d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Diablo Film
Prev123416Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Nov 15 2014 12:48pm
Quote (beni @ 15 Nov 2014 20:46)
Akkor a szar játékokat kell megfilmesíteni, mint a packman. Mert abban nincs sok történet, aztán könnyű filmre vinni.


jo de most hiába hisztizel, gecisok minden van benne amit ha kihagysz nem lesz értelme az egésznek
csak a diablo 1nek az elözménye vagy 3 könyv (ha nem több)
Member
Posts: 31,127
Joined: May 29 2006
Gold: 22,931.43
Trader: Trusted
Nov 15 2014 12:49pm
Ha jó kezekbe kerülne (rendező, forgatókönyvíró, látványtervező, stb.), akkor egy nagyon hangulatos filmet lehetne belőle alkotni... Az, hogy ez a kasszáknál megtérülne-e, az jó kérdés, de attól még a film lehetne szuper. :)
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 15 2014 12:49pm
Quote (Taszilo.^ @ Nov 15 2014 07:47pm)
jo kerdes, vajon egy d2-es forumon milyen valaszokat adnanak ra az emberek??


Mivel jarával összevitáztunk azon, hogy szerinte bukás lenne a film és syl is ezen a véleményen van ezért szerintem ez egy legit topic.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Nov 15 2014 12:51pm
Quote (sylke @ 15 Nov 2014 20:48)
jo de most hiába hisztizel, gecisok minden van benne amit ha kihagysz nem lesz értelme az egésznek
csak a diablo 1nek az elözménye vagy 3 könyv (ha nem több)


Szerintem az első rész története az előzmények ismertetésével simán belefér egy filmbe.
De legrosszabb esetben csinálnak egy trilógiát belőle.
Member
Posts: 42,982
Joined: Apr 14 2006
Gold: 3,000.00
Nov 15 2014 12:51pm
Quote (beni @ Nov 15 2014 07:49pm)
Mivel jarával összevitáztunk azon, hogy szerinte bukás lenne a film és syl is ezen a véleményen van ezért szerintem ez egy legit topic.

beni pls
syl mire mondana azt, hogy nem lenne bukas
jara meg full kretenbe tolja miota itt van, szal olyan tul relevansnak az o velemenyet sem lehet tekinteni
Member
Posts: 50,035
Joined: Sep 10 2006
Gold: 710.00
Nov 15 2014 12:52pm
Quote (beni @ 15 Nov 2014 20:49)
Mivel jarával összevitáztunk azon, hogy szerinte bukás lenne a film és syl is ezen a véleményen van ezért szerintem ez egy legit topic.


ha kihagyod az egész nephalem elözményt + angyalok/démonok harcát meg sanctuary kialakulását akkor diablo 1böl lehetne vmit kihozni, hogy vmi szörnyeteg terrorizálja az embereket
de az meg magában annyira kevés lenne, hogy akár rici szombatesti kalandjai is lehetne a film cime

Quote (CyberPunk666 @ 15 Nov 2014 20:51)
Szerintem az első rész története az előzmények ismertetésével simán belefér egy filmbe.
De legrosszabb esetben csinálnak egy trilógiát belőle.


trilogiával oké vagyok

This post was edited by sylke on Nov 15 2014 12:53pm
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 15 2014 12:53pm
Quote (sylke @ Nov 15 2014 07:48pm)
jo de most hiába hisztizel, gecisok minden van benne amit ha kihagysz nem lesz értelme az egésznek
csak a diablo 1nek az elözménye vagy 3 könyv (ha nem több)


Képtelenség mindent feldolgozni egy filmben, ez tuti. De a könyvek is egy-egy szeletét mutatják be a világnak, ahogy a LOTR is arról szól 3 filmen keresztül, hogy egy kurva gyűrűvel elvándorolnak egy vulkánhoz. Holott abban a világban játszódik még a Hobbit is, meg a Szilmarilok is és nem párhuzamosan, hanem évszázadok különbségével is akár.
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Nov 15 2014 12:54pm
sok nerd úgyis istenítené, de akkora hype lenne körülötte, amit biztos nem tudna teljesíteni senki

This post was edited by xGurke on Nov 15 2014 12:55pm
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Nov 15 2014 12:57pm
Quote (sylke @ Nov 15 2014 07:52pm)
ha kihagyod az egész nephalem elözményt + angyalok/démonok harcát meg sanctuary kialakulását akkor diablo 1böl lehetne vmit kihozni, hogy vmi szörnyeteg terrorizálja az embereket
de az meg magában annyira kevés lenne, hogy akár rici szombatesti kalandjai is lehetne a film cime


De miért kéne mindent hosszasan bemutatni? Hány film kezdődik azzal, hogy 5 perces intróval elhelyeznek minket a világban és esetleg később kapunk még bepillantást a múltba.

Most lehet rossz példa, de az Underworld ugrik be. Azzal indul, hogy a csaj egy torony tetején nézi a várost és van egy rövid narratíva a vérfarkasok és vámpírok ellentétéről. Aztán a későbbi részekben meg látunk jeleneteket a múltból is és megértjük, hogy miért kezdtek el egymásra fújolni.

Quote (Taszilo.^ @ Nov 15 2014 07:51pm)
beni pls
syl mire mondana azt, hogy nem lenne bukas
jara meg full kretenbe tolja miota itt van, szal olyan tul relevansnak az o velemenyet sem lehet tekinteni


És akkor most mit akarsz mondani? Egy diabló forumon nem érdemes egy diablós film koncepciójáról beszélgetni?

This post was edited by beni on Nov 15 2014 12:58pm
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Nov 15 2014 12:59pm
Quote (beni @ 15 Nov 2014 20:53)
Képtelenség mindent feldolgozni egy filmben, ez tuti. De a könyvek is egy-egy szeletét mutatják be a világnak, ahogy a LOTR is arról szól 3 filmen keresztül, hogy egy kurva gyűrűvel elvándorolnak egy vulkánhoz. Holott abban a világban játszódik még a Hobbit is, meg a Szilmarilok is és nem párhuzamosan, hanem évszázadok különbségével is akár.


Mondjuk a hobbit történetét kb három mondatban letudják a LoTR-ban, és mégis érthető (a könyv sokkal részletesebben ír a gyűrűk urában is a hobbitban történtekből)
Szerintem a diablo 1 történetében lehetne keverni az elmesélést és a megfilmesített részeket. Nem hiszem, hogy mindent meg is kell részletesen mutatni benne.

Egyébként a LoTR esetében is vannak apró eltérések a jelenetekben a könyv és a film között.
Go Back To Magyar Topic List
Prev123416Next
Add Reply New Topic New Poll