gondolkodtam anno, hogy valami faszább webcamot beszerezni és a szeme állásából + fejének helyzetéből kiszámolni, hogy hova néz és valami random dolog lenne a klikkelés, etc, ez nem hülyeség
humánusabb, mint az a faszi, akiről előadást hallgattam, hogy telerakták elektródákkal a fejét, x év alatt megtanulta irányítani a gondolataival az egeret, etc
aztán belehalt, mert a szervezete random egyik napról a másikra elkezdett lázadni az elektródák ellen
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Nov 24 2013 01:55pm
Quote (xGurke @ 24 Nov 2013 21:53)
ja, ilyenen is gondolkodtam anno, hogy valami faszább webcamot beszerezni és a szeme állásából + fejének helyzetéből kiszámolni, hogy hova néz és valami random dolog lenne a klikkelés, etc, ez nem hülyeség
humánusabb, mint az a faszi, akiről előadást hallgattam, hogy telerakták elektródákkal a fejét, x év alatt megtanulta irányítani a gondolataival az egeret, etc
aztán belehalt, mert a szervezete random egyik napról a másikra elkezdett lázadni az elektródák ellen


:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Nov 24 2013 03:22pm
Quote (xGurke @ 24 Nov 2013 21:53)
ja, ilyenen is gondolkodtam anno, hogy valami faszább webcamot beszerezni és a szeme állásából + fejének helyzetéből kiszámolni, hogy hova néz és valami random dolog lenne a klikkelés, etc, ez nem hülyeség
humánusabb, mint az a faszi, akiről előadást hallgattam, hogy telerakták elektródákkal a fejét, x év alatt megtanulta irányítani a gondolataival az egeret, etc
aztán belehalt, mert a szervezete random egyik napról a másikra elkezdett lázadni az elektródák ellen


http://mousense.com/hu/

xda-n lattam anno, pont magyarok keszitettek (ELTE)
Member
Posts: 4,795
Joined: Apr 26 2007
Gold: 289.00
Nov 24 2013 03:37pm
Quote (CyberPunk666 @ 24 Nov 2013 13:07)
van egy gyorsulásmérőm, ami 6 tengelyes (x,-x,y,-y,z,-z)

Ezt ő 3 darab előjeles 16 bites számként adja meg.

int16_t X,Y,Z

Kellene az eredő g erő.

Mivel ezek mind egymásra merőleges tengelyek:
eredo=sqrt(X*X+Y*Y+Z*Z)

A probléma pedig a következő.
Mivel X egy előjeles 16 bites szám, és a processzor maximum ekkorát tud kezelni, ezért az X*X műveletet nem tudja elvégezni, hiszen két 15 bites szám szorzata (az MSB az előjel), nem fér el 16 biten. Már az 1024*1024 (egyhelyben tartva 1024=1g az Y értéke, ami gravitációs erőt mutatja) is jóval nagyobb, mint a 65534 (16 biten maximálisan tárolható érték).
Ezt a problémát megoldottam még ciklussal, ami X alkalommal összeadja X-t önmagával. Minden összeadás alkalmával megvizsgálja, hogy ez a 16 bites változó túlcsordult-e, ha igen, akkor egy másikat inkrementál. Így végül az X*X kiszámítható és kettő darab 16 bites regiszterben tárolható.

Még ezek összeadása is megoldható, aminek eredménye egy olyan szám, ami maximális kitérések esetén ((32767^2)*3)=3 221 028 867
Ez a szám 32 bites változót igényel.

Ez a 32 bites változó rendelkezésre áll 2 darab 16 bites változóban. Ezeket a rendszer nem tudja egy, összetartozó adatként fogadni. Tehát nekem kell a kapcsolatot megcsinálni.
Hogyan vonjak belőle gyököt?

Az elv érdekel, nem mással akarom megcsináltatni, szóval a processzor típusa lényegtelen.


A baj az, hogy valahogy becsülni kéne, hogy rendes időn belül le tudjon futni az algoritmus. Mivel az eredő gyakorlatilag 0-56754-ig terjedhet, ezért ez kibaszott sok számítást igényelne.
Reméltem, hogy van itt valami pr0 eltés vagy bmes, aki tud erre valami gyors és optimális módszert.


Léteznek egész számokra megírt gyökvonó eljárások, amelyek elég jól becsülhetőek. (Float esetben akár konstans időn belül is elvégezhető: http://www.beyond3d.com/content/articles/8/)
Amire neked van szükséged, az egy integer square root algoritmus. Ilyenek léteznek, például én ezt használom:
Code

inline wt_i32 sqrt_i32(wt_i32 n)
{
wt_i32 a = 0;
while(n>=(a<<1))
{
n -= ((a++)<<1) + 1;
}
return a;
}

Ez felülről becsülhető, hiszen 'n' 32 bites. Hasonló létezik 64-bites egészekre is.
Google kiadott egy nagyon jót: http://www.finesse.demon.co.uk/steven/sqrt.html
Van asm és C kód is benne, érdemes végigolvasni. Talán ez az egyik legjobb ebben a témában. Eglsz sok magyarázat van benne.

(a többi post az tl;dr volt, de majd most elolvasom)
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Nov 24 2013 04:26pm
Quote (ecneB @ Nov 24 2013 09:22pm)
http://mousense.com/hu/

xda-n lattam anno, pont magyarok keszitettek (ELTE)


ez kurva jó, ty
Member
Posts: 53,921
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Nov 25 2013 02:44pm
Member
Posts: 37,874
Joined: Jan 27 2008
Gold: 138.00
Nov 26 2013 06:07am
Quote (kuzdithom @ Nov 24 2013 02:15pm)
en qTranslate plugint használtam egyszer többnyelvű wordpresshez. postokhoz alap felületet biztosít adminban is ,hogy megírd több nyelvűre, meg oldalcímekre, de ha több kell akkor azt neked kell lekódolni. nemtom van e ennél jobb ingyenes.
cp: ehhez sajnos nem értek, csak gúglizgatni tudtam volna meg aztán számolgatni, de nem hiszem hogy jobb eredményt hoztam volna ki hozzád képest


sikerült, egyszerű, mint az 1*1

2 további kérdésem lenne:

-jelenleg a nyelvválasztás, az oldal legalján van. van lehetőség ennek, mondjuk az oldal legtetejére helyezésére? (ahhoz, hogy ezt meg tudd válaszolni /egy igen-nem-en felül/ gondolom szükség van a plugin típusra?

-Az oldal alcíme jelenleg magyar. van rá lehetőség, hogy ez is multilanguage legyen?

köszönöm előre is!
Member
Posts: 2,669
Joined: Oct 15 2010
Gold: 133.37
Nov 26 2013 06:22am
Quote (xGurke @ 24 Nov 2013 20:32)
Inkább azt mondjátok meg, hogy mit lehetne csinálni, amivel megkönnyítenénk/segítenénk a valamilyen testi fogyatékossággal élő emberek életét.
A héten fogok dumálni egy vak sráccal erről, meg majd ha még szert teszek pár hasonló ismerősre (süket, mozgássérült, etc), akkor azokkal is, mert igazából
ez volt a fő terv amikor ide kerültem és tök szarnak tartom, hogy kurva kevés ember foglalkozik ilyennel az egyetemen.
Pontosabban van egy srác, akinek mindkét kezét többé-kevésbé amputálták és ő foglalkozik robot kezekkel valamennyire (ha jól tudom?)
van egy vak srác aki elvileg szintén olyan dolgokkal foglalkozik, amik a vakok életét segíti, meg még van 1-2 ilyen ember, de összesen talán ~5 van összesen és szerintem ez kevés.
#xgurke #forabettertomorrow


http://www.sc.bme.hu/index.php?pText=4_2_8_1&pOpen=2&pSOpen=7

Lesz egy ilyen program esetleg inspirációként jól jöhet, vagy lehet hogy valamilyen konkrét alkalmazást is hallhatnál/találhatnál.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1910111213249Next
Add Reply New Topic New Poll