d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Healthy Lifestyle
Prev191011121329Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Sep 19 2012 09:16am
Quote (Baleee @ Sep 19 2012 03:10pm)
Most nem az, buli alkalommal neha nekem is becsuszik 1 szal, de csak ha olyanja van valakinek, ami mondjuk jobbfele (djarum, bar msot az se mer szabika kiment, mast meg nem tudok, hogy olyat venne.. :C ).

Amugy totally egyetertek azzal, amit Ptdk mond. Az inkabb mellektermeke a dolognak, hogy akar tovabb elsz, de elso sorban a jelenben lesz jobb a kozerzeted tole, legalabb is nekem jol esik, amikor kifaraszt a mozgas, vagy pl kerti munka, vagy pl ha lemegyunk tiszatohoz, vagy valami az evezes vagy barmi mas. A masik mondjuk az, hogy aki varosban sportol, az ugyanolyan durvan szennyezi a tudejet, mint ha falun dohanyozna mondjuk, csak az mashogy jon ki. Pl egy aktiv pesti bringazos ev utan a tudokapacitasom csokkent, pedig magamat erosebbnek ereztem, stb, meg is eves asthma vizsgalaton szarabbat fujtam, mint elozo evben es ez benne is van a pakliban, mert egyszeruen olyan elbaszottul poros a varosok levegoja gyaraktol, kozlekedestol, szarazsagtol, stb, hogy rettenetes sok karos anyag rakodhat le a tudodban.

Mostansag pl visszaerosodott a tudom egy kicsit, ahogy nyaron otthon voltam, javult a teljesitmenyem es pl erzem, hogy nagyobb teljesitmenyre vagyok kepes zihalas nelkul ( /me proud) de ebbol adodoan azt is erzem, hogy amikor jovok hazafele es mert olyan kedvem van hozzacsapok par km-t es sprintelek egyet vagy vmi, vagy alapbol sietek haza (bringarol van ofc szo), akkor csak orron veszem a levegot ugyan de erzem, hogy eg az orrnyalkahartyam, mire hazaerek... ^^

Amit most tervezek venni az egy ilyen amugy:
http://totobobo.hu/nyitooldal
Nem egy nagy cucc, de barkinek aki pesten bringazik, eleg hasznos lehet, sot ha csak fut, akkor is, hiaba a margitsziget, meg fasztudja milyen parkok pesten, szart se ernek, nem csak a szmog baszhat be a tudonek, hanem mas porok is, amik ugyanugy jelen vannak.


15k 5 hónapra még meg is éri, ha valaki tényleg rendszeresen sportol heti 4+ alkalommal
Ezt már egyik osztálytársam is mutatta aztán mondtam neki, h odaadom neki bátyám második világháborús gázmaszkját :XD:XDFXD jól nézne ki benne tréning gatya+trikó+gázmaszk
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Sep 19 2012 09:17am
Quote (A122 @ 19 Sep 2012 17:00)
egyébként az édességekre meg zsíros kajákra úgy kéne gondolni, hogy mérget vagy szart eszel, nem is áll túl távol a valóságtól
üres kalóriákkal terheli magát az ember
persze mondani könnyű


En kurvara nem zarnam ki sem a cukrot, sem a zsirt a szervezetbol, ez egy elbaszott nagy gyuros buzisag, hogy ezeknek letezniuk sem szabadna.

Cukor: hirtelen nagy energiaigenynel cukor nelkul izmok kifaradnak meg 'elalmosodsz', nem veletlen, hogy pl bringasoknal kulonbozo cukortartalmu gelek/italok vannak. Kiehezes baromira jatszik, ha meg beut az, akkor elalmosodik a bringan es szabalyosan gyengenek erzi magat.

Zsir: azoknak, akik konstans vegznek fizikai munkat es nincs idejuk a /fit/ kajalasra meg, hogy egyenek 234234x, azoknak valamibol kell energiat szedniuk, el is gyengulnenek napkozben ha reggelire nem tolnanak vmi olyan kajat, ami adja az egesz napos energiat es a zsir erre alkalmas.

Masreszt ha mar a fizikai munka vs zsir szoba jott, oseink betoltak mielott kimentek KAPALNI a szolohegyre, vagy krumplifoldra, vagy kimentek kukoricat torni, reggel betoltak a joadag szalonnat vastag szelet kenyerre, toltak ra egy felest azt mentek dolgozni, munka kozbe nem ittak mast csak vizet esetleg froccsot es kepesek voltak egyhuzamba lenyomni tobb orat es nem is voltak dagadtak.


En szeretem a hamburgert, gyrost, rantott csirkeszarnyat stb. De nem ilyen mcdonalds, kfc, burgerking es hasonloknal, hanem inkabb vmi kis hamburgeresnel, gyrososnal, vagy pl hootersbe tok jo volt a csirkeszarny es azert az sem fagyasztott volt. Also ezeket a kajakat magamnak is megcsinalom.

Semmi gond a zsiros es cukros etelekkel, hogy ha a megfelelo mozgas megvan mellette.

This post was edited by Baleee on Sep 19 2012 09:20am
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Sep 19 2012 09:19am
Quote (Senee @ 19 Sep 2012 17:16)
15k 5 hónapra még meg is éri, ha valaki tényleg rendszeresen sportol heti 4+ alkalommal
Ezt már egyik osztálytársam is mutatta aztán mondtam neki, h odaadom neki bátyám második világháborús gázmaszkját :XD:XDFXD jól nézne ki benne tréning gatya+trikó+gázmaszk


A maszkot 1x veszed meg, utana mar csak szuroket cserelsz/veszel ujat. Az meg 5 honapra 3k huf, az nem sok.
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Sep 19 2012 09:21am
Quote (Baleee @ Sep 19 2012 03:19pm)
A maszkot 1x veszed meg, utana mar csak szuroket cserelsz/veszel ujat. Az meg 5 honapra 3k huf, az nem sok.


jaa lol
hát mondjuk úgy tényleg megéri

én nem pesten lakom, de amikor fent járok vmi miatt még úgy is érzem a különbséget az itthoni meg az ottani levegő között, hogy nem sportolok, nem sietek ott sehova

This post was edited by Senee on Sep 19 2012 09:21am
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Sep 19 2012 09:23am
Quote (Senee @ 19 Sep 2012 17:21)
jaa lol
hát mondjuk úgy tényleg megéri

én mondjuk nem pesten lakom, de amikor fent járok vmi miatt még úgy is érzem a különbséget az itthoni meg az ottani levegő között, hogy nem sportolok, nem sietek ott sehova


Pesten pl nekem a hungaria mellett kell bejarnom lenyegeben suliba es most meg a nepliget is ki van love, ami valamennyire elszigetelt a forgalomtol es nagyon enyhen de erezni lehetett, hogy fog vmennyi port, most meg az autok mellett kell jardan tekerni, ameddig ujitjak fel a parkot, vagy dunno mit csinalnak ott es mar a szag kibaszott budos, ami ott van a kipufogogazoktol.
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Sep 19 2012 09:25am
Quote (Baleee @ Sep 19 2012 04:10pm)
Most nem az, buli alkalommal neha nekem is becsuszik 1 szal, de csak ha olyanja van valakinek, ami mondjuk jobbfele (djarum, bar msot az se mer szabika kiment, mast meg nem tudok, hogy olyat venne.. :C ).

Amugy totally egyetertek azzal, amit Ptdk mond. Az inkabb mellektermeke a dolognak, hogy akar tovabb elsz, de elso sorban a jelenben lesz jobb a kozerzeted tole, legalabb is nekem jol esik, amikor kifaraszt a mozgas, vagy pl kerti munka, vagy pl ha lemegyunk tiszatohoz, vagy valami az evezes vagy barmi mas. A masik mondjuk az, hogy aki varosban sportol, az ugyanolyan durvan szennyezi a tudejet, mint ha falun dohanyozna mondjuk, csak az mashogy jon ki. Pl egy aktiv pesti bringazos ev utan a tudokapacitasom csokkent, pedig magamat erosebbnek ereztem, stb, meg is eves asthma vizsgalaton szarabbat fujtam, mint elozo evben es ez benne is van a pakliban, mert egyszeruen olyan elbaszottul poros a varosok levegoja gyaraktol, kozlekedestol, szarazsagtol, stb, hogy rettenetes sok karos anyag rakodhat le a tudodban.

Mostansag pl visszaerosodott a tudom egy kicsit, ahogy nyaron otthon voltam, javult a teljesitmenyem es pl erzem, hogy nagyobb teljesitmenyre vagyok kepes zihalas nelkul ( /me proud) de ebbol adodoan azt is erzem, hogy amikor jovok hazafele es mert olyan kedvem van hozzacsapok par km-t es sprintelek egyet vagy vmi, vagy alapbol sietek haza (bringarol van ofc szo), akkor csak orron veszem a levegot ugyan de erzem, hogy eg az orrnyalkahartyam, mire hazaerek... ^^

Amit most tervezek venni az egy ilyen amugy:
http://totobobo.hu/nyitooldal
Nem egy nagy cucc, de barkinek aki pesten bringazik, eleg hasznos lehet, sot ha csak fut, akkor is, hiaba a margitsziget, meg fasztudja milyen parkok pesten, szart se ernek, nem csak a szmog baszhat be a tudonek, hanem mas porok is, amik ugyanugy jelen vannak.


15 000 forintbol amr vegyvedelmi maszkot is veszel baszod, vagy pillangomaszkot egy eletre.

eleg nagy parasztvakitasnak tunik.
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Sep 19 2012 09:32am
Quote (TresholdOfUniverse @ 19 Sep 2012 17:25)
15 000 forintbol amr  vegyvedelmi maszkot is veszel baszod, vagy pillangomaszkot egy eletre.

eleg nagy parasztvakitasnak tunik.


Lattam 1 honap utan a szurojet, ha csak nincs beletervezve, hogy ugy befeketedjen, akkor eleg sokat szur. Also van vegyi maszkom is, full face, A, AX, B, P3 szurokkel otthon. ^^

This post was edited by Baleee on Sep 19 2012 09:36am
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Sep 19 2012 09:35am
Quote (TresholdOfUniverse @ Sep 19 2012 03:25pm)
15 000 forintbol amr  vegyvedelmi maszkot is veszel baszod, vagy pillangomaszkot egy eletre.

eleg nagy parasztvakitasnak tunik.




:XD:XDF:XF
Member
Posts: 25,861
Joined: Mar 9 2006
Gold: Locked
Sep 19 2012 09:49am
Quote (Baleee @ Sep 19 2012 04:17pm)
En kurvara nem zarnam ki sem a cukrot, sem a zsirt a szervezetbol, ez egy elbaszott nagy gyuros buzisag, hogy ezeknek letezniuk sem szabadna.

Cukor: hirtelen nagy energiaigenynel cukor nelkul izmok kifaradnak meg 'elalmosodsz', nem veletlen, hogy pl bringasoknal kulonbozo cukortartalmu gelek/italok vannak. Kiehezes baromira jatszik, ha meg beut az, akkor elalmosodik a bringan es szabalyosan gyengenek erzi magat.

Zsir: azoknak, akik konstans vegznek fizikai munkat es nincs idejuk a /fit/ kajalasra meg, hogy egyenek 234234x, azoknak valamibol kell energiat szedniuk, el is gyengulnenek napkozben ha reggelire nem tolnanak vmi olyan kajat, ami adja az egesz napos energiat es a zsir erre alkalmas.

Masreszt ha mar a fizikai munka vs zsir szoba jott, oseink betoltak mielott kimentek KAPALNI a szolohegyre, vagy krumplifoldra, vagy kimentek kukoricat torni, reggel betoltak a joadag szalonnat vastag szelet kenyerre, toltak ra egy felest azt mentek dolgozni, munka kozbe nem ittak mast csak vizet esetleg froccsot es kepesek voltak egyhuzamba lenyomni tobb orat es nem is voltak dagadtak.


En szeretem a hamburgert, gyrost, rantott csirkeszarnyat stb. De nem ilyen mcdonalds, kfc, burgerking es hasonloknal, hanem inkabb vmi kis hamburgeresnel, gyrososnal, vagy pl hootersbe tok jo volt a csirkeszarny es azert az sem fagyasztott volt. Also ezeket a kajakat magamnak is megcsinalom.

Semmi gond a zsiros es cukros etelekkel, hogy ha a megfelelo mozgas megvan mellette.


ja mert én biztos arra gondoltam, hogy no cukor no zsír
de cukrot meg zsírt sima kajálással is összeszedsz eleget nem kell ahhoz még milka csokit enni
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Sep 19 2012 10:01am
Quote (A122 @ 19 Sep 2012 17:49)
ja mert én biztos arra gondoltam, hogy no cukor no zsír
de cukrot meg zsírt sima kajálással is összeszedsz eleget nem kell ahhoz még milka csokit enni


De. 40-60-80-100km tekerésnél, edzéskor le is fordulnék a bringáról, ha csak arra hagyatkoznék, hogy a kajából kapott cukrot használjam. Also amikor otthon fát vágok ismerőssel, vagy ismerősnél sem fogok kajálni gyakrabban, akkor nyilván reggel bekajálok energia dúsabbat.
Go Back To Magyar Topic List
Prev191011121329Next
Add Reply New Topic New Poll